Dej mi pusinku!

Anonymní
28.6.15 22:45

Dej mi pusinku!

Ahoj holky, taky vam vadi, kdyz pribuzni, nebo znami nuti vase dite, aby jim dalo pusu? Me s timhle neskutecne stvou tchanovci. Vzdycky po synovi chtej, aby jim dal pusu, vetsinou po te, co ji da me nebo manzelovi a jsou schopni do nej hucet a premlouvat ho tak dlouho, dokud jim ji bud neda, nebo dokud se nezacne kroutit a fnukat, ze nechce. Vzdycky jim rikam, ze jim ji da sam, ale at ho nenutej, kdyz zrovna „nema naladu“, oni to odkyvou, aby meli klid a za chvili ho nutej zas. Ja chapu, ze by se jim libilo, kdyby je jejich vnoucek pusinkoval, ale kdyz nechce… Dospeleho taky nikdo nenuti, aby nekoho „na povel“ libal, tak proc to ma delat dite, jen pro to, ze je male a dospelemu to prijde roztomile? Nechci se s nama o tom stale dohadovat, ale rada bych jim nejak taktne vysvetlila, ze i dite ma nejaky svuj osobni prostor, do ktereho by mu „nasilim“ nemel nikdo vstupovat. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
28.6.15 22:48

Vidis, my mame opacny problem, syn ma rok a pul a kazdeho chce poirad pusinkovat, ale neustale mega slinta a navic, kdyz uz se blizi, tak tu pusu rozevre jak ve vriskotu, takze pokryvnost slinami je cca na 75 % obliceje a tak je schopen treba i petkrat za sebou a odstrc male, mega roztomile decko:DDD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.6.15 22:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky, taky vam vadi, kdyz pribuzni, nebo znami nuti vase dite, aby jim dalo pusu? Me s timhle neskutecne stvou tchanovci. Vzdycky po synovi chtej, aby jim dal pusu, vetsinou po te, co ji da me nebo manzelovi a jsou schopni do nej hucet a premlouvat ho tak dlouho, dokud jim ji bud neda, nebo dokud se nezacne kroutit a fnukat, ze nechce. Vzdycky jim rikam, ze jim ji da sam, ale at ho nenutej, kdyz zrovna „nema naladu“, oni to odkyvou, aby meli klid a za chvili ho nutej zas. Ja chapu, ze by se jim libilo, kdyby je jejich vnoucek pusinkoval, ale kdyz nechce… Dospeleho taky nikdo nenuti, aby nekoho „na povel“ libal, tak proc to ma delat dite, jen pro to, ze je male a dospelemu to prijde roztomile? Nechci se s nama o tom stale dohadovat, ale rada bych jim nejak taktne vysvetlila, ze i dite ma nejaky svuj osobni prostor, do ktereho by mu „nasilim“ nemel nikdo vstupovat. :mrgreen:

No mě to vadí obzvlášť když dceru babička pusinkuje na usta! Zakazala jsem ji to, kdyz chce at ji pusinkuje na tvar. Ja pak chci dat dceri pusu a je to jako bych libala svoji matku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
28.6.15 22:50

Když odcházíme, tak na syna taky dej mi pusinku. Buď chce a dá, nebo řekne nedam! A tím to končí, nějaké dlouhé přemlouvání a nátlak u nás není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.15 22:52
@MarieOVMUC píše:
Vidis, my mame opacny problem, syn ma rok a pul a kazdeho chce poirad pusinkovat, ale neustale mega slinta a navic, kdyz uz se blizi, tak tu pusu rozevre jak ve vriskotu, takze pokryvnost slinami je cca na 75 % obliceje a tak je schopen treba i petkrat za sebou a odstrc male, mega roztomile decko:DDD
:mrgreen: tak to mate dobry, aspon se nemusite mejt, skoda, ze nas neslinta, treba by si to rozmysleli ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.6.15 22:54
@renda81 píše:
Když odcházíme, tak na syna taky dej mi pusinku. Buď chce a dá, nebo řekne nedam! A tím to končí, nějaké dlouhé přemlouvání a nátlak u nás není

Presne, tak by to melo byt, podle me :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4104
28.6.15 22:56

@MarieOVMUC
naše malá taky u pusinkování rozevírá celou pusu :mrgreen: ale teda neslintá, takže je to fajn.
jsme o tom onehdy s mužem mluvili, že to dělá asi proto, že když my jí dáme pusu (normálně na tvářičku/čelo, jen zavřené rty), tak prostě ty naše rty jsou pro ni pocitově tak velké, že má dojem, že tu pusu máme otevřenou - nebo že ona ji musí otevřít, aby taky dala takovou „velkou“ pusu :mrgreen:
tak třeba to i ten váš klučina dělá proto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
28.6.15 23:01

Já na pusu téměř nelíbám ani vlastní děti a u ostatních to tvrdě nesnáším, naštěstí to všichni pochopila, řekla jsem to důrazně, že neexistuje, aby jim kdokoliv dával pusu na pusu, mají na to tváře a nikdo to nedělá. A moje dítě si řeklo už zhruba v roce a půl, že nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12165
28.6.15 23:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky, taky vam vadi, kdyz pribuzni, nebo znami nuti vase dite, aby jim dalo pusu? Me s timhle neskutecne stvou tchanovci. Vzdycky po synovi chtej, aby jim dal pusu, vetsinou po te, co ji da me nebo manzelovi a jsou schopni do nej hucet a premlouvat ho tak dlouho, dokud jim ji bud neda, nebo dokud se nezacne kroutit a fnukat, ze nechce. Vzdycky jim rikam, ze jim ji da sam, ale at ho nenutej, kdyz zrovna „nema naladu“, oni to odkyvou, aby meli klid a za chvili ho nutej zas. Ja chapu, ze by se jim libilo, kdyby je jejich vnoucek pusinkoval, ale kdyz nechce… Dospeleho taky nikdo nenuti, aby nekoho „na povel“ libal, tak proc to ma delat dite, jen pro to, ze je male a dospelemu to prijde roztomile? Nechci se s nama o tom stale dohadovat, ale rada bych jim nejak taktne vysvetlila, ze i dite ma nejaky svuj osobni prostor, do ktereho by mu „nasilim“ nemel nikdo vstupovat. :mrgreen:

ou jeeee, syn je napul turek a zijeme v oblasti turku.. takze nejen jeho strejdove a teticky, ale i lidi na ulici ho zvedaji a vyzaduji si pusinku. Syn se ale nastesti brani sam a tak uz to moc neresim. Kdyz byl ale malej, tak jsem ho vice branila. Lidi venku nestesti meli rozum a kdyz videli, ze syn nema zajem, dali pokoj, ale rodina ne.. To jsem ho fakt musela sebrat driv, nez se rozbrecel. Kdyz to tu tak ctu, tak ho asi slintat naucim :D Treba to kazdeho prestane bavit, kdyz bude mit olizanou tvar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
28.6.15 23:16
@budi píše:
@MarieOVMUC
naše malá taky u pusinkování rozevírá celou pusu :mrgreen: ale teda neslintá, takže je to fajn.
jsme o tom onehdy s mužem mluvili, že to dělá asi proto, že když my jí dáme pusu (normálně na tvářičku/čelo, jen zavřené rty), tak prostě ty naše rty jsou pro ni pocitově tak velké, že má dojem, že tu pusu máme otevřenou - nebo že ona ji musí otevřít, aby taky dala takovou „velkou“ pusu :mrgreen:
tak třeba to i ten váš klučina dělá proto?
nvm, mi kolikrat prijde, ze to rozevre jak predator:DD
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.6.15 23:40
@Anonymní píše:

Ani mi tak obecně nevadí to, že chtějí dát malé pusu (prarodiče), ale jak píšeš, že to dělají hned po tom, co dá malá pusu nám. Nevím, jak to vyjádřit, prostě se staví na úroveň rodičů a to se mi trochu příčí. To samé je, když malá zakřičí „mamííí“ a automaticky se ozve babička. To přece není mamí :-( Je to blbost, já vím, ale rozčiluje mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
791
28.6.15 23:45

@MarieOVMUC Tak to mě pobavilo :D
Syn dával s otevřenou pusou pusinky taky, ale přestal někdy ve 13 měsících. Teď už dává krásné pusinky :srdce: (ale jen mně a oblíbenému plyšákovi). Tatínkovi dává jen sporadicky na tvář.

Z rodiny jediný, kdo od něj pusu vymáhá je jeho praděda. Ale tam to blokuju i já, protože děda kouří jak továrna a smrdí kouřem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
29.6.15 07:15
@Anonymní píše:

ne nikdo do toho moje deti nenuti a pokud deti chteji, tak ji daji samy ;) sama to nemam rada :kytka:

• Citovat
  • Upravit
29.6.15 07:28

Mě to teda vadí taky! Já osobně tedy bojuji s mmými rodiči, protože nerespektují mojí a manželovu výchovu, my řekneme, že ji ještě nebudeme dávat „normální“ jídlo a co se nestane? U našich ji nafutrují přesolenou bramboračkou.. :zed: Malé bude 11 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
29.6.15 08:01

U nás se tchýně vždy ptá dcerky, zda jí chce dát pusu, když řekne, že ne, tak jí nechá být. Moje mamka jí vůbec nelíbá, jen když si dcerka řekne. JEnže my ted právě máme období, že prostě se nesmí odejít od babičky bez pusy. Běda, jak se zapomene, už několikrát jsme se museli vracet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama