Denní krém na noc?

35402
5.2.20 16:10

Denní krém na noc?

Nepoužívám téměř žádnou kosmetiku.

Dostala jsem denní krém s anti aging efektem.
protože nejsem nejmladší, tak jsem si říkala, že bych neměla pohrdnout, ale nejsem schopná se mazat na den, maximálně tak na noc - má to smysl (tedy bude to mít nějaký účinek přes den), nebo ho mám raději někomu darovat, dokud je to nerozbalené?

Je to s těmito krémy stále tak, že pouze maskují vrásky, ale neodstraňují ani jejich vzniku nepředcházejí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15597
5.2.20 16:20

Jestli má krém spf ochranu, tak určitě na noc nepoužívej. Jinak používání krému spolu s čištěním pleti je naprostý základ a ve výsledku vzniku vrásek předchází. Ale jestli o sebe nedbáš, tak jeden kelimek tě nespasi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35402
5.2.20 16:24

@terien spf je UV?
No každej na to není, tak právě jestli toho není pro mě škoda :-) Polepšit se nechystám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6105
5.2.20 16:27

Já mám suchý obličej, takže si ho musím namazat po každém čištění zubů. Používám denní krém z Manufaktury s růžovým olejem na den i noc. Růžový olej je prý taky proti vráskám, tak snad :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15597
5.2.20 16:27
@Pudloslava píše:
@terien spf je UV?
No každej na to není, tak právě jestli toho není pro mě škoda :-) Polepšit se nechystám :-)

Jo, to je uv, noční krémy je nemají. Jestli to máš takhle, tak je to pro tebe škoda, někdo jiný by to určitě využil lépe a raději.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11876
5.2.20 17:08

Krémy nemaskují vrásky. Krémy hydratují kůži. Nic moc víc neumí.
Denní krém si můžeš mazat na noc a noční krém na den - pokud je v něm UV filtr, tak sice přes noc nebdue mít efekt, ale nic to neudělá. Jen je to ingrediene navíc.

Krém na oči si můžeš mazat na paty, krém na paty na oči raději ne, bývá v něm urea a do očí to štípe.

Pokud ti ten krém bude sedět, tak je lepší se mazat, než nemazat.

Podstatnější ovšem je požívat na obličej ochranu před sluncem, pořádně spát, pořádně pít, jíst tak aby si člověk prospíval (včetně zdravých tuků) nekouřit a omezit alkohol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35402
6.2.20 07:18

@Ou no pokud vím, tak krémy proti vráskám mají v sobě něco osmoticky aktivního, co do sebe natáhne vodu, takže obličej jakoby trochu oteče a tím se vrásky vyplní. Efekt dočasný, to nepotřebuji. A mám dojem, že některé krémy i způsobovaly mírný zánět podkoží, takže to vydrželo oteklé déle - nevím, jestli už je to překonaná technologie, moje informace jsou staré desetiletí. @terien

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15597
6.2.20 07:33
@Pudloslava píše:
@Ou no pokud vím, tak krémy proti vráskám mají v sobě něco osmoticky aktivního, co do sebe natáhne vodu, takže obličej jakoby trochu oteče a tím se vrásky vyplní. Efekt dočasný, to nepotřebuji. A mám dojem, že některé krémy i způsobovaly mírný zánět podkoží, takže to vydrželo oteklé déle - nevím, jestli už je to překonaná technologie, moje informace jsou staré desetiletí. @terien

No nevím, to už je asi opravdu přežité :think: spoustu krému slibuje vyplnění jemných linek a vrasek, ale ty spis jedou na principu kyselin, ale efekt je většinou 0. Pak jsou dražší krémy s dočasným vypínacím účinkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35402
6.2.20 07:37

Za deset let si nechám udělat lifting.
opalováky používám, mám solární alergii, musím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...