Reklama

Dekubit na patě u dítěte

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 08.03.18 13:26
dekubit na patě u dítěte

Ahoj, moc prosím o zkušenosti. Dcera 7 let, spiralní zlomenina holenní kosti. V sádře se jí udělal na patě dekubit, nyní 2 st. Kost se jí prý hoji pomalu, dostala tedy ještě nízkou sádru na 2 týdny. Na dekubit apl. Granuflex, víc podloženo vatou, atd…Kontrola za 2 týdny. Nemáte někdo zkušenost co to může ještě udělat pod tou sádrou? Jestli se vám nekomu také udělal, jak dlouho jste to léčili? Případně další zkušenosti. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5083 příspěvků 1 inzerát 08.03.18 13:39

Muze z toho byt az nekróza, nebo to bude dobré. To se uvidi az ji tu sadru sundají. Leci se to par dni az nekolik mesicu.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 08.03.18 13:40

Jéžiš, to je poprve co vidim u dítěte dekubit :,(,to je mi moc líto, dětské tělíčko se podle me mnohem lepe regeneruje nez to dospělé, ale samozřejmě se dekubit muze prohloubit, granuflex je super, hlavne se dcerky ptat, jestli ji to vážně netlačí a pokud ano, okamžitě na prevaz! Moc drzim palce aby se to nerozšířilo a co nejdriv zahojilo, jinak doporucuji hlavně vitaminy, vapnik apod, super jsou nutridrinky

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 08.03.18 14:37

Já se právě bojím, aby to za ty 2 týdny nebyl nějaký průs…, aby se jí třeba nepoškodil upon achylovky, kdy to postupovalo dál…nevím jestli nenechat udělat v sádře okýnko, pro jistotu,…achjo, no…

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 08.03.18 19:57

@nelaa to okynko je dost dobrej nápad, asi bych do toho šla, pokud je to možný, moc si neumím představit, jak se to ma hojit, když na to bude stále vyvíjeny tlak, myslim ze to bude mit spis opačný efekt, uz si presne nepamatuji, jak dlouho se nechava granuflex, ale dva tydny to určitě moc

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 08.03.18 20:04

Jj, 2 týdny je moc, myslím, že klasicky se po 5 dnech exne, ale ono jsme už 2× na kontrole byli kvůli bolesti na patě. Poprvé ji tam dali kousek granuflexu, cca za 3 dny jsme jeli znovu, že ji pata zase bolí, tak dali další granuflex přes ten první a tyto 2 vrstvy tam měla skoro 3 týdny, až teď ve středu jsme šli na řádnou kontrolu a po sundání sádry tam měla toto. Takže vlastně geanuflex může být i 3 týdny :) evidentně ale k ničemu

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 08.03.18 20:22

Tak to je strašný! Tam je něco hodně špatně a myslim (fakt nechci zbytečně strašit),že máte více než velký důvod být v oobavách, asi bych minimálně zajela k dětské a rekla co a jak, ze se mi to nelíbí, bojím se, ze se to prozere do nekrozy, případně pak prostě zajet jinam do nemocnice, že máte jit na kontrolu az za dva tydny, ale dceru to stale tlačí

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 09.03.18 15:51

Tak sláva. Dcera má novou sádru. Kupodivu odlehčenou, která ještě ve středu nemohla být, a s okýnkem pro patu!

chs.jasmin
Kelišová 7271 příspěvků 09.03.18 15:56

@nelaa
No tedy, také vidím u dítěte poprvé 8o To ji muselo hodně bolet, chudák. Alespon, že ji udělali to okenko pro patu.

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 10.03.18 09:14

Jj, bolelo v té první fázi, to brečela ze spaní a noc dospala s nohou spuštěnou z postele na podlahu. To jsme pak byli na tom 2. převazu. Pak už jí to bolelo jen malinko, podle jejich slov. Tak snad už to bude dobré…Máme ještě smůlu, že i ta zlomenina se jí hojí pomalu.

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 10.03.18 13:57

@nelaa Je mi uplně zle, když to čtu. Máme taky spirálovou zlomeninu, sádra dnes pět týdnů bez sundání zatím. Sundání bude až 21.3. Při první kontrole cca po 14 dnech jsme poukazovali na bolest paty, doktor se dcery vyptal, jak moc je to zlé a že by to nerad sundaval. Že máme dát Nurofen. Některé dny jí to nebolí vůbec, některý den, ale fňuká…sice třeba jen chvilku a pak zapomene, ale váš případ mě strašně vyděsil. 8o Když jsme to hlásili prvně, tak nám doktor řekl, že je to určitě vypodloženo dobře, když se počítalo, že to bude sádra na dlouho. Dceři je taky 7 let.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 10.03.18 14:23

Moc na Vás myslím, úplně mi to leží v hlavě, sem rada, ze ji udělali to okenko. Zvláštní, najednou to pproblem nebyl, tohle je rozhodně hlavní chyba zdravotníků! Opravdu věřím, ze dětské tělo ma mnohem lepší regeneraci nez tělo dospělého a brzo se to zhoji. Držím palce :hug:

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 12.03.18 14:40

Ahoj holky, děkuji za podporu! My docházeli na pracoviště, kterému fakt věřím. No, ten rozdílný postup mě ale také zaráží…dceru ošetřovali 2 lékaři, podle toho jak jsme se trefili do služby. Ale snad už to bude ok. Včera jsem nevydržela a okénko ještě prostřihla, puchýř se odlupuje a dneska jak to má na vzduchu už to vypadá mnohem lépe.
@alisekR Úplně chápu, že se bojíte, přeji ať je to u vás ok. My měli celých 5, 5 týdne sadrovou dlahu, takže to šlo sundávat z nohy a když si dcera stěžovala na bolesti, mohli to zkontrolovat. Ty postupy se fakt liší podle pracoviště i podle jednotlivého doktora. Těžko nějak porovnávat nebo hodnotit. Já zas byla na nervy, mimo jiné teda :), jak jí furt tu dlahu sundávali a nandávali a různě s tou zlomenou nohu manipulovali :)
Určitě dejte vědět jak to u vás probíhá.

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 12.03.18 14:57

Jinak ještě k postupu…jeden lékař se k té bolesti paty stavěl také relativně vlažně a druhá paní doktorka, ta zase říkala, že otlaky se nesmí podceňovat, že se to pak špatně hojí,…vysvětlovala to medikům…
za mě tedy, já jsem opravdu 100% spokojená až když jsem to včera rozstřihla ( měli jsme to dovolené ) a můžu to kontrolovat. A dcera to má pořád hodně citlivé, nikdy si nohu nepoloží na patu, buď ji má na straně nebo si pod nohu strčí polštář, aby byla pata ve vzduchu.

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 12.03.18 17:40
@nelaa píše:
Ahoj holky, děkuji za podporu! My docházeli na pracoviště, kterému fakt věřím. No, ten rozdílný postup mě ale také zaráží…dceru ošetřovali 2 lékaři, podle toho jak jsme se trefili do služby. Ale snad už to bude ok. Včera jsem nevydržela a okénko ještě prostřihla, puchýř se odlupuje a dneska jak to má na vzduchu už to vypadá mnohem lépe.
@alisekR Úplně chápu, že se bojíte, přeji ať je to u vás ok. My měli celých 5, 5 týdne sadrovou dlahu, takže to šlo sundávat z nohy a když si dcera stěžovala na bolesti, mohli to zkontrolovat. Ty postupy se fakt liší podle pracoviště i podle jednotlivého doktora. Těžko nějak porovnávat nebo hodnotit. Já zas byla na nervy, mimo jiné teda :), jak jí furt tu dlahu sundávali a nandávali a různě s tou zlomenou nohu manipulovali :)
Určitě dejte vědět jak to u vás probíhá.

No právě dcerka měla 4 týdny sádrovou dlahu, bez možnosti sundat, museli by to po stranách rozstřihnout a to se jim nechtělo. Pak jí udělali cirkulační sádru, tak že přes tu hladu přetočili vrstvu sádry po celé délce a obvodu. Po týdnu jí praskla ta cirkulace pod kolenem, tím jak jí nosíme. Podle mě to ničemu nevadilo, ale já hloupá to při kontrole řekla a tak jí doktor nechal přidat přes koleno 4 vrstvy :zed: tím jí to ztěžklo a je to neúnosné. Váš případ mě hrozně vyděsil. A plně souhlasím, že co doktor to jiná informace, prognoza a i zacházení. :zed: 21.3 jdeme na první sundání a asi dostanem nizkou jako máte vy. Jak s tím chodí?? Má berličky? Já vozím na upraveném invalidním vozíku. Dnes po 5. týdnech šla prvně do školy, ale jen na dvě hodiny. bojím se právě toho tlaku na patu. :( Jsem z vás tak vystrašená, že sebemenší její stížnost na bolest, budu řešit žádostí o okamžité sundání a předělání. A už se nenechám odbýt.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama