Dcerka druhačka - první láska. Jak zasahovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 19:26
Dcerka druhačka - první láska

Zdravím všechny, potřebuji poradit. Můj problém je, že moji rodiče nikdy se mnou podobné věci neprožívali a já teď nevím, jak o nich mluvit s dcerkou - jak to vlastně probíhá…
Poprvé se zamilovala, do spolužáka. Je v druhé třídě, láska je to vzájemná. :) Dcerka se s tím všem svěřuje, my ji samozřejmě bereme vážně, nasloucháme. Mám trochu úzko z toho, že chlapec je v pěstounské rodině, předtím byl týraný a mohl ve své bio rodině vidět a zažít cokoliv. To samozřejmě nevím, pouze nad tím uvažuji. Bojím se aby nechtěl zkoušet na dcerku něco, čeho mohl být svědkem a co dětským láskám rozhodně nepřísluší… dcerka říkala, že po ní chtěl pusinku. Vůbec nevím, jestli to s ní rozebírat nebo ne, protože je to OK… naši mě vedli hodně prudérně, díky tomu mám dneska v intimních věcech problémy a nechci to udělat i dceři. Ale nevím, kde je hranice chování bezproblémového a kde už zasahovat. A JAK zasahovat? Zakazovat? Jsem úplně bezradná. Prosím o respektování anonymu, děkuju.

Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 12766 příspěvků 04.02.19 19:30

Co by podle tebe na ní mohl zkoušet, sex?
Vůbec to neřeš, moji kluci taky už mají slečny, také druháci, chodí spolu do jídelny, povídají si a dali si dárky na Vánoce

tini
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 04.02.19 19:33

A oni jako maji moznost byt spolu sami?Nejaka pusa o prestavce by me netrapila.A asi uz dcera vi,ze intimni partie se nikomu neukazuji a ani se nefoti.To jim vtloukam do hlavy a myslim,ze s tim jeste chvili vystacim,nez se bude chtit bavit fakt o sexu.Navic pokud bylo dite tyrane,neznamena,ze bylo svedkem neceho sexualniho,ne?To nemas jistotu nikdy.Tvoje dite musi umet nastavit hranice a rict ne.Jinak ji neochranis.

Halamka
Závislačka 3883 příspěvků 04.02.19 19:33

Myslím, že pokud se dcerka v tomto věku zachová stydlive a odmítne, udělá dobře. Asi to byl od kluka bezelstný nápad momentální. Možná jsem konzerva, ale své dceři bych poradila ne. Ta pravá pusa prostě jednou padne a ani jeden se ptát nebude. Ale v této situaci, kdy se s tím dcerka svěřuje, mi přijde, že to není úplně dobře a ona asi to také tak vnímá. Ať si užívá úsměvu a mrkání a tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 19:38

No ona se svěřuje, ale celkem s nadšením… nevím, jestli k puse došlo nebo ne, akorát dumám, proč neřekla „s xy jsme si dali pusu“ ale že on loudil… třeba za tím nic není a ozývá se ve mně hluboko zasetá konzerva. Jde o to, že když teď začnu tlačit na to, ať neukazuje co má zůstat skryté, ať se drží zpátky apod., je schopná mi to odkývat a pak se stejně nechat ovlivnit, bohužel.

SibyllaTrelawney
Kecalka 276 příspěvků 04.02.19 19:42

.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 19:43
@tini píše: .Tvoje dite musi umet nastavit hranice a rict ne.Jinak ji neochranis.

A jak toho docílit? Povídáme si, říkáme si co je vhodné a co ne, ale já myslím, že by se nechala navést. Je strašně ovlivnitelná. Nevím co s tim.

Karleon
Kelišová 5517 příspěvků 04.02.19 19:44

Já se poprvé zamilovala v jesličkách :)

Taky mám dceru ve 2. třídě a pro změnu se nemůže rozhodnout, jestli miluje víc Adámka nebo Jeníka. Má to těžký holka…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 14061 příspěvků 04.02.19 19:45
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, potřebuji poradit. Můj problém je, že moji rodiče nikdy se mnou podobné věci neprožívali a já teď nevím, jak o nich mluvit s dcerkou - jak to vlastně probíhá…
Poprvé se zamilovala, do spolužáka. Je v druhé třídě, láska je to vzájemná. :) Dcerka se s tím všem svěřuje, my ji samozřejmě bereme vážně, nasloucháme. Mám trochu úzko z toho, že chlapec je v pěstounské rodině, předtím byl týraný a mohl ve své bio rodině vidět a zažít cokoliv. To samozřejmě nevím, pouze nad tím uvažuji. Bojím se aby nechtěl zkoušet na dcerku něco, čeho mohl být svědkem a co dětským láskám rozhodně nepřísluší… dcerka říkala, že po ní chtěl pusinku. Vůbec nevím, jestli to s ní rozebírat nebo ne, protože je to OK… naši mě vedli hodně prudérně, díky tomu mám dneska v intimních věcech problémy a nechci to udělat i dceři. Ale nevím, kde je hranice chování bezproblémového a kde už zasahovat. A JAK zasahovat? Zakazovat? Jsem úplně bezradná. Prosím o respektování anonymu, děkuju.

Já bych nezakazovala a nezasahovala. I kdyby jí tu pusinku dal, nic se nestane. Na doktora si snad na půdě školy hrát nebudou. Ptala bych se na něj a doufala, že dcera bude dál sdílná.

tini
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 04.02.19 19:46
@SibyllaTrelawney píše:
A jak toho docílit? Povídáme si, říkáme si co je vhodné a co ne, ale já myslím, že by se nechala navést. Je strašně ovlivnitelná. Nevím co s tim.

Tak asi nikdy nemas jistotu,ale snazim se o tom povidat.Ze proste zadek se neukazuje,jen u doktora a doma,ze se ji muze stat,ze po ni nekdo bude chtit ukazat,i dospelak a musi rict ze ne a odejit,normalne ji rikam,ze nekteri hlupaci si zadek vyfoti a nekomu to poslou a pak je nekdo vydira,ale ze dulezite je vzdy o vsem doma rict.Rikala jsem ji i o sousedovi,ze i kdyz je hodny a zna nas,je cizi a nesmi k nemu jit apod.Mozna jsem prdla,ale o tomhle mluvime dost.

Kristynka22
Kecalka 417 příspěvků 04.02.19 19:58

Nebála bych se, já si dala s klukem první pusu už ve školce a bylo to zároveň i moje první „zamilování“, pamatuju, že na Valentýna dal jiné holčičce přáníčko a já jí ho vytrhla z ruky, roztrhala a řekla, že je můj :pankac: :lol: :lol: Vysvětlovala bych dokolečka, že se nesmí svlékat a ani od něj nechat někam šahat…

Rosary
Kecalka 135 příspěvků 05.02.19 10:04

Tohle vůbec není potřeba řešit a užívejte si její dětskou lásku společně s ní. Vy jste neměla ve školce nebo na prvním stupni „kluka“ kterého si určitě jednou vemete? Od ségry syn,tzn můj synovec má od první třídy „holku“, a další 2 mu posílají zamilované vzkazíky, ale on je v tomhle trošku „natvrdlý“ :mrgreen: měly za úkol napsat někomu, komu chtěj krátký vzkaz. Všechny 3 holčičky napsaly jemu jak ho mají rádi a on napsal vzkazík mamince jak by chtěl nové lego :D … Děti od sebe nechtěj to, co dospělí a jejich chození zahrnuje tak držení za ručky, vzkazy, společné hraní, všem vykládají jak spolu chodí a max tu pusinku. Nevidím na tom nic špatného. Za mně je to rozkošný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 18:32

Děkuju všem za zdravý náhled. Já ho nemám a vím, že to není dobře. Moje mamka se vždycky pohoršovala nad vším, nesvěřovala jsem se jí. U dcery tomu chci předejít, nechci aby dopadla jako já.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >