Plicní chlamydie, zkušenosti , doporučený lékař

4.2.20 17:46

Plicní chlamydie, zkušenosti , doporučený lékař

Zdravím,
již delší dobu mě trápí problémy, s bolesti kloubu, svalu, oči, zaškuby.. neurologicka vyšetření v pořádku, borelie taky, jen igg plicní chlamydie 1,48 - lékař řekl, ze jsem se s nimi setkala ale není co léčit. Mate s nimi někdo zkušenost? Problémy trvají už přes půl rok. Mate zkušenosti s léčbou Chlamydilem extra? Nevíte na koho se mohu obrátit? Doporučení na lékaře..který se zabývá takovými problémy. Mám za sebou neurologii a imunologii, čeká mě revmatologie. Jsem opravdu nešťastná, rada bych žila aktivní život a každý na mě kouká jak na blázna.
Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2449
4.2.20 17:53

Jj taky sem měla. Byla jsem s tím na revmatologii. Měla jsem jako dítě operovany koleno, tak mě oteklo, takže se hledalo co a jak a tam mě zjistili plicní chlamydie. Už přesně nevím co jsem na to brala musela bych se podívat do zprávy, je to už 11 let. Taky sem na vyšetření čekala strašně dlouho, to mě nejvíc štvalo. Nemohla sem chodit a po nasazení léčby to bylo snad do 14 dnů o 90% lepší. Byla jsem v Brně u sv. Anny

Příspěvek upraven 04.02.20 v 17:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.20 17:55

Na chlamýdie bych to nesváděla. S infekcí se setkal kde kdo a důsledkem toho jsou přítomné protilátky IgG. Známkou aktivní probíhající infekce jsou protilátky IgM a jejich dynamika, což ti asi dělali. Uvidíš revmatologické vyšetření…Jinak léčba akutních plicních chlamydiových infekcí je antibiotická, nejčastěji 3 týdny Klacid. Ale plicní chlamyýdiová infekce má většinou plicní projevy…

• Nahlásit
  • Citovat
18110
4.2.20 17:57
@Anonymní píše:
Na chlamýdie bych to nesváděla. S infekcí se setkal kde kdo a důsledkem toho jsou přítomné protilátky IgG. Známkou aktivní probíhající infekce jsou protilátky IgM a jejich dynamika, což ti asi dělali. Uvidíš revmatologické vyšetření…Jinak léčba akutních plicních chlamydiových infekcí je antibiotická, nejčastěji 3 týdny Klacid. Ale plicní chlamyýdiová infekce má většinou plicní projevy…

Já měla Doxyhexal, ten jediný mi pomáhá na kašel. Po Klacidu se to jen zmírní nebo se za chvíli vrátí. Mně protilátky stoupaly (nebo prostě to, co se bere), proto jsem dostala antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14261
4.2.20 18:01

Chlamydie jsou pěkně zákeřné. Znám holku, která brala atb 3 měsíce v kuse, aby se jich zbavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.20 18:01
@vokishka píše:
Já měla Doxyhexal, ten jediný mi pomáhá na kašel. Po Klacidu se to jen zmírní nebo se za chvíli vrátí. Mně protilátky stoupaly (nebo prostě to, co se bere), proto jsem dostala antibiotika.

Doxyhexal je alternativa, ale málokdo ho snáší. Názor, že Klacid to jen zmírní, a pak se to vrátí, je nesmysl…Léčba ATB musí trvat déle než obvyklé infekce, aspoň 3 týdny, jina se to vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
18110
4.2.20 18:06
@Anonymní píše:
Doxyhexal je alternativa, ale málokdo ho snáší. Názor, že Klacid to jen zmírní, a pak se to vrátí, je nesmysl…Léčba ATB musí trvat déle než obvyklé infekce, aspoň 3 týdny, jina se to vrátí.

Tak není o názor, ale moje zkušenost. Ale je fakt, že jsem měla Klacid na deset dní. Ovšem já si to neordinovala. U jakéhokoliv DOxy (měla jsem i něco podobného) mi ten týden dva braní pomůže v podstatě na celý rok, Klacid vůbec nebo na týden dva. A opakují, takové dávkování mi dává lékař, já se v tom nevyznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18530
4.2.20 18:30
@Nikola Vodičková píše:
Zdravím,
již delší dobu mě trápí problémy, s bolesti kloubu, svalu, oči, zaškuby.. neurologicka vyšetření v pořádku, borelie taky, jen igg plicní chlamydie 1,48 - lékař řekl, ze jsem se s nimi setkala ale není co léčit. Mate s nimi někdo zkušenost? Problémy trvají už přes půl rok. Mate zkušenosti s léčbou Chlamydilem extra? Nevíte na koho se mohu obrátit? Doporučení na lékaře..který se zabývá takovými problémy. Mám za sebou neurologii a imunologii, čeká mě revmatologie. Jsem opravdu nešťastná, rada bych žila aktivní život a každý na mě kouká jak na blázna.
Díky za odpovědi

Jak souvisi nekdy v minulosti prodelana infekce se soucasnymi potizemi? Pokud mas pozitivni jen IgG, jako 50-80% populace bez jakychkoli priznaku, tak opravdu neni co lecit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
4.2.20 18:49

Někdy v minulosti prodělaná infekce, samozřejmě není vyléčená. Může se proto kdykoli projevit např. při chřipce. Mohla bych o tom mluvit hodiny, možná i na knihu by to stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18530
4.2.20 19:02
@kemeny13 píše:
Někdy v minulosti prodělaná infekce, samozřejmě není vyléčená. Může se proto kdykoli projevit např. při chřipce. Mohla bych o tom mluvit hodiny, možná i na knihu by to stačilo.

A ktere z jejich priznaku tomu maji odpovidat? Pokud nema pozitivni zadne jine protilatky nez IgG, tak lze jen rict, ze je mela, ne, ze je aktualne v aktivni fazi nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
4.2.20 19:07
@mroe píše:
A ktere z jejich priznaku tomu maji odpovidat? Pokud nema pozitivni zadne jine protilatky nez IgG, tak lze jen rict, ze je mela, ne, ze je aktualne v aktivni fazi nemoci.

A to, že není v aktivní fázi znamená, že je negativni? To asi ne, že. Já mám s tímto problémy řadu let a taky mi bylo řečeno, že to není na léčbu. To, ale bohužel neznamená, že je člověk zdráv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 19:13

@kemeny13 a pomohlo ti něco / někdo? Přímo s chlamydiemi nebo něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
4.2.20 19:17
@Nikola Vodičková píše:
@kemeny13 a pomohlo ti něco / někdo? Přímo s chlamydiemi nebo něco jiného?

Já jsem byla na antibiotikách několik let, samozřejmě s přestávkami, ale na úplné vyléčení to opravdu není. Skutečně vyléčit totiž vůbec neznamená cpát se jen léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18530
4.2.20 19:29
@kemeny13 píše:
A to, že není v aktivní fázi znamená, že je negativni? To asi ne, že. Já mám s tímto problémy řadu let a taky mi bylo řečeno, že to není na léčbu. To, ale bohužel neznamená, že je člověk zdráv.

Ale to je jako u ockovani…po prodelane nemoci kdysi bude mit tyto protilatky pozitivni dlouha leta. Ale to prece neni duvod se cpat atb, neni ted nemocna, ostatni protilatky ma negativni( to sice nepise, ale predpokladam, ze to tak je, jinak by to napsala). Nechapu, kdo leci takovy stav atb dlouhodobe. Potize, ktere uvadi, muze mit z mnoha jinych duvodu, z ceho nekdo usuzuje, ze za to muze nekdy v minulosti prodelana infekce? Navic, pokud ji v minulosti prodelala bez nasledku vic nez polovina populace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
4.2.20 19:44

Ano, tyto protilátky má člověk dlouhá leta a potíže může mít taky dlouhá leta. Díky tomu, že je v latentní fázi se může projevit třeba u obyčejného nachlazení. Dlouhodobě léčit ATB samozřejmě cenu nemá. To, že ji prodělala bez následků polovina populace neznamená, že někomu jinému nemůže dělat paseku právě ta dlouhá leta. Skutečně vyléčit, ale bohužel medicína neumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama