Reklama

Laryngitida - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
lucisuska
Kecalka 123 příspěvků 08.03.18 09:12
Laryngitida - zkušenosti

Moc prosím o radu s laryngitidou. Když ji vaše děti měly, jak dýchaly během dne? Malý (tři roky) má už 3 dny horečky okolo 39 (přes den to většinou klesne třeba na 37,5) a včera mi začal tak chraptět během odpoledne a pokašlávat. V noci se „dusil“, špatně se mu dýchalo, sípal, tak jsme půlku noci nespali. Já jsem chtěla jet do nemocnice na pohotovost (brácha s tím býval několikrát v dětství v nemocnici), ale manžel mi řekl, ať nehysterčím a jdu až ráno k dr. Šli jsme tam hned v 7 hodin a prý má laryngitidu, dostali jsme čípky a mám mu koupit Stoptussin. Poslechově je prý čistý, krk má zarudlý. No, ale on mi sípe doma celou dobu, ikdyž máme otevřené balkonové dveře dokořán. Je to u té laryngitidy přes den normální?


Reklama

Reakce:
 
lentilka248
Kelišová 6422 příspěvků 08.03.18 09:22

@lucisuska je, ale doporučuji Fenistil kapky a obklad - plenu nebo něco podobného do studené vody, přes to suchou plenu, měnit pravidelně.. Dávám hned a ten otok splaskne a dítě začne vykaslavat.. Syn na laryngitidy trpí od cca 2,5, jsou mu 4, mívá tak 3× do roka, vždy z plného zdraví, tj večer jde spát zdravé dítě a nad raném se budí se zachvatem..
Jinak já postupuju takto - Fenistil 20 kapek, cipek s kortikoidem, k oknu (nebo mrazáku) dle počasí a obklad.. Ten obklad většinou pomůže, že se otok výrazně zmírní a další noc se záchvat neopakuje..
Držím pěsti!!

 
Alčák1
Závislačka 2731 příspěvků 08.03.18 09:25

Tak nám u obou kluků celý den v pohodě. Vůbec nic ani horečka prostě nic. A najednou v noci štěkot, dušení, záchranka a u obou hospitalizace v nemocnici. Zrovna před měsícem si to zažil ten menší 2roky. Byly jsme v nemocnici 10 dní :( Ten starší měl to samé před 2 lety ve 3 letech ale ten byl v nemocnici 4 dny a šli jsme domů. Takže laryngitida je pro mě strašák. Stačilo mi to 2×. Bylo mi řečeno, že na to trpí děti do 5 let kvůli nedozrálému dýchacímu systému, chytnou vira, otečou dýchací cesty a je zle. Po 5 letech už nemají ty dýchací cesty tak úzké a už se to tak nevyskytuje.

Příspěvek upraven 08.03.18 v 09:32

 
Alčák1
Závislačka 2731 příspěvků 08.03.18 09:30

Jinak Fenistil kapky bereme každý večer / máme ho kvůli ekzému/ v lékarničce mám od paní primářky z nemocnice napsaný Prednison a Diazepam kdyby dostal záchvat a mám okamžitě volat záchranku. Spíme celou zimu s otevřeným oknem - v ložnici máme kolem 16C a mokré prostěradlo přes postýlku. teď se bude oteplovat, takže vypneme úplně topení a necháme otevřenou ventilačku.

 
azalia
Kecalka 295 příspěvků 08.03.18 09:54

@lucisuska Tříletá dcera to takhle také nedávno měla. Sípala a chraptila celý den. Ty obklady jsou dobrý nápad - namočit kapesník do vody, trochu vyždímat, na to dát igelit a převázat suchou plínkou - jde o to, aby se krček zapařil.
Dále je dobré dávat buď ten Fenistil kapky a nebo ještě lépe Dithiaden (lépe stahuje ten otok hrtanu). Pokud ho nemáš, dr. Ti ho určitě u této nemoci bez problémů napíše.
Pokud by ani to nepomohlo, tak už jedině kortikoidy (to bych tipla, že jsou ty čípky, co jste dostali).
Každopádně, pokud by se v noci opět dusil - tak na tu pohotovost jeďte!
Vyřiď manželovi, že tohle opravdu není zbytečné hysterčení, ale život ohrožující stav!!!

 
Amelie30
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 08.03.18 10:00

@Alčák1 tak mi ji v životě neměli a dnes mi Dr. U devítiletého syna řekla, že ji má. Kamarádky dcera na to hodně trpěla, tak ji dávala dýchat k otevřenému mrazáku. Doma mají inhalátor.

 
Maky.p
Generální žvanilka 24792 příspěvků 08.03.18 15:24

Syn trpí na laryngitydy, chytá ještě větší hysterák, když mu dávám hlavu do mrazáku. Mám tam vždy zmrzlinu, tak mu hned pár lžiček dám a většinou to zabere + ten prednisonový čípek, fenistil/dithiaden a tussin/ditustat na tlumení kašle.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Plačící Asia Argento z kauzy Me Too: Byla jsme mu nevěrná, ale kvůli mně se nezabil

Začala s hnutím Me Too, ve kterém jako jedna z prvních obvinila chlípného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >


Reklama