Přestává jíst, vzteká se u jídla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 10:26
Přestává jíst, vzteká se u jídla

Setkala jste se některá s tím, že by předškolní dítě postupně přestávalo jíst? U skoro každého jídla se vzteká, že to je ošklivé a jíst to nebude. Někdy ho přesvědčíme, aby jedl, někdy se vyječí a jde sám. Často si ale vezme do pusy a běží to vyplivnout. Už dělá i to, že jí, najednou začne křičet, že to je ošklivé a je po jídle. Někdy vztek ani s jídlem nesouvisí, ale začne se vztekat a přestane jíst. Kolikrát ani nesnídá. Jsou dny, kdy má jeden den snídani a další den až oběd (2 kousky brambory)… Dobrovolně jí jen zeleninu a mandarinky. Takže když chci, aby se najedl, tak mu nakrájím zeleninu na talíř a tu sní. Takže 2-4× týdně večeříme saláty a různě pokrájenou zeleninu.
Z teplých jidel jí bezmasé rizoto, brokolici se sýrem, noky se špenátem. Pak zvlada ještě suché těstoviny.
Hubeny není, má 17 kg a 111 cm. Ale jídlo se vyrazně zhoršuje den za dnem. Za poslední měsíc má víc jak půl kila dole.
Přemýšlím, jestli to je běžné. Sladkým to nedohání. Občas za celý den nesní nic. Přitom je jak naspeedovaná beruška a celý den je v pohybu, lítá venku, doma chvíli neposedí. Po městě se pohybuje po svých.
Pokud jste měli podobné dítě, vycházeli jste mu vstříc? Vařili jste mu aspoň občas oblíbená jidla?
Ještě doplním, že je podle doktorky syn hyperaktivní. Může to souviset i s tím?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 11:02
@Anonymní píše:
Setkala jste se některá s tím, že by předškolní dítě postupně přestávalo jíst? U skoro každého jídla se vzteká, že to je ošklivé a jíst to nebude. Někdy ho přesvědčíme, aby jedl, někdy se vyječí a jde sám. Často si ale vezme do pusy a běží to vyplivnout. Už dělá i to, že jí, najednou začne křičet, že to je ošklivé a je po jídle. Někdy vztek ani s jídlem nesouvisí, ale začne se vztekat a přestane jíst. Kolikrát ani nesnídá. Jsou dny, kdy má jeden den snídani a další den až oběd (2 kousky brambory)… Dobrovolně jí jen zeleninu a mandarinky. Takže když chci, aby se najedl, tak mu nakrájím zeleninu na talíř a tu sní. Takže 2-4× týdně večeříme saláty a různě pokrájenou zeleninu.
Z teplých jidel jí bezmasé rizoto, brokolici se sýrem, noky se špenátem. Pak zvlada ještě suché těstoviny.
Hubeny není, má 17 kg a 111 cm. Ale jídlo se vyrazně zhoršuje den za dnem. Za poslední měsíc má víc jak půl kila dole.
Přemýšlím, jestli to je běžné. Sladkým to nedohání. Občas za celý den nesní nic. Přitom je jak naspeedovaná beruška a celý den je v pohybu, lítá venku, doma chvíli neposedí. Po městě se pohybuje po svých.
Pokud jste měli podobné dítě, vycházeli jste mu vstříc? Vařili jste mu aspoň občas oblíbená jidla?
Ještě doplním, že je podle doktorky syn hyperaktivní. Může to souviset i s tím?

Můj brácha má za dva měsíce 15 a taky je schopný celý den nejíst..stačí mu kolikrát třeba jen bageta nebo párek a celý den jinak nejí (když mu ale jídlo nachystáme sní to bez problému) a to dost sportuje..určitě bych se na to zeptala doktorky, aby se na něho alespoň podívala. Jinak myslím že je tvůj syn už dost velký na to aby jsi mu vysvětlila že jíst musí alespoň něco a nechovat se jak mimino a dělat takové scény..já bych mu dala ultimátum - nesníš oběd ( alespoň půlku) nepůjdeš ven nebo něco co má rád..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 11:07
@Anonymní píše:
Můj brácha má za dva měsíce 15 a taky je schopný celý den nejíst..stačí mu kolikrát třeba jen bageta nebo párek a celý den jinak nejí (když mu ale jídlo nachystáme sní to bez problému) a to dost sportuje..určitě bych se na to zeptala doktorky, aby se na něho alespoň podívala. Jinak myslím že je tvůj syn už dost velký na to aby jsi mu vysvětlila že jíst musí alespoň něco a nechovat se jak mimino a dělat takové scény..já bych mu dala ultimátum - nesníš oběd ( alespoň půlku) nepůjdeš ven nebo něco co má rád..

On se právě rapidně zhoršuje. I s chováním i s jidlem. Jemu je jedno, že nepůjde ven, že nebude mít pohádky. Vadí mu to, ale jíst kvůli tomu nebude. Kdyby nešel ven, tak s ním nevydržíme. On ani moc venku být nechce, to jde pod pohrůžkami.

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 24.03.19 11:20

Mám to s dcerou stejně a nevím si rady. Je jí 8. Jí zeleninu, hovězí maso, brambory, občas knedlík, vývar, chleba, máslo, lučinu… Nejhorší jsou ty obědy. Můžu na ni hezky, přísně, jakkoliv… prostě konec, stop, vyplivuje, dáví. Sladké nejí, takže zákaz cukrovinek nelze uplatnit. :nevim: Bojím se, že když ji budu nutit až moc, vypěstuju v ní odpor k jídlu a anorexii.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8688 příspěvků 24.03.19 12:35

Zkus si precist tohle. Treba to k necemu bude…
https://www.additudemag.com/…et-children/
Ja se teda v tomhle veku nesetkala se zmenou chuti. Mne to teda prijde zvlastni…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 12:52

@Lenka_Hal mně to nepřijde ani jako změna chutí, ale jako bojkot. Jemu se celkově zhoršilo chování. Bojujeme se vším. Hodně se kvůli všemu vzteká a do toho jídlo. Dneska snědl jen trochu vody z polévky.

SibyllaTrelawney
Kecalka 386 příspěvků 24.03.19 12:52
@Lenka_Hal píše:
Zkus si precist tohle. Treba to k necemu bude…
https://www.additudemag.com/…et-children/
Ja se teda v tomhle veku nesetkala se zmenou chuti. Mne to teda prijde zvlastni…

Tak tedy za mou dceru… hodně výstižné a k zamyšlení. Díky za článek!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 13:00

Mně to moc nepomůže, protože neumím anglicky. :oops:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8688 příspěvků 24.03.19 13:01
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal mně to nepřijde ani jako změna chutí, ale jako bojkot. Jemu se celkově zhoršilo chování. Bojujeme se vším. Hodně se kvůli všemu vzteká a do toho jídlo. Dneska snědl jen trochu vody z polévky.

Je z principu vybiravy (myslela jsem spis vybiravost nez zmenu chuti) anebo proste je tak vztekly, ze ani hlad nema (ja kdyz nervuju, taky nemuzu jist)? Ta vybiravost u nas probehla vzdy kolem toho batoleciho veku. Nejhorsi byl syn, mel opravdu jen par jidel. Ale to preslo, kdyz mel tak 3 roky ve skolce. Jedna pani ucitelka si k nemu sedla a rikala mu…vzdyt to jist nemusis, jen si lizni a uvidis, treba to neni tak spatny… :mrgreen: No ale v tom predskolnim veku, tomu nejak nerozumim…kolik ze ma presne roku??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 13:04

@Lenka_Hal ještě loni v září jedl úplně všechno. Byl jak kyselina.
Mně přijde divné, že jí, sní půlku talíře, najednou stop, zeřve, že to je hnusné a jde to vyplivnout a konec. Od té chvíle to do něj nedostaneme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 13:10

@Lenka_Hal tak jsem ten článek rozluštila a vše dodržujeme. Jíme společně, režimově, jídlo chystá.
A spíš naopak. On nemá problémy se zeleninou. Brokolici doslova miluje.
Problémy jsou teplé jídlo, pečivo, přílohy.
Tam se píše o dětech, co nejedly. On to všechno jedl. Miloval jablka a banány. Teď se jich ani nedotkne.

Váš příspěvek
Reklama