Deprese a bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZuzkaSM
Povídálka 12 příspěvků 25.11.18 18:38
Deprese a bydleni

Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli tu někdo nepřicházelo podobným obdobím se stejnými starostmi. Je mi vlastně už přes 30. Dřív jsem nikdy rodinu neresila. Chodila jsem na dvě VŠ. Bez podpory rodičů. Z nich jsem nakonec dodělala jen jednu. Od svých 18 let jsem musela stát na vlastních nohou. Ale hodně jsem cestovala a věci typu dětí a rodina pro mne prostě nebyla priorita. Teď jsem se dostala do věku, kdy už o tom začínám přemýšlet, ale před dvěma roky jsem di našla práci, která mě bavi a naplňuje. S mým manželem jsme spolu od 17 let a je to fajn chlap. Ale já mám pocit, že nás vztah zamrzlé na bodu mrazu a nikam se neposouva. Navíc dětí nechci dokud nebudeme mít vlastní bydlení. Teď aktuálně bydlíme u mých prarodičů v dvougeneravnim domě. Ale není to ono s tím jsme jaksi původně, když jsme se sem stěhovali nepočítali a nedomysleli to. Oni jsou proti jakýmkoliv zásadním úpravám co se bydlení tyče. Takže je to taková patová situace. A navíc je fakt že já se tu prostě necítím jako doma. Připadám si pořád jak na návštěvě u známých. Ale jinak je mám ráda. Moje matka když se rozvadela tak nás rodný dům převedla na mého staršího sourozence, který v té době měl dětí a malý byt s tím že jim se větší dům bude hodit a já, protože jsem tenkrát ještě byla na vejce a na rodinu nemyslela jsem s tím souhlasila, teď toho zpětné lituju, že to nejde vzit zpátky. V dnešní době, kdy jsou hypotéky tak vysoké mi přijde že pokud člověk nemá našetřeno ( a z brigád při škole se těžko setri) a nebo nepomohou rodiče mi to přijde jako nemožné dosáhnout na 100% hypotéku a vlastní bydlení. UŽ před rokem jsem se léčila na psychiatrii a mám ten pocit že se vše vrací zas do stejných kolejí nevidím žádnou budoucnost, vyhlídky…A mám pocit že nic nemá smysl. Navic mam pocit ze to narusuje i nas vztah s manzelem. Přijdu si že nevím co zachraňovat dřív.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Božislava
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 25.11.18 18:47

Prarodiče odstěhuj do domova důchodců a budete mít svoje vlastní bydlení.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 25.11.18 18:50

A je třeba čekat opravdu na vlastní bydlení? My to máme podobně. Bydlíme v baráku s prarodiči, kteří jsou super, snaží se nám i vyjít vstříc, ale prostě to není ono. Takže hledáme domek. O dítě se snažíme (už tedy přes rok) a plán je takový, že koupíme levný starý barák (do 2 mil) na hypotéku, který budeme postupně rekonstruovat. Mezitím budeme mít zázemí a bydlení zdarma u prarodičů. Žádný stres, žádný spěch. Něco takového by u vás nepřipadalo v úvahu?

ZuzkaSM
Povídálka 12 příspěvků 25.11.18 18:51

Jdou ty příspěvky nějak smazat, když už někdo reagoval nebo ne? Podobným komentářům viz výše jsem se chtěla vyhnout. Myslím, že v dané situaci mi to moc nepřidá.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 25.11.18 18:53
@ZuzkaSM píše:
Jdou ty příspěvky nějak smazat, když už někdo reagoval nebo ne? Podobným komentářům viz výše jsem se chtěla vyhnout. Myslím, že v dané situaci mi to moc nepřidá.

Jako příspěvky jiných uživatelů? Nejdou. Nic si z nich nedělej. Božislava je vadná osoba, která ve všech diskusích hází rádobyvtipné poznámky (a nevidí svou trapnost) :nevim:

ZuzkaSM
Povídálka 12 příspěvků 25.11.18 18:55
@Pandulka píše:
A je třeba čekat opravdu na vlastní bydlení? My to máme podobně. Bydlíme v baráku s prarodiči, kteří jsou super, snaží se nám i vyjít vstříc, ale prostě to není ono. Takže hledáme domek. O dítě se snažíme (už tedy přes rok) a plán je takový, že koupíme levný starý barák (do 2 mil) na hypotéku, který budeme postupně rekonstruovat. Mezitím budeme mít zázemí a bydlení zdarma u prarodičů. Žádný stres, žádný spěch. Něco takového by u vás nepřipadalo v úvahu?

Zatím jsem o tomhle nepřemýšlela, byla jsem v tomhle mým požadavku dost nekompromisní. A v současný době kdy jsem z toho tak rozhozená mi to nepříjde jako dobrý řešení. Ale díky za radu budu o tom přemýšlet :)

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8448 příspěvků 25.11.18 18:55

nepotřebuješ mít našetřeno, stačí když bratr bude souhlasit, aby se za vaši hypotéku mohlo ručit jeho rodinným domem (zřídí se mu zástavko pro vaši hypo-banku), samozřejmě, když to bude vycházet na požadovaný LTV…bylo by to fér, když on dostal dům a ty nic

ZuzkaSM
Povídálka 12 příspěvků 25.11.18 18:57

@Pandulka díky :srdce:

ZuzkaSM
Povídálka 12 příspěvků 25.11.18 18:59

@pohledzdruhes­trany tuto variantu jsme uz zkouseli a on s tím nesouhlasí… takže to bohužel nejde

Lucy75
Kecalka 414 příspěvků 2 inzeráty 25.11.18 19:01

@ZuzkaSM Máš asi horší období, nevidíš žádnou vizi… určitě je nutné zapracovat na vztahu s manželem (vždyť pro vás chceš přece řešit bydlení).. na dítko stará určitě nejsi, hodně holek teprve po 30 začíná se snažením.. a ohledně bydlení - nelituj co by kdyby (se sourozencem) prostě je to takto, 100% hypo už se nedávají, takže cesta je :
1. spravit si to vaše bydlení k obrazu svému, aby ses necítila jako na návštěvě (však to nemusí být tak moc stavebně zásadní, aby to prarodičům mohlo vadit - a jak by jim mohla vadit nová linka či koupelna to nechápu)
2. začít pořádně šetřit na akontaci 20% na hypo na vlastní byt
ale to vidím jako zbytečné, pokud s babi a dědou dobře vycházíš, s prarodiči nebývá společné bydlení takový průser jako s rodiči (to jsou fakt spíš vyjímky, když se takový model osvědčí i po letech..).. já bych u babičky nahoře bydlela s rodinou úplně klidně ;) nemáš vůbec špatnou situaci, někdo je odkázaný na pronájmy apod.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 25.11.18 19:01
@ZuzkaSM píše:
Zatím jsem o tomhle nepřemýšlela, byla jsem v tomhle mým požadavku dost nekompromisní. A v současný době kdy jsem z toho tak rozhozená mi to nepříjde jako dobrý řešení. Ale díky za radu budu o tom přemýšlet :)

Já si to plánovala stejně jak ty. Prostě děti do podnájmu nepřicházely v úvahu. Tak jsem si řikala, že bydlení s prarodiči bude super, zahrádka, barák, bydlení skoro zdarma..babi mám fakt ráda. Je to super, ale Praha prostě není náš osud. Chceme do přírody. Tohle jsme vyhodnotili jako nejmenší zlo. Hypotéka vychází na 20 let na nějakých 3800 Kč, takže z toho nemám zas takový strach. I když vzít si na sebe hypotéku bude chtít ještě velké odhodlání..

Bratr tě vyplatil? Pokud ne, nedalo by se na tom domluvit?

Božislava
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 25.11.18 19:06
@Pandulka píše:
Jako příspěvky jiných uživatelů? Nejdou. Nic si z nich nedělej. Božislava je vadná osoba, která ve všech diskusích hází rádobyvtipné poznámky (a nevidí svou trapnost) :nevim:

Na tvoje úražky nebudu reagovat. Nikoho nenutím, aby se zachoval podle mých rad, ale myslím, že 90letí prarodiče už budou potřebovat specialní péči vyškolených pečovatelek, kterou nebude moc zakladatelka poskytovat, protože spíš touží po rodině a vlastním bydlení.....

Paola21
Závislačka 3641 příspěvků 25.11.18 19:07
@ZuzkaSM píše:
Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli tu někdo nepřicházelo podobným obdobím se stejnými starostmi. Je mi vlastně už přes 30. Dřív jsem nikdy rodinu neresila. Chodila jsem na dvě VŠ. Bez podpory rodičů. Z nich jsem nakonec dodělala jen jednu. Od svých 18 let jsem musela stát na vlastních nohou. Ale hodně jsem cestovala a věci typu dětí a rodina pro mne prostě nebyla priorita. Teď jsem se dostala do věku, kdy už o tom začínám přemýšlet, ale před dvěma roky jsem di našla práci, která mě bavi a naplňuje. S mým manželem jsme spolu od 17 let a je to fajn chlap. Ale já mám pocit, že nás vztah zamrzlé na bodu mrazu a nikam se neposouva. Navíc dětí nechci dokud nebudeme mít vlastní bydlení. Teď aktuálně bydlíme u mých prarodičů v dvougeneravnim domě. Ale není to ono s tím jsme jaksi původně, když jsme se sem stěhovali nepočítali a nedomysleli to. Oni jsou proti jakýmkoliv zásadním úpravám co se bydlení tyče. Takže je to taková patová situace. A navíc je fakt že já se tu prostě necítím jako doma. Připadám si pořád jak na návštěvě u známých. Ale jinak je mám ráda. Moje matka když se rozvadela tak nás rodný dům převedla na mého staršího sourozence, který v té době měl dětí a malý byt s tím že jim se větší dům bude hodit a já, protože jsem tenkrát ještě byla na vejce a na rodinu nemyslela jsem s tím souhlasila, teď toho zpětné lituju, že to nejde vzit zpátky. V dnešní době, kdy jsou hypotéky tak vysoké mi přijde že pokud člověk nemá našetřeno ( a z brigád při škole se těžko setri) a nebo nepomohou rodiče mi to přijde jako nemožné dosáhnout na 100% hypotéku a vlastní bydlení. UŽ před rokem jsem se léčila na psychiatrii a mám ten pocit že se vše vrací zas do stejných kolejí nevidím žádnou budoucnost, vyhlídky…A mám pocit že nic nemá smysl. Navic mam pocit ze to narusuje i nas vztah s manzelem. Přijdu si že nevím co zachraňovat dřív.

Tak 100% už jsou minulostí.. Jinak už pracuješ ne? Chce to šetřit a pak jít do hypotéky, otázka pár let… záleží, jaký máš příjem a jaký manžel.

ZuzkaSM
Povídálka 12 příspěvků 25.11.18 19:09

@Pandulka to spis nevyplati, myslim že od něj moc žádný vstřícný krok čekat nemůžu. Původně jsem myslela, že by nebyl problém, aby se alespoň na nějaký čas zastavila jeho nemovitost, proto abychom dosáhli na hypotéku. Ale on o tom nechce diskutovat, protože ten dům plánuje v nějakém časovém horizontu prodat. A on vlastní ještě jeden byt v kterém aktálně bydlí moje mamka … ale ten taky nepřípadá v úvahu

ZuzkaSM
Povídálka 12 příspěvků 25.11.18 19:20

@Lucy75 no ono de spíš o to že ta nemovitost by potřebovala zásadnější úpravy jako jsou nové stropy, střecha a to si opravdu nedovedu představit, že by s tím souhlasili, jelikož bydlí ve spodní části domu :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >