Deprese a prášky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
21.11.21 19:45

Deprese a prášky

Ahoj. Jsem po rozchodu, opravdu těžkém. Zkoušela jsem přírodu, kamarády a všelijaké odreagování. Bohužel to moc nepomáhá, vím že to chce čas, ale mám dítě a potřebuji se postavit na nohy. Chci se zeptat, brali jste někdo někdy prášky na nervy a případně jaké? Pomohlo vám to se cítit trochu lépe? Psychologa určitě vyhledam, bohužel nejbližší termíny jsou vždy cca za 2 měsíce, napadlo mě tedy, než mě vezme on, aby mi obvodní nějaké prášky napsala. Je ochotná. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4246
21.11.21 19:52
@Týnuš8 píše:
Ahoj. Jsem po rozchodu, opravdu těžkém. Zkoušela jsem přírodu, kamarády a všelijaké odreagování. Bohužel to moc nepomáhá, vím že to chce čas, ale mám dítě a potřebuji se postavit na nohy. Chci se zeptat, brali jste někdo někdy prášky na nervy a případně jaké? Pomohlo vám to se cítit trochu lépe? Psychologa určitě vyhledam, bohužel nejbližší termíny jsou vždy cca za 2 měsíce, napadlo mě tedy, než mě vezme on, aby mi obvodní nějaké prášky napsala. Je ochotná. Děkuji za rady.

Ahoj, já se léčím na psychiatrii už dlouho, prášky na nervy beru též. Když ti napíšu, jaké, tak ti to stejně moc nepomůže, protože každému sedne něco jiného, to musí posoudit lékař. Vhodnější než od obvoďáka jsou podle mě léky od psychiatra, ale vím, že i ti mají dlouhé čekací lhůty, takže obvoďák může fungovat jako nějaká první pomoc (může předepsat jen některá AD). Nebo se můžeš zkusit obrátit na nějaké z krizových center pro zatím. Jinak je samozřejmě nejlepší kombinace léčby na těžší stavy je léky + psychoterapie, tak je dobře, že se chceš taky na terapii objednat. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
21.11.21 20:05

@Lollitka děkuji za odpověď. Přesně jak píšete, psycholog posoudí sám co potrebuji, jen mi už vážně potrebuji pomoct než se k němu dostanu. I tak moc děkuji a i vám hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4246
21.11.21 20:09
@Týnuš8 píše:
@Lollitka děkuji za odpověď. Přesně jak píšete, psycholog posoudí sám co potrebuji, jen mi už vážně potrebuji pomoct než se k němu dostanu. I tak moc děkuji a i vám hodně štěstí

Psycholog nepředepisuje léky, jak píši, tak je vidím u psychických problémů raději od psychiatra, než od obvoďáka, ale též obvoďák může být první záchrana, takže než se dostaneš k psychiatrovi, určitě to můžeš nejprve zkonzultovat s obvodním. Nejčastěji se předepisují SSRI AD asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
22.11.21 08:51

V Centru duševního zdraví vás vezmou hned. Je tam ambulantní psychiatr a psycholog pro „prvni pomoc“, aby lidi nemuseli čekat několik měsíců než se dostanou do běžné ordinace. CDZ jsou v každém kraji. Možná máte nějaké CDZ poblíž. Mají smlouvy se všemi pojišťovnami.

Na psychologa nemusíte čekat, pokud si zaplatíte soukromě, termíny bývají rychlé. Taky se dají využít příspěvky pojišťoven k soukromým terapeutům. VZP má 5000 na 10 hodin ale jenom do konce listopadu. CPZP 2500 na 5 do konce roku.
Příspěvky budou obnoveny v roce 2022 zájem byl veliký.
Bezplatně je pouze péče u klinického psychologa, který má smlouvu s vaší pojišťovnou, a musíte mít žádanku od dr praktika, psychiatra. Tam jsou dlouhé čekačky na měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4246
22.11.21 13:18
@jejjej píše:
V Centru duševního zdraví vás vezmou hned. Je tam ambulantní psychiatr a psycholog pro „prvni pomoc“, aby lidi nemuseli čekat několik měsíců než se dostanou do běžné ordinace. CDZ jsou v každém kraji. Možná máte nějaké CDZ poblíž. Mají smlouvy se všemi pojišťovnami.Na psychologa nemusíte čekat, pokud si zaplatíte soukromě, termíny bývají rychlé. Taky se dají využít příspěvky pojišťoven k soukromým terapeutům. VZP má 5000 na 10 hodin ale jenom do konce listopadu. CPZP 2500 na 5 do konce roku.
Příspěvky budou obnoveny v roce 2022 zájem byl veliký.
Bezplatně je pouze péče u klinického psychologa, který má smlouvu s vaší pojišťovnou, a musíte mít žádanku od dr praktika, psychiatra. Tam jsou dlouhé čekačky na měsíce.

To tedy nevím, v březnu jsem sháněla psychologa (i soukromého) a všichni měli hrozně plno. Obepsala jsem snad 30 soukromých i na pojišťovnu. Oni ti dobří soukromí mají také hned plno. Byla jsem nakonec u jedné soukromé, která mě vzala za 14 dní, ale byla to dost tragédie. Pak jsem úplnou náhodou našla jednu na pojišťovnu, které končil jeden klient, tak mě vzala jako posledního nového klienta a zrovna je super. Jinak není pravda, že u psychologa na pojišťovnu musí být žádanka od psychiatra, nebo praktika, já chodila k několika psychologům na pojišťovnu a žádanku nikdy nechtěli, stačila jim kartička pojišťovny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
22.11.21 14:21
@Lollitka píše:
To tedy nevím, v březnu jsem sháněla psychologa (i soukromého) a všichni měli hrozně plno. Obepsala jsem snad 30 soukromých i na pojišťovnu. Oni ti dobří soukromí mají také hned plno. Byla jsem nakonec u jedné soukromé, která mě vzala za 14 dní, ale byla to dost tragédie. Pak jsem úplnou náhodou našla jednu na pojišťovnu, které končil jeden klient, tak mě vzala jako posledního nového klienta a zrovna je super. Jinak není pravda, že u psychologa na pojišťovnu musí být žádanka od psychiatra, nebo praktika, já chodila k několika psychologům na pojišťovnu a žádanku nikdy nechtěli, stačila jim kartička pojišťovny.

asi jak kde…někde chtějí žádanku.
Tady je např seznam soukromých (jen někteří - ti, kteří se zapojili do akce vzp) a je tam kdo má volno/obsazeno.
A není to tak, že volno mají pouze „horší“ psychologové. Někdo přijde jen na jedno, dvě, několik sezení a nechodí k psychologovi dlouhodobě. https://dusevnizdravi.vzp.cz/…m-terapeutu/ Na seznamu je téměř 400 terapeutů. A někteří obsazení mají volno, neaktualizovali to. Volný může být naopak obsazený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat