Deprese v manželství

Anonymní
22.11.20 08:39

Deprese v manželství

Ahoj všem,
potřebuji se vypsat a předem se omlouvám za anonym, ale nechci to psát pod svým nickem.
Vlastně vůbec nevím, co se najednou stalo. Ještě před 2 měsíci bylo vše v pohodě.
Jsem po IVF, které jsem udělala hlavně kvůli manželovi. Jednu dceru po IVF máme a já do toho nikdy moc jít znovu nechtěla. Neplodnost je na straně muže. Ale on o tom hodně mluvil „kdy už půjdeme do CAR“, „podle mě bychom to měli zkusit“. Pak přišel i spouštěcí impuls v práci, naštvala mě vedoucí, tak jsem řekla, že do toho teda jdeme.
Ale ještě před začátkem stimulace jsem zapochybovala, zda fakt ano. Začala jsem v sobě hodně řešit jaké to je mít dvě děti, zda je budu umět milovat a zda to fakt chci. Ale když už jsem se jednou rozhodla, tak jsem začala. I kvůli manželovi, protože on fakt chtěl moc.
V průběhu stimulace bylo vše ok, ale po odběru vajíček se mi rozhodil úplně ms cyklus, udělala se mi cysta hormonálně aktivní a rozjel se koktejl divných emocí, smutků, blbých nálad. Mám pocit, že jediné východisko je manželství ukončit, odejít pryč, jak kdybych nic necítila. Pláču když to píšu, je mi z toho hrozně a jsem zoufalá, že to tak mám. Na rodině mi hrozně moc záleží, manžel je úžasný člověk, skvělý táta, ale já mám pocit, že to jinak vyřešit nejde :,( Prohlížím si fotky z léta, z dovolené, kde bylo vše v pohodě a vyčítám sobě i jemu proč jsem to dělala, že to vše zkazilo a hrozně se bojím, že se to už nespraví.
Já jsem ke štěstí druhé dítě nikdy nepotřebovala, sama jsem jedináček a někdy mě čeká transfer - nebyla jsem na něm kvůli hyperstimulačnímu syndromu a vlastně na něj vůbec jít nechci.
Jsem objednaná k psychiatrovi na 3.12. a chci celou tu situaci řešit, ale hrozně se bojím, že je vše zničené a nespraví se to.
Vlastně ani nevím co očekávám, že mi napíšete. Možná asi, že jsem blázen :,( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1508
22.11.20 08:55

Asi bych nedelala dulezita rozhodnuti o ukonceni manzelstvi pod vlivem hormonu. O druhem diteti bych si jeste promluvila s manzelem. Rozklicovala bych, proc druhe dite nechci a kdyz ho manzel tolik chce, jestli by treba nepomohlo, kdyby sel na rodicovskou on nebo kdyby vic pomahal nebo zaplatil pomoc. Kdyz manzelstvi jinak funguje a jedno dite uz mate, tak bych proste hledala nejake reseni prijatelne pro oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 09:27

@Oriseka manžel chce druhé dítě hlavně kvůli dceři, aby měla sourozence. Včera jsme byli všichni společně venku na hřišti a dcera je hodně kamarádská a kamarádí se ráda i se staršími dětmi. A já mu říkala to je super, jak se nebojí oslovit i starší děti a chce se kamarádit. A on „no, kdy nemá bráchu, ani ségru, tak jí nic jiného nezbude“. To mě opravdu mrzelo, protože sakra já neplodná nejsem, to on a úplně. Přirozeně není schopen splodit dítě. Je vlastně zázrak, že jedno dítě máme.
Další důvod je, že je to takový standard mít dvě děti, jak kdyby to jinak nešlo.
Já nechci dítě, protože se na to necítím. Mám pocit úplné rodiny s jedním dítětem. Pracuji ve zdravotnictví, jako porodní bába a ukončujeme mnoho těhotenství pro vývojové vady, rodíme mrtvé plody a asi možná i trochu profesionální deformace. Jako jo, pokud bychom měli druhé dítě, bude to fajn a jistě ho milovat budu. Ale pokud ho mít nebudu, dokážu šťastně žít i bez něj.
Jinak manžel pomáhá, je to skvělý táta i manžel. Ale já jsem teď ve fázi, kdy prostě nic necítím, jsem vlastně radši bez něj, sama.
Jsme spolu 9 let, jasný, že nějaká zamilovanost dávno pominula a růžový brýle už nemáme ani jeden. Ale vše bylo ok a teď je to takhle. Jemu na mě hodně záleží, i mě na něm. O mých pocitech ví, vše jsem mu řekla, i to, že mě to trápí a že se bojím, že se to nespraví. Ale je opravdu možné, že mluvím pod hormony a hormony mi rozjely tyhle pocity, nevím :nevim: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
3938
22.11.20 09:34

Já k tomu napíši jen jedno, je fajn mít sourozence. Nás syn by se bez malé už unudil. Jsou parťáci. Obavy jsem měla také, ale druhé dítě je úplně stejný miláček jako to první. A nejsou od tebe hezké ty výčitky, ze manžel je neplodný, on za to nemůže. Návštěva psychologa je vhodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 09:38

@Mallorka ano, já vím, že za to nemůže. Věř, že jsem si ho s tím brala a na první dceru jsme čekali 5 let. Jen jsem to řekla v souvislosti s tím, že když mi včera řekl no, když nemá bráchu, ani ségru, tak jí nic jiného nezbude. Tak mě to mrzelo, protože moje vina to není, že nemá staršího sourozence. Ne to, že mu vyčítám, že nemůže mít děti. Prostě si myslím, že když je neplodnost na jeho straně a ví, co to se mnou teď udělalo, tak že by si tyhle poznámky mohl odpustit.
A jinak ano, věřím, že je fajn mít dvě děti. Ale podle mě to tak nemusí mít každý, chtít druhé dítě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1090
22.11.20 09:43

Nenech se dotlačit do druhého dítěte jen proto, že to chce manžel. Pro tebe to navíc kvůli jeho neplodnosti znamená nepřirozené zákroky, zdravotní rizika, potenciální problémy spojené s těhotenstvím…Mít dvě děti není žádná povinnost a od manžela je to trochu sobecké, že tě do toho tlačí (nevím, jak moc nebo jestli vůbec jsi mu dala najevo, že se na to necítíš). Dcera se bez sourozenců nezblázní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3938
22.11.20 09:47

Možná ho nechces podvědomě, protože víš, jaké nervy ti způsobil celý kolotoč ivf. Ale věřím, že kdyby bylo, byla bys spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9047
22.11.20 09:54

Já bych řekla, že bys toho psychologa vyhledat měla. Možná spíš i psychiatra.
Nebo si rozbiješ jinak funkční a pěkný vztah, zbytečně.
Hodně mimo je ta tvoje poznámka, že by si měl odpustit ty poznámky, když problém je u něj. To je od tebe fakt docela hnus. Ta jeho poznámka byla možná nětaktní, pokud ví, že máš psychické problémy, ale vlastně docela normální.
Tvoje myšlenky na ni už úplně ne.
Na dvou dětech jste byli domluven předem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
22.11.20 10:09
@Anonymní píše:
@Oriseka manžel chce druhé dítě hlavně kvůli dceři, aby měla sourozence. Včera jsme byli všichni společně venku na hřišti a dcera je hodně kamarádská a kamarádí se ráda i se staršími dětmi. A já mu říkala to je super, jak se nebojí oslovit i starší děti a chce se kamarádit. A on „no, kdy nemá bráchu, ani ségru, tak jí nic jiného nezbude“. To mě opravdu mrzelo, protože sakra já neplodná nejsem, to on a úplně. Přirozeně není schopen splodit dítě. Je vlastně zázrak, že jedno dítě máme.
Další důvod je, že je to takový standard mít dvě děti, jak kdyby to jinak nešlo.
Já nechci dítě, protože se na to necítím. Mám pocit úplné rodiny s jedním dítětem. Pracuji ve zdravotnictví, jako porodní bába a ukončujeme mnoho těhotenství pro vývojové vady, rodíme mrtvé plody a asi možná i trochu profesionální deformace. Jako jo, pokud bychom měli druhé dítě, bude to fajn a jistě ho milovat budu. Ale pokud ho mít nebudu, dokážu šťastně žít i bez něj.
Jinak manžel pomáhá, je to skvělý táta i manžel. Ale já jsem teď ve fázi, kdy prostě nic necítím, jsem vlastně radši bez něj, sama.
Jsme spolu 9 let, jasný, že nějaká zamilovanost dávno pominula a růžový brýle už nemáme ani jeden. Ale vše bylo ok a teď je to takhle. Jemu na mě hodně záleží, i mě na něm. O mých pocitech ví, vše jsem mu řekla, i to, že mě to trápí a že se bojím, že se to nespraví. Ale je opravdu možné, že mluvím pod hormony a hormony mi rozjely tyhle pocity, nevím :nevim: :,(

To na vas teda neprijemne tlaci. To, co vam rekl na tom hristi, je pekna blbost. Ikdyz dite ma sourozence, tak si rado hraje prece i s jinymi detmi. A kolik je dceri a vam? Nemuzete to zatim odlozit? Jeste si to promyslet. Ten transfer nechat na pozdeji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 10:11

@Sany80s ano, jsem objednaná na 3.12., jak jsem psala v zakládajícím příspěvku. Ano, máš pravdu, že jsem si to vzala možná víc osobně a vyznívá to blbě jak to píšu. Jen mě to prostě mrzelo a přišlo mi to netaktní z jeho strany. Ty jsi to pojmenovala správně. Nezlob se, ale nemám ráda hodnocení typu „hnus“ apod., když mě jinak vlastně vůbec neznáš :kytka:
Nevím, zda jsi četla úvodní příspěvek, kde všechno píšu. Jinak bys věděla, že na druhém dítěti jsme domluveni nebyli. Manžel vždy hodně chtěl, já jsem do toho vlastně nikdy znovu jít nechtěla. Spouštěcí impuls u mě bylo milion jiných důvodů než to, že bych začala chtít i já.

• Citovat
  • Nahlásit
1303
22.11.20 10:14

@Sany80s Ale ona nemá psychické problémy, ona má problém zvládat koktejl hormonů při umělém oplodnění. Jinak je to naprosto normální a šťastná ženská. Já jsem šílená jen u blbé antikoncepce, takže se vůbec nedivím.
Tělo je chytré, tohle je navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 10:14

@Oriseka dceři skoro 4 za měsíc a půl a mě skoro 33 za měsíc a půl. Jsme narozené ve stelný den :srdce:
Odložit to určitě jde a vlastně to jde klidně úplně odpískat. Teď jsem mu řekla, že se potřebuji dát dohromady a že na KET určitě dalších x měsíců nejdu.

• Citovat
  • Nahlásit
1508
22.11.20 10:43
@Anonymní píše:
@Oriseka dceři skoro 4 za měsíc a půl a mě skoro 33 za měsíc a půl. Jsme narozené ve stelný den :srdce:
Odložit to určitě jde a vlastně to jde klidně úplně odpískat. Teď jsem mu řekla, že se potřebuji dát dohromady a že na KET určitě dalších x měsíců nejdu.

Tak to je urcite dobry napad to zatim odlozit, protoze na vas evidentne hodne pusobi ty hormony z IVF. To vase povolani je take moc narocne. Navic jeste tahle doba koronavirova. Vek mate dobry. Pockala bych a dceri, ktera je mala, urcite jinak fungujici rodinu nerozbijela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 11:08

@Oriseka určitě chci teď počkat a uvidím za několik měsíců.
Teď se vážně chci dát dohromady, rodinu rozbíjet nechci. Vím, že až se tohle vše srovná, tak by mě to mrzelo. Jen mám problém udržet si určitý nadhled, jsem přecitlivělá a vše moc zkoumám, prebiram své emoce a myšlenky zprava doleva.
Ale věřím, že se to zlepší 🙏 ♥️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 11:10

@Altavista děkuji za podporu :srdce:
Hormony jsou svinstvo a dokáží podle mě rozjet takové problémy :?
Snad se to brzy srovná. K doktorovi ale půjdu, i kdybych měla dočasně brát AD

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama