Jaký je denní režim půlročního miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaroschka
Nováček 7 příspěvků 25.11.18 20:17
Denní režim půlročního miminka

Ahoj maminky. Zajímají mě Vaše zkušenosti ohledně režimu půlročního miminka. Moje holčička má alergii na kravskou bílkovinu, která jí byla zjištěna před 3 týdny a vysvetluje také jeji nižší váhu 6300g. Je veselá a spokojená, ale díky tomuto nepřibírala asi tolik jako ostatni miminka. Proto teď máme naordinováno, aby malá přibrala a chtělo se jí lézt a hýbat se. Ráno vstává kolem 6:00. To jí kojím, ale zdá se ze uz ji to nestaci. Je spokojena az kdyz dostane umele mlicko pro alergiky.. Poté kolem 8:00 má půlku 190g skleničky ovocné přesnídávky a jde spinkat. Kolem 10:00 ma 180ml umělé mléko pro alergiky, ve 12:00 půlku 190g skleničky masozeleniny a kojím. Pak jdeme ven. Asi v 15:00 má banánek a 180ml umeleho mleka.. Pak si hrajeme a to uz je unavena a v 17:30 dostává kaši s um. Mlíčkem, ale to už je tak unavená že ho nechce ale pak pláče a v noci se budí ještě na kojení. Koupání pak většinou stihneme jen na 5 minut a to ne každý den. Kojení už jí moc nezajímá, podle mě už ho má spiše jak hru nebo čas se mnou. Ale zajima me, jestli mame jidelnicek aspon trosku podobny Vam a zaroven prosim o radu, jak ten zaver dne zvladnout lepe. V 7 jsme s manželem většinou vyrizeni ????

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 6 měsíců: Z bříška na záda

Reakce:
EliPeťa
Nováček 3 příspěvky 25.11.18 20:23

Mezi tou 12 a 15 hodinou ti venku spinká? Dcera mi v půl roce touto dobou ještě zabrala na hodinu, někdy na hodinu a půl - ať už v kočáru nebo doma u prsa a pak vydržela v klidu do té sedme na koupáním.

Jaroschka
Nováček 7 příspěvků 25.11.18 20:29

Právě uz nepsinka. Tedy snazi se ale za 15 min je vzhuru vysmata jak slunicko.

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 25.11.18 20:39

Ze se v půl roce budi na kojení je normální. :) a jídlo zatím přece má jen na ochutnavani… některý mamky v tomhle věku jenom koji.

lucynka25
Echt Kelišová 7930 příspěvků 1 inzerát 25.11.18 21:04

@Jaroschka moje dcery v tomto věku spinkaly dopoledne 10-12 a odpoledne 15-16 cca.
Jinak s tím jídlem si myslím, že dáváš až dost ;) a noční buzení je úplně normální, u nás to bylo klidně 4-6× jak kdy, teď druhá dcerka má 15měsíců, chodí spinkat okolo pul 8 a budí se ještě než jdu já spát cca v 11h, třeba i 2× a v noci taky tak, nekdy víckrát :nevim:
Taky ta kaše na noc, není to moc vhodné, lepší dávat ráno, zatěžují bříško.
První dcera začala teprve ochutnávat začátkem 7.měsíce, než jedla to, co tvoje tak jí bylo asi 9měsíců :lol:
Jinak se můžeš zapojit do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam spoustu receptů pro miminko ;)

Coctailgirl
Kecalka 274 příspěvků 25.11.18 21:05

Ja mam pulrocniho chlapecka a ten ma v 8 h 150 ml mleka, v 10 nejakou mensi svacinku malou sklenicku presnidavky treba… ve 12 sni tristvrte 190 g sklenicky v 16.00 svacina nekdy 150 ml kase s bananem nekdy tristvrte sklenicky presnidavky ale dal by si aj vic jak mu to chutna :lol: ve 20.00 ma 200 ml mleka a budi se cca ve 2h zase na mliko a to ma 150

Coctailgirl
Kecalka 274 příspěvků 25.11.18 21:06

A spani nekdy si da dopo 2× po pul hodce nekdy jednou po hodine a po obede je to jak kdy nekdy zase pulhodiny nekdy 2 hodiny :lol: ale kolem 4 jdeme ven a tam vydrzi spat i 2 hodky… snazim se aby spal max do pul 6 aby mi sel spat po 8

Janakatabara
Kecalka 152 příspěvků 25.11.18 21:07

Mám druhou dceru. První jedla v půlroce masozeleninu, ovoce, kaše a kojila jsem. Spánkový režim samozřejmě již nevím. Druhé bude půlroku ve středu. Je pouze kojená, jeví zájem o jídlo, ale zatím vše plive. Spí dopoledne cca 1,5 hodiny, v době oběda taky tak a kolem 16.h.si ještě hodinu spánku dá. Večer chodí spát kolem 19:30, kojím každé 1-2 hodiny a vstává po šesté. První spala celou noc s jedním kojením. Z toho vyplývá, že každé dítě je jiné.

Jaroschka
Nováček 7 příspěvků 25.11.18 21:30

Dekuji moc za Vase nazory ???? je pravda, ze kazde miminko je jine. Vyzkousime dat drive kasicku aby nezatezovala tedy brisko.

Hancue
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 22:42

Tak malej má půl toku a spí dopoledne tak půl hodky a odpolko max hodinu. Spát chodí kolem šesté. Rada bych, aby mi spal víc, ale proste nechce. Pak spí v noci. V šest mliko 180ml, pak v 1 ráno 180ml a pak se budí kolem šesté.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >