Denní režim Vašich dětí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 09:27
Denní režim Vašich dětí?

Ahoj holky,

chci se zeptat. Jak to zvládáte..DĚTI A DENNÍ REŽIM.

S otcem maličké nežijeme zhruba 2 rok. 2 rok už chodím do práce. Otec se o dceru zajímá, platí alimenty, bere si jí kdykoliv může. Malé teď budou 4.

Naši mi taky hodně pomáhají. Mamka i babička. :) Teď mám asi půl roku přítele s malou si rozumí, ale zatím spolu nebydlíme, ale i tak když jsme spolu tak pomáhá jak se dá..:)

Jenže mi příjde, že to celé přestávám nějak zvládat i když mám ze všech stran podporu.
Mrzí mě, že nemohu být častěji s dcerou. Dělám od půl 9 do 17h, poté jdu pro malou k babičce ( vyzvedává jí ze školky), jdeme domů, večeře, pomazlíme atd a spát…A další den to samé…Navíc malá ráno nechce moc vztávat, takže jsme někdy na sebe protivky a pak mě to mrzí celej den.

Jak to máte Vy? Jaký režim? V kolik vztáváte, ( já třeba v 6:30 a i tak mi příjde, že nic nestíhám) co děláte ráno s dětmi než jdete do školky a co děláte když chodíte takhle z práce později?

Víkendy jsou fajn, ale to si ji zas 1× za 14 dní bere taťka. Snažím se malé dávat vše, ale mám nějakou depku, že by to šlo uspořádat lépe, že bych za ten den toho stihla více. Jak si naplánovat ten čas? Děláte si třeba nějaké týdenní plány?

Chtěla bych mít vše uspořádané jako některé maminky, ale vůbec nevím jak na to. Práce, domácnost, malá..Chtěla bych začít třeba zase cvičit, nebo si s malou najít nějaký koníček, ale to už teda vůbec nevím jak to uspořádat…Buď jsem špatná povaha, nebo nevím…Když jsem žila ještě s ex, vše bylo celkem ok,(myslím domácnost, né vztah..) ale i protože jsem byla na mateřské doma..

Děkuji. Snad mě chápete. :* Budu ráda za každou zkušenost, radu…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
veria
Nadpozemská drbna 25046 příspěvků 25.03.19 09:36

Jak chces stihnout více, když tak dlouho pracujes. Nic jinyho než běžnou obsluhu ráno a večer proste moc nedáš. :nevim:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 25.03.19 09:42

Taky mám 4 leteho. Ráno vstanem v půl 7, udělám mu mliko k snídani, on se oblece a za chvíli ho chlap veze do školky (jsem na rizikovém, když sem chodila do práce vstával jsem dřív a byla v práci ještě než oni vstali, takže sem malého ráno ani neviděla), že školky chodí po spaní, někdy ho vyzvedne chlap když konci v práci rozumně, někdy já, někdy babička když si ho chce třeba vzít ven. Odpoledne taková rutina, jdem nakoupit, na procházku nebo hřiště, hrajeme deskovky, pomáhá mi dělat večeři. Víkendy jak kdy, každý druhý si ho bere otec, některé si ho bere zas babička takže ho moc víkendu doma nemám což mě občas štve. Čas pro sebe mám maximálně tak teď dopoledne, když sem na nemocenské jinak to byla práce, dítě a společně aktivity jako rodina. A plány předem nedělám, většinou vymyslíme plán až když máme volno, podle počasí, protože když vymyslím že bysme šli třeba do zoo a pak bylo hnusně, bude syn akorát tak zklamaný.

Tamtama
Extra třída :D 12158 příspěvků 25.03.19 09:43

Taky mi přijde, že jsem s dětmi málo. Vstáváme v 5, nesnášíme to všichni tři. Kluci se nechtějí oblíkat, nechtějí snídat, já křičím, nestíháme. V 6 odcházíme do školky, pak do družiny a já na autobus do práce. Odpoledne honem do družiny, tam mám 10 minut, než zavírají, starší dělá kraviny a nechce se oblíkat, křičím, že musíme pro mladšího, nebo zavřou ve školce, pak honem do školky a ve 4 jsme doma. Vyvenčím psa, uklidím nákup, kluci se nechtějí převlíkat, křičím, uděláme úkoly, u toho mladší chce povídat, starší potřebuje klid, tak ho odháním. Starší neustále odbíhá od úkolu, listuje sešitem, křičím. Pak už je pomalu čas jít večeřet, to dělají kraviny, patlají jídlo, vstávají od stolu, křičím. V koupelně scény, že si nebudou čistit zuby a mýt se, křičím. Pyžama, pohádku a spát.
Přítele mám taky půl roku, bydlíme spolu, ale je od rána do večera v práci, přijíždí akorát k večeři. Po večeři umyje nádobí a rád by koukal třeba na film, nebo měl sex, ale já jsem mrtvá. :mrgreen: Nějak mi to taky nejde skloubit. :nevim:
Edit: jednou za 14 dní jsou kluci jeden u táty a druhý u babičky, já v práci.

Příspěvek upraven 25.03.19 v 09:45

Lama Lama
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 25.03.19 09:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

chci se zeptat. Jak to zvládáte..DĚTI A DENNÍ REŽIM.

S otcem maličké nežijeme zhruba 2 rok. 2 rok už chodím do práce. Otec se o dceru zajímá, platí alimenty, bere si jí kdykoliv může. Malé teď budou 4.

Naši mi taky hodně pomáhají. Mamka i babička. :) Teď mám asi půl roku přítele s malou si rozumí, ale zatím spolu nebydlíme, ale i tak když jsme spolu tak pomáhá jak se dá..:)

Jenže mi příjde, že to celé přestávám nějak zvládat i když mám ze všech stran podporu.
Mrzí mě, že nemohu být častěji s dcerou. Dělám od půl 9 do 17h, poté jdu pro malou k babičce ( vyzvedává jí ze školky), jdeme domů, večeře, pomazlíme atd a spát…A další den to samé…Navíc malá ráno nechce moc vztávat, takže jsme někdy na sebe protivky a pak mě to mrzí celej den.

Jak to máte Vy? Jaký režim? V kolik vztáváte, ( já třeba v 6:30 a i tak mi příjde, že nic nestíhám) co děláte ráno s dětmi než jdete do školky a co děláte když chodíte takhle z práce později?

Víkendy jsou fajn, ale to si ji zas 1× za 14 dní bere taťka. Snažím se malé dávat vše, ale mám nějakou depku, že by to šlo uspořádat lépe, že bych za ten den toho stihla více. Jak si naplánovat ten čas? Děláte si třeba nějaké týdenní plány?

Chtěla bych mít vše uspořádané jako některé maminky, ale vůbec nevím jak na to. Práce, domácnost, malá..Chtěla bych začít třeba zase cvičit, nebo si s malou najít nějaký koníček, ale to už teda vůbec nevím jak to uspořádat…Buď jsem špatná povaha, nebo nevím…Když jsem žila ještě s ex, vše bylo celkem ok,(myslím domácnost, né vztah..) ale i protože jsem byla na mateřské doma..

Děkuji. Snad mě chápete. :* Budu ráda za každou zkušenost, radu…

Pracovala jsem na zkrácený úvazek ( 0,9), ona ta hodina udělá dost. A práce od půl osmé, to taky udělá dost.
Jinak, dokud to bylo ve školce, přišlo mi to ještě v pohodě, protože nejsou žádné povinnosti a hlavně když šly spát pozdě, dospali to po obědě ve školce. Ve škole už prostor není, tam jsem to už nesla hodně těžce. Takže ve školce jsme fakt jeli dost free, když bylo hezky, tak jsme šly ze školky rovnou ven, na hřiště , na kola, jindy na bazén, cokoli. Udělali jsme si venku piknik, jedli venku a domu se šly jen vyspat. Tím pádem nebylo ani moc co uklízet.
To mi hodně chybí.
Co se týká domácnosti, tak se jen odprostit od představy dokonalé domácnosti.
Bere si jí kdykoli může…? To je jako co? Pro mě kdykoli může znamená polovinu nocí. Takže jsem chodila po večerech plavat, běhat. Sportuju cestou do práce- jezdím běhám, bruslím do práce. A zbytek koníčků večer doma - hjlavně čtení, luštění kešek. A ty pak lovíme obvykle s dětmi.

Aduš8
Závislačka 4136 příspěvků 25.03.19 09:57

Já si naopak myslím, že takhle lidé žijí normálně, pokud je matka zaměstnaná, nebo nedělá na zkrácený úvazek. Nepamatuji si, že by na nás naši měli někdy víc času, koníčky zavedli až s nástupem do školy. A kolem sebe vidím úplně ten samý systém,až na pár výjimek, kdy je doma maminka na rodičáku a nebo pracuje z domova. Výlety u nás byly tak jednou za půl roku. Jinak se jen pracovalo na zahradě nebo opravoval dům.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 25.03.19 10:20

Mam zkraceny uvazek, nekdy od 8 nekdy mam odpoledni, skolku i 1.stupen ZS jsme meli za rohem, ranni vypravovani bylo celkem na pohodu. Dva vikendy v mesici mam volne, ty vetsinou travime na jedno- nebo dvoudennich vyletech, s klukama od mala delame geocaching. Nebo jezdime na chatu a v zime na lyze nebo do termalu. Ve vsedni dny to zalezi na pocasi a taky jak mam sluzby. Vetsinou jsem se snazila jit ven na kolo, brusle nebo jen na hriste, kdykoliv to bylo mozne. V predskolnim veku meli kluci jeden krouzek tydne, od prvni tridy tri: hudebni nastroj, jazyk a sport. Vecer jsme pravidelne cetli, pozdeji hrali deskovky.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 25.03.19 10:38
@Ijen píše:
Mam zkraceny uvazek, nekdy od 8 nekdy mam odpoledni, skolku i 1.stupen ZS jsme meli za rohem, ranni vypravovani bylo celkem na pohodu. Dva vikendy v mesici mam volne, ty vetsinou travime na jedno- nebo dvoudennich vyletech, s klukama od mala delame geocaching. Nebo jezdime na chatu a v zime na lyze nebo do termalu. Ve vsedni dny to zalezi na pocasi a taky jak mam sluzby. Vetsinou jsem se snazila jit ven na kolo, brusle nebo jen na hriste, kdykoliv to bylo mozne. V predskolnim veku meli kluci jeden krouzek tydne, od prvni tridy tri: hudebni nastroj, jazyk a sport. Vecer jsme pravidelne cetli, pozdeji hrali deskovky.

Prakticky totožný. Kromě té školy za rohem a nástroje. Čtení, sport, geocaching, brusle, kolo, kdykoli to bylo možné, hřiště deskovky, chata, lyže… :D

welovefashion
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 89 inzerátů 25.03.19 10:39

Tak já chápu, že ti to je líto, ale jíst i bydlet někde musíte, takže prostě pracovat musíš :-)
Máš několik možnosti, posunout pracovní dobu, že bys chodila do práce dříve nebo ji zkrátit, nevím jak to máš se zaměstnavatelem, jestli by byl ochoten ti změnit pracovní dobu…popřípadě se poohlídnout jinde :) nebo začít pracovat na směny, s tím, že dítko bude u tatínka, když budeš v práci…dobré je mít práci kousek od školky a bydliště, už to ti ten čas bez dítěte zkrátí, jinak myslím, že když dcerku hlídá babička, tak to je přece lepší varianta,než aby byla třeba do pul šestý ve školce…
;) prostě když přijdete domů, tak se jí věnuj, ona i ta hodinka před spaním věnovaná dceři se ti vyplatí :-) a opravdu to tak má minimálně půlka populace :-)

Uživatel je onlinemrav
Nadpozemská drbna 26666 příspěvků 25.03.19 11:15

Vstáváme ve čtvrt na šest - školka je od šesti. V těch šest tak akorát vycházíme - malá ráno ještě čtvrt hodiny spí s otevřenýma očima na nočníku. :mrgreen: Nikdy nestíháme a nikdy taky nevím, s jakou náladou se probudí. Někdy je to na pohodu, jindy je to o nervy. Do školky za kamarády chodí ráda, ale to vstávání…
Přijdu, posnídám, dám si kafe a letím do práce. Pracuji od sedmi do tří. A pak rychle do školky, která zavírá ve čtyři. Nakoupím a kolikrát v zimě byl už večer. Odpoledne si spolu hrajem, někdy jdeme na hřiště. Nejlepší je, když tam má kámoše ze školky. Odpoledne rychle uběhne - večer chodí spát malá v osm. Víkendy trávíme hraním si, procházkama, občas nějaký ten výlet. A občas, když si jí bratr vezme na hlídání, i o víkendu odpočívám. Teď je navíc malá nemocná, tak jsme stále spolu. Ale už se těší za kamarády do školky. :pankac: :mavam:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 25.03.19 11:22
@mrav píše:
Vstáváme ve čtvrt na šest - školka je od šesti. V těch šest tak akorát vycházíme - malá ráno ještě čtvrt hodiny spí s otevřenýma očima na nočníku. :mrgreen: Nikdy nestíháme a nikdy taky nevím, s jakou náladou se probudí. Někdy je to na pohodu, jindy je to o nervy. Do školky za kamarády chodí ráda, ale to vstávání…
Přijdu, posnídám, dám si kafe a letím do práce. Pracuji od sedmi do tří. A pak rychle do školky, která zavírá ve čtyři. Nakoupím a kolikrát v zimě byl už večer. Odpoledne si spolu hrajem, někdy jdeme na hřiště. Nejlepší je, když tam má kámoše ze školky. Odpoledne rychle uběhne - večer chodí spát malá v osm. Víkendy trávíme hraním si, procházkama, občas nějaký ten výlet. A občas, když si jí bratr vezme na hlídání, i o víkendu odpočívám. Teď je navíc malá nemocná, tak jsme stále spolu. Ale už se těší za kamarády do školky. :pankac: :mavam:

Hele, nešlo by to nějak zkrátit? Mě přijde čtvrt na šest uplně brutální čas. 8o Ale třeba vám to vyhovuje… Mě by to zabilo. My vstáváme 25 min před tím, než odcházíme. Když musí vyjímečně dříve, ( odcházet v půl sedmé), tak to zkracujem na 15 min.

LaraA
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 1 inzerát 25.03.19 11:46

co me konkrétně pomohlo. prace na 0,8 úvazku. občas prace z domu. krouzek, co navazuje na školku - občas jsem se pak zdržela v práci z jindy odešla dřív. to same s občasným vyzvedáváním si navzájem s kamarádkou. vařila jsem na 2 dny, vzdycky vecer, kdyz uz kluci spali. rano pomáhá rutina, aby si deti zvykly, co delaji a jak rychle, svaciny pripravit uz vecer do lednice, pripadne i snídaně. neptat se rano, co chteji k jidlu :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 12:17

Máme dceru 4,5roku. Vstáváme v 6:15 celá rodina, máme zajetý harmonogram. Já jdu dělat snídani a ohřát mlíčko, manžel budí dceru a donese ji z podkroví do obýváku + zapne Mickeyho klubík :) atd. V 7:15 odjíždím do práce (pracuji ve škole), manžel s dcerou ve stejný čas na druhou stranu. Dceru cestou zaveze manžel do školky.
Mám perfektní pracovní dobu, dceru vyzvedávám 1× po obědě, 3× hned po spaní (kolem 14:30). Každou středu je od mala u prarodičů ve vedlejším městě.
Odpoledne máme kroužky, návštěvy, nákupy, jsme na zahradě nebo na hřišti, čteme, hrajeme deskové hry, zpíváme, malujeme..... Navečer pracuji doma v kanceláři (vedu kurzy), dceru si proto kolem 17:30 přebírá manžel a mají svůj program. Večeříme společně ve 20h (večeři vařím odpo, nebo dojídáme zbytky z víkendu). Jsme zvyklí na teplé večeře. Pak hygiena a jdeme společně spát. Dcera u sebe v pokojíčku po pohádce většinou do 20:30 spí. My s manželem si pustíme v ložnici nějaký film nebo seriál. Na úklid nám 1× týdně na 4h chodí uklízečka, nejlépe investovaných 400kč/týdně :). Provozní úklid pofackuju průběžně. Víkendy jezdíme hodně na výlety nebo jsme u bazénu na zahradě.

Tamtama
Extra třída :D 12158 příspěvků 25.03.19 13:30
@Anonymní píše:
Máme dceru 4,5roku. Vstáváme v 6:15 celá rodina, máme zajetý harmonogram. Já jdu dělat snídani a ohřát mlíčko, manžel budí dceru a donese ji z podkroví do obýváku + zapne Mickeyho klubík :) atd. V 7:15 odjíždím do práce (pracuji ve škole), manžel s dcerou ve stejný čas na druhou stranu. Dceru cestou zaveze manžel do školky.
Mám perfektní pracovní dobu, dceru vyzvedávám 1× po obědě, 3× hned po spaní (kolem 14:30). Každou středu je od mala u prarodičů ve vedlejším městě.
Odpoledne máme kroužky, návštěvy, nákupy, jsme na zahradě nebo na hřišti, čteme, hrajeme deskové hry, zpíváme, malujeme..... Navečer pracuji doma v kanceláři (vedu kurzy), dceru si proto kolem 17:30 přebírá manžel a mají svůj program. Večeříme společně ve 20h (večeři vařím odpo, nebo dojídáme zbytky z víkendu). Jsme zvyklí na teplé večeře. Pak hygiena a jdeme společně spát. Dcera u sebe v pokojíčku po pohádce většinou do 20:30 spí. My s manželem si pustíme v ložnici nějaký film nebo seriál. Na úklid nám 1× týdně na 4h chodí uklízečka, nejlépe investovaných 400kč/týdně :). Provozní úklid pofackuju průběžně. Víkendy jezdíme hodně na výlety nebo jsme u bazénu na zahradě.

když jdete v osm večeřet, nechápu, jak může dcera o půl deváté spát 8o my večeříme v sedm a minimálně půl hodiny jí, někdy i víc.. než je pak umyju, zuby, pohádka… 8o

veria
Nadpozemská drbna 25046 příspěvků 25.03.19 13:50
@Tamtama píše:
když jdete v osm večeřet, nechápu, jak může dcera o půl deváté spát 8o my večeříme v sedm a minimálně půl hodiny jí, někdy i víc.. než je pak umyju, zuby, pohádka… 8o

To mne taky zarazilo ze za půl hodiny stihnou veceri hygienu pohádku a ještě stačí už usnout. U nás toto vše tak na hodinu a půl celkem :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama