Dcery mého přítele

Anonymní
12.8.20 14:56

Dcery mého přítele

Holky, už přes 2 roky mám vztah se svým současným přítelem. Je mi 27,přítelovi 36.Z prvního manželství ma 2 dcery (14 a 4) manželství se rozpadlo z důvodu, že matka holek se odstěhovala za jiným mužem, s kterým má již 2 další děti. O své 2 dcery se od narození nejmladší nezajíma (nekontaktuje je, nevida je, ani na narozeniny jim nepřeje) tudíž ji mladší holka nikdy neviděla.
Se starší holkou mám opravdu super vztah, jsme spíš jako kamarádky. Se všim se mi svěřuje - ať už jde o kluky, její problémy, či menstruaci. Baví se se mnou o všem.
Obě holky mám opravdu ráda. Jsme spolu 2 roky a ve společné domácnosti bydlíme asi rok. Mladší holka je celkem fajn. Jediný problém je, její chovani. Že začátku jsme si říkala, že se takto chove, protože na mě žárlí a nemá mě ráda. Jenže po roce ve společné domácnosti mi už pretekaji nervy.
Když je přítel doma holka mě poslouchá ukazkove - když ji o něco poprsím poslechne, nezlobí, mezi lidmi se chová slušně. Když ji dám jídlo normálně ho sní. Nikdy, když jsem s ní byli spolecne mezi lidmi nám žádnou scénu neudělala. Opravdu byla vždycky ukázková.
Ovšem bez otce je to jiné. Holka má pocit, že mi může skákat po hlavě. V obchodě dělá šílené scény, že ona něco chce a když se řekne že ne je schopna se válet i po zemi a řvát na celý obchod.
Doma je to samé. Když je přítel v práci a ja ji dám oběd začne se vztekat že ona to nejí (i když to jídlo běžně ji) začne řvát, že je to hnusné a ona že to jist nebude. Mě je to vcelku jedno - nechce jist tak ať to nejí. Toto ji i vždycky řeknu, že jestli nechce ať nejí. Jenže to u ní vyvolá ještě větší záchvat. Kolikrát se stalo, že talíř s jídlem shodila na zem.
Když ji o něco poprosím v nepřítomnosti otce přijde další scéna, ona to přece dělat nebude. Nebude si uklízet hračky, protože nejsem její maminka a poslouchat mě nemusí.
Všímám si, že stejný postoj ma i ke své starší sestře. Když je přítel doma poslechne. Když je pryč dělá sestře jen naschvály a scény.
Je to každý den to samé dokola. Naše ráno začíná scénou, že nechce jist snídani. Když ji snídani nedam je pro jistotu zase řev, že ona ma hlad. (prichystane jídlo nakonec stejně nikdy nejedla, protože je to prý hnus). Po této scene, následuje další, ať už kvůli tomu, že se mnou nejde do obchodu, nebo že si po sobě něco nechce uklidit, nebo protože dělá naschvály své starší sestře. Kolem oběda přichází scéna další. Ta samá co u snídaně. Je oběd nachystaný - nechce jist. Nedám ji oběd - ma hlad. Když se ji zeptám, jestli by chtěla oběd a co by chtěla na oběd její odpověď je, že oběd nechce. (stejně pak řve, že má hlad. Ale jídlo jist odmítá). Když se snažím jít si s ní hrát, nebo si s ní povídat. Následuje další scéna - buď kvůli tomu, že ji saham na hračky, nebo protože ji mám nechat být, nebo na ni nemam mluvit. Do 3 hodin než se vrací přítel to už nějak přežijeme. A pak hned po tom, co zjistí že ma doma tatínka. Je z ní úplně jiné dítě. Najednou ji, chce si hrát, chce si číst. Dělá cokoliv co ji navrhnu..
Kolikrát jsem toto řešila už i s přítelem. I ten se snažil si s ní promluvit. Bez úspěchu. Jen sedí a mlčí.
Chápu, že to holka nemá lehké. Svou matku nezná a do 3 let bydlela jen s otcem. Předtím než jsem se k nim nastěhovala, jsme chodili všichni 4 na společné výlety (zoo, bazén, zámky, hrady, hory) takže to nebylo, že by mě poznala ve chvíli, kdy jsem se nastěhovala. Předtím se chovala ale normálně. Možná to bylo i tím, že s námi byl přítel.
Mě už ale opravdu ubiji každý den to samé dokola. Od 7 rána do 3 odpoledne jen řev a scény. Protože slečinka ma se vším problém. Na dětském hřišti se to taky neobejde bez scén, at už kvůli tomu, že ji to nebaví. A když teda jdeme tak nastupuje scéna, že ona nikam nechce. Opravdu se snažím jak jen můžu. Ale žádné výsledky to nemá.
Naštěstí za chvíli zase jde do školky. Ale i tak to situaci neřeší. Protože přítel pracuje od středy do neděle a ma volné pondělí a úterý. Tudíž i tak s ní budu sama přes víkendy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5278
12.8.20 15:06

Je to malé dítě, potřebuje především hodně lásky a tu asi nedostává, to umí jen máma milovat své dítě bez podmínek a poradit si v situacích kdy je nesnesitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
12.8.20 15:07

Chce to cas a trpelivost, nepises, jak na to reaguje pritel? Zkusila bych si ji natocit, a rict ji, ze to posles tatinkovi (ale jen v krajni nouzi, protoze tim preneses autoritu ze sebe na nej).

Nejlepsi je to ignorovat, ji to prejde. Vidi, ze to resis, tak si na sebe strhava pozornost. Proste se zakousni a ignoruj to, neodpovidej, jidlo ji neber, nic. Sak ono ji to prejde, kdyz zjisti, ze to nikam nevede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
12.8.20 15:11

Tak defakto když je otec v prací nemá doma žádného rodiče, může se cítit opuštěná, což je základní potreba, která nemusí být naplněna. Když odejde matka tak to pro dítě musí být obrovský signál nejsem dost dobrý/a nevyhovuji. Jinak to co popisujes ti můžou dělat i vlastní děti. Že nechce oběd je prece normálka. Slovo že tě má dítě poslouchat… Zkusil bych to opačně projevenim respektu tě holce. V podstatě pro ni muzes být pořád cizí osoba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 15:17

@Sardelka
Takhle to u nás vůbec nefunguje. Když jídlo nechám ležet na stole s tím, že to teda nemusí jist když nechce. Vztaka se dal. Vadí ji asi už jen to, že to jídlo prostě vidí :lol: a když nereaguju, donutí mě reagovat tak, že jídlo i s talířem schválně ze stolu smete na zem. To samé je i s hračkama. Řeknu, ať si to po sobě uklidí a nastává scéna. Když neříkám nic a úplně ten nepořádek ignoruju, začne ho dělat čím dál větší až do míry, kdy se hračky valí v kuchyni pod nohama, na záchodě i v koupelně. Asi 2× mi už nervy opravdu praskly a hračky, které se valely v koupelně, na záchodě a v kuchyni jsem posbírala do velkého pytle a schovala. Opět bez výsledku. Bylo jí to jedno a dal si dělala svůj bordel. Přijde mi, že na ni neplatí absolutně nic. A nejvíc mě štve asi to, že tímto chováním vyhání svou sestru. Holka má 14 a nedivím se, že ji nebaví celý den poslouchat scény a řev 4 lete sestry. Do toho když do ní mladší stále ryje a dělá ji schválně zlo. Většinu dne je teda ta starší s kamaradama venku. Ale už tolikrát mi sama řekla, že je to kvůli sestry. Mladší holka ji bije, ubližuje ji. A když se starší brání tak stejně z toho má pak u přítele problém ona. Protože je přece starší a rozumnější a měla teda od ní odejít. Jenže přítel nedokáže pochopit, že od ní se nedá kam odejít. Zase chápu tu starší v tom, že nechce celý den strávit zamcena ve svém pokoji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 15:19

@AloisR
Toto bych samozřejmě pochopila. Pokud by se takhle chovala jen ke mě. Chová se tak i ke své sestře. Dokonce ani přítelova mamka si ji kvůli tomuto nebere nikdy sama. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3197
12.8.20 15:26
@Alušáček píše:
Je to malé dítě, potřebuje především hodně lásky a tu asi nedostává, to umí jen máma milovat své dítě bez podmínek a poradit si v situacích kdy je nesnesitelné.

Máma na ní absolutně kašle a jestli za to někdo může tak právě vlastní máma, ne macecha. Zakladatelka se jí snaží vychovat - žádná jiná žena ji tolik nedává jako ona - a holka se chová příšerně. Fakt tady se všechno shodí na dospělé, ale oni i děti dokáží být nevychované a problémové.

Podle mě dětský psycholog, aby ti poradil, jak na ni. Může mít nějakou poruchu chování. Každopádně pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2203
12.8.20 15:28

A ty jsi doma s tou malou? To nechodis do prace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 15:33

@Simmcaa
Nechodím do práce. Pracuji z domova. Jakožto účetní a finanční poradkyně

• Citovat
  • Nahlásit
5599
12.8.20 15:34

Holka je jeste maly spunt, ktery nevi ci je..ma to opravdu tezke, nemela uplnou rodinu, mama se na ni vykaslala.Je asi vnitrne zranena a nevi si rady, tak to dava najevo takhle.
Na druhou stranu, pokud by byla tvoje vlastni, mozna by mela obdobi vzdoru a chovala se stejne.Ale jelikoz bys byla prava mama, brala by jsi to uplne jinak.Zkus k najit cestu, projev ji lasku a porozumeni, ona se zklidni. Nemate to lehke obe,chapu.Ale ty jsi dospela, tak to musis nejak ukocirovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2203
12.8.20 15:37
@Anonymní píše:
@Simmcaa
Nechodím do práce. Pracuji z domova. Jakožto účetní a finanční poradkyně

A zvladas to? To pracujes po vecerech? Ja bych z toho byla na prasky. Do 15 hod se starat o takove dite a pak druha sichta vlastni prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
12.8.20 15:40
@ulice píše:
Máma na ní absolutně kašle a jestli za to někdo může tak právě vlastní máma, ne macecha. Zakladatelka se jí snaží vychovat - žádná jiná žena ji tolik nedává jako ona - a holka se chová příšerně. Fakt tady se všechno shodí na dospělé, ale oni i děti dokáží být nevychované a problémové.Podle mě dětský psycholog, aby ti poradil, jak na ni. Může mít nějakou poruchu chování. Každopádně pevné nervy.

Nikde nepíšu, že za to může zakladatelka, není její máma a podle toho jak se o holce vyjadřuje k ní ani nemá žádný mateřský cit, vlastní máma nefunguje. Dítě je chudák, zakladatelka se sice stará, ale nemiluje jí, postaráno je i o deti v dětském domově, přesto jim něco chybí.. Tím rozhodně nechci zakladatelku kritizovat, jen píšu fakta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9769
12.8.20 15:42

Zakladatelko, skoro bych rekla, ze vztah mate dobry, protoze co tak vidim a znam u nas a z okoli, k nikomu si deti nedovoli tolik jako k vlastni matce :mrgreen: :hug:. Nebo Ti chybi zkusenosti a mozna duslednost. Neni snadne vychovavat vlastni dite, natoz cizi. Rada od detskeho psychologa by opravdu nemusela byt na skodu (zrovna kamaradce pomohl vyresit zarlivost u ditete par jednoduchymi radami, i kdyz ne vzdy se takto zadari).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35855
12.8.20 15:43

Tyjo, jeji otec to hodil na Tebe, celou peci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2203
12.8.20 15:45
@jkra píše:
Tyjo, jeji otec to hodil na Tebe, celou peci.

Prave, taky ziram. Bych si myslela, ze se mnou chodi jen aby mel peci o dceru. A jeste k tomu sama pracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama