Bolest při nošení náušnic

Anonymní
5.2.20 13:46

Bolest při nošení náušnic

Dobrý den, přes rok jsem nenosila žádné náušnice. Teď jsem si koupila nové stříbrné a při nošení mě bolí ušní lalůček. V minulosti jsem nosila jak zlato, stříbro, chirurgickou ocel, tak i bižuterii a neměla jsem žádné problémy. V jednom uchu mám dokonce i druhou dírku a tam, už asi 4 roky, mám náušnici z chirurgické ocele a také žádné problémy. Myslíte, že je to jen o zvyku nebo by to mohlo být i něco jiného a musela bych přestat náušnice nosit? Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5900
5.2.20 13:49

Mně toto dělá jakákoliv bižuterie. Je to taková bolest, že se to až nedá snést. Řekla bych, že to tvoje tělo nesnese. Možná vyzkoušej třeba ještě to zlato. To se prý snáší nejlíp :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22169
5.2.20 13:51

Moje dcera má stejný problém i se zlatými náušnicemi, dírku v uchu jí i krvácí..Taky nevím, co jí poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7567
5.2.20 13:52

Dříve jsme nosila všechny možné náušnice a teď po porodu mi začaly uši hnisat že všech náušnic. Mohla jsem nosit jen chirurgickou ocel. Teď už najednou můžu i bižuterii. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
5.2.20 13:53

Dřív jsem mohla nosit jakýkoli materiál v uších. A pak najednou mi bizu a stříbro začalo vadit a můžu nosit jen zlaté náušnice. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22650
5.2.20 13:55

Může to být obojí…
Já jeden čas vůbec nenosila náušnice a trvalo tak dva týdny, než si uši zvykly…
Na druhou stranu, pokud použiju cokoliv krom stříbra a chirurgické oceli, tak to do pár hodin bolí tak, že je musím vyndat…
Teď sem si třeba dala náušnici do dírky, kde sem nic neměla cca půl roku a čtyři dny mi to ucho bolelo, dneska je to první den docela dobrý.
ALe já už mám vysledováno, co je bolavé jen na zvyknutí a co je bolavé tak, že se to nedá (třeba ta bižu, to je úplně jinej level bolesti)

Vyčistila sis je dobře, než si je dala do uší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.20 13:56

Mě to dělá taky někdy, ale většinou jenom jedno ucho… jednou jsem zkusila aj jiné naušnice a pár dní to bylo dobré a pak to zacalo znova… ono je to mozná podrážděné, nebo jenak špatně propichlé a nebo špatný uhel naušnice či její aplikace… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
30
5.2.20 14:01

Třeba je to jen nezvyk po pauze, ještě chvíli je zkus nebo zkus nějaký jiný materiál. Mně v dospělosti začaly vadit snad všechny náušnice :-( Teď už nosím jen jedny, z ostatních mám během pár hodin zhnisané rudé lalůčky bez ohledu na materiál (to zmiňované zlato jsem tedy ještě nezkoušela) :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
5.2.20 14:02

Mně to dělají jakékoli náušnice, co mají uzavírání na patent. Šroubek a anglické zapínání jsou v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
5.2.20 14:32

Taky se mi to děje, většinou jsme náušnice sundala na pár dní dokud to nepřešlo a pak je zas nandala, v podstatě dokud jsem si na ně nezvykla, někdy to pomohlo, ale někdy taky ne a musela sem přestat úplně nosit. Jo a taky jsem vždy sundavala na noc. Dělala mi to bižuterie a střibro, teď mám bílé zlato a nemám s nima žádný problém a prakticky nesundavám vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
5.2.20 14:36

Mně toto dělá rhodiované stříbro. A nebo když mám těžké náušnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24890
5.2.20 14:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, přes rok jsem nenosila žádné náušnice. Teď jsem si koupila nové stříbrné a při nošení mě bolí ušní lalůček. V minulosti jsem nosila jak zlato, stříbro, chirurgickou ocel, tak i bižuterii a neměla jsem žádné problémy. V jednom uchu mám dokonce i druhou dírku a tam, už asi 4 roky, mám náušnici z chirurgické ocele a také žádné problémy. Myslíte, že je to jen o zvyku nebo by to mohlo být i něco jiného a musela bych přestat náušnice nosit? Děkuji :)

A jaké to má zapínání?

Někomu vadí zezadu ten tlak šroubku, puzetky a může mít jen klapku nebo háčky…

Někomu může vadit rhodiování…

Anebo jestli nejsou těžké, to vadí třeba mně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3325
5.2.20 19:14

Taky mi v některých nausnicich něco vadí, většinou stříbro je v pohodě, ale levnější bižu bolí. Ale mě teda jen v jednom uchu. Zvláštní je, že před x lety jsem si koupila v pepcu sadu několika párů náušnic, byly před Vánocema v akci, komplet to plato asi za dvacku. Hromadu už jsem jich poztrácela, ale tyhle náušnice nosím skoro z 90% a vůbec mě z nich uši nebolej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
5.2.20 19:57

Může to být zapínáním. Někomu vadí klipsy, někomu puzety někomu šroubovací. Může to být alergie na kov. Mohou to dělat klidně i stříbrné a zlaté náušnice.. Mě vadí cokoliv horšího než stříbro 925 a 24karatove zlato. Je to tím že i ve zlatě a stříbře jsou příměsi. Uši mohou svedit a hnisat po pár hodinách nošení. Dělá to většinou bižuterie s niklem. Kontaktem s kůží se nikl rozkládá na oxid niklu a ten způsobuje alergie. Také to může být tím že jsou náušnice moc těžké… Pokud jste dlouho žádné neměla může trvat než si ucho zvykne. Také může být špatně nakrivo pichlé dírky, anebo je možné že vám dr napíchla nějaký bod na uchu akupunkrurni. Doporučuji začít drobnými nausnicemi z chirurgické oceli a uvidíte. Tu jedinou snesu bez obtíží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
5.2.20 20:04

Me po druhem porodu zacnou hnisat usi jen se na nausnice jakekoliv podivam. Dokonce uz mam vypozorovano, ze hnisaji, i kdyz mam na ruce hodinky z chirurgicke oceli, takze urcite alergie na kov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama