Dcerka 2 roky odmítá otce

25.9.19 13:24

Dcerka 2 roky odmítá otce

Maminky prosím o radu. Mám 2letou dcerku která jednou za 14 dní chodí k otci na víkend. Dlouho to fungovalo ale… Poslední 3 měsíce odmítá k otci chodit. Že začátku to nebylo takové ale teď už je to hodně zle. Dcerka hystericky pláče a začne už když jen se zmíním že tam jde vidí mě jak ji balím batůžek a už spustí. Dovedu ji tam a začne scéna. Holka se až klepe a je modrá. Mám strašný pocit že ji tam nechávám nevím co stim tento stav trvá i třeba ještě hodinu po mém odchodu. Nechci ji bývalému nějak odepirat ale myslím si že tohle pro její psychicky stav není vůbec dobrý. Máte někdo zkušenosti prosím? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1514
25.9.19 13:28

Chudák dítě, co víc k tomu napsat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10329
25.9.19 13:28

Ale, ale, to se mi moc nezdá pravdivé, otec má na dceru nárok a budeš-li ji odpírat, obrátí se na soud a třeba vysoudí daleko větší styk s dcerou, než má dnes
chceš říct, že ji otec týrá nebo co? nestrašíš ji spíš ty, že zlobila a musí k otci, nebo tak nějak?,a jak víš, že to trvá hodinu po tvém odchodu? otec ti to říká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9547
25.9.19 13:32

Mluvila jsi o tom s otcem dcerky? Jak on se staví k takové „předávce“? Mám taky trošku pocit, že jí něco valíš do hlavy a přeháníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
25.9.19 13:38

J

Možná je to období, tak jak dítě nechce do školky a pod. Nehrozila bych to jak už to tu bylo zmíněno ať otec nepožádá o střídavou péči, že ji neumíš připravit. Podívej se na osudy děti jak se rodiče o ně soudí, to by si chtěla. Taky máme v rodině rozvedené, na vše si zvykli a dítě na oba rodiče a už si určuje jak a kde pojede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1688
25.9.19 13:44

Vzdycky me bylo lito tech deti co musi mezi rodici pendlovat. Preji vsem takovym detem, aby rychle vyrostli a mohli rozhodovat sami za sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 13:47

@stinga já svoji dcerku nestrasim vůbec ničím. Ba naopak chtěla jsem aby se sní třeba vidal občas i odpoledne aby si mezi sebou udělali lepší vztah zatím nic. Já nevím zda umíte číst ale jasné jsem psal že malé opírat otce nechci. Chtěla jsem jen radu jak to třeba udělat aby to předávání bylo v pořádku. Ano bývalý mě informuje a i mu volám. Takže to vím a sám mi kolikrát říkal že mi chtěl volat abych si pro ni prisla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 13:52

Ne, nemam zkušenost, dvoulete dite 2 tydny plakalo, ze nechce do skolky, ale k tatovi teda nemodralo nikdy.

Co teda pomahalo na privyknuti tomu druhemu prostredi, byl mezistupen. Takze ne z domacnosti do domacnosti a tlak na to- okamzite si to uzivej, hlavne nemluv o tom, jak se „tam“ mas dobre, ale skolka/skola nebo aspon hřiště. A yaky velmi pomuze, kdyz ty si budes vedoma, ze jinudy cesta nevede a tomu diteti to ulehcis. Ten batuzek ji napr. nemusis balit pred očima, upozornovat- tak, zahrakeme si pexeso a prijde táta. Pokud by to slo (u nas neslo), tak na to hriste jit spolu a ty pak odejdes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
25.9.19 13:54

H

@Klára kvakova tak důležité, že spolu o tom mluvit to je na dobré cestě, prostě je to obdobi asi bych dělala to co teď, komunikovat mezi sebou a otec aby měl třeba zatím s holčičkou vždy připravený program.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
898
25.9.19 13:54

@Klára kvakova je to blbá situace, holčičky je mě líto. Já osobně si myslím že v jejím věku je to normální, je ještě malá a chce být s maminkou…tohle je fakt těžký pro všechny, možná kdyby s tatínkem byla častěji třeba nějaké odpoledne v týdnu že se to časem zlepší..zkušenost ale nemám je to jen názor a možná se mýlím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
898
25.9.19 13:55

Tatínek musí být trpělivý a hodně se ji věnovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10329
25.9.19 13:55

@Klára kvakova tak když se spolu normálně bavíte, tak se zeptej, co spolu dělají, kam půjdou - a snaž se dítě namotivovat, aby se k tátovi těšila
a rada od @Kačus82 je taky dobrá, předávejte si dítě na hřišti, v dětském koutku - ty ji tam dovedeš a otec si s ní tam bude hrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19268
25.9.19 13:57

@Klára kvakova
Jestli otec komunikuje a dítě vidět chce, řekla bych, ať přijde i někdy odpoledne. Podle mě je to normální, prostě chce být s mámou. Taky lituju děti, co musí pendlovat na příkaz mezi rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 13:58

@35ja taky si právě myslím že je to tím že ještě pořád potřebuje maminku. Je fakt že je na mě dost fixovana. S otcem máme co se týká malé dobre vztahy nehadame se před ní a už vůbec jak tady zmiňovala jedna paní si nemyslím že by ji ublizoval. Jen sem chtěla vědět jestli to tak taky nějaká maminka zažila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.19 14:00

@Russet to mu právě už nadhaziji dlohho dobu že sní půjdeme společně na hřiště a tak. Jenže zatím mu to pořád nějak nevychází no. Mě jde jen o dobro malé nic víc nic min. A vím že nárok na malou má. A chci aby spolu měli hezky vztah ale ne za každou cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama