Desetimesicni tvrdosijne nepije

50
10.4.20 20:32

Desetimesicni tvrdosijne nepije

Ahoj, jdu si spis pro uklidneni nez pro radu. Syn nechce pit zadne tekutiny, jen UM. Zkousim od 6. mesice, 5 ruznych pitek (umi z nich pit ale nechce), 10 ruznych obsahu, k jidlu i mimo. Vymenila jsem UM k odpoledni svacine za ovoce v nadeji, ze zizen ho dozene. Ale nic. Pred par dny byl rekord asi 100 ml caje, tak jsem jasala, ale od te doby zase prd. A tim myslim treba 30 ml denne. Navic uz se ted zacal vztekat, kdykoli vidi pitko, asi jak jsem na nej moc tlacila. Cura v pohode. Vim, ze musim zkouset a zkouset a ze zadna rada nefunguje universalne. Spis jestli je tu nekdo, kdo mel podobny problem, jak a kdy se to nakonec zlomilo? A pokud dost cura, mam byt v klidu, ze je ok? V zime jsem to tolik neresila ale ted uz jsem trochu neklidna. Doktorka rika „no jo.. v tomhle veku hodne deti moc nepije“. Diky a hezke Velikonoce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

278
10.4.20 20:37

@Capacity Ahoj, měly jsme to s dcerou stejně. Taky jsem zmiňovala doktorce, řekla že to ničemu nevadí. Nabízej, pokud se nenapije nijak nestrádá. Moje začala pít čajíčky až po tom roce, do té doby jen UM. 3× denně 180 ml. V klidu, dokud se dítě směje, prospívá, čurá je vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
10.4.20 20:39

Mně děti začaly víc pít až po odstavení, jestli čůrá, tak asi dobrý, ne? Spíš si ho teď nezvykni na nějaké sladké čaje a šťávy, pak by to byla škoda… Leda kdyby nepil ani až zrusite UM, to chápu, že lepší šťáva než dehydratace. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
10.4.20 20:44

10 m taky nepije..jen kojim rano a vecer, kdyz uz pije, tak jen primo z hrnicku..zadne savicky, treninkove hrnicky s pitkem..nic..a jedine, kdyz dam sunarek napoj, ale davam do dvou a pul decky jednu lzicku, takze je to spis jen takove navonene..taky me to trapilo a mudr rikala, ze to nevadi..kdyby melo zizen, tak se napije a ma tekutiny i z jidla..ovoce, zelenina, i z jogurtu se pocita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
10.4.20 21:03

Moje malá taky nechtěla vůbec pít. Zkoušela jsem všechny možný typy saviček, učící hrnečky,.. nic nechtěla. na radu kamarádky jsem zkusila takovou tu lahvičku s brčkem. S tím pije jak divá. A pije jenom neslazený čaje nebo vodu. pít jsem jí začala zkoušet dávat až kolem 9-10 měsíce, a pořádně začala pít až v 1 roce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3785
10.4.20 21:17

A UM pije s láhve s dudlíku? Z toho jsi prostě nezkoušela dát vodu, čaj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
10.4.20 21:41

Diky vsem. UM pije rano, trochu vecer a minimalne jednou v noci, mam pocit, ze dopiji to, co nevypil pres den. Dokud cura a ma dobrou naladu, budu mu duverovat, ze vi co dela :D

@Veru1987 Klasickou flasku jsem jeste nezkousela. Zitra zkusim, ale myslim ze problem je v tom, ze on nema pocit zizne. Jak vypil tech 100 ml, tak to bylo z niceho nic skoro najednou. Ono ho jidlo i piti obecne dost zdrzuje od zkoumani :)

@Jdani Brcko ho bavilo asi 2 dny a pak zjistil, ze vevnitr zas najde akorat ten caj a odhodil ho :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3785
10.4.20 21:44
@Capacity píše:
Diky vsem. UM pije rano, trochu vecer a minimalne jednou v noci, mam pocit, ze dopiji to, co nevypil pres den. Dokud cura a ma dobrou naladu, budu mu duverovat, ze vi co dela :D

@Veru1987 Klasickou flasku jsem jeste nezkousela. Zitra zkusim, ale myslim ze problem je v tom, ze on nema pocit zizne. Jak vypil tech 100 ml, tak to bylo z niceho nic skoro najednou. Ono ho jidlo i piti obecne dost zdrzuje od zkoumani :)

@Jdani Brcko ho bavilo asi 2 dny a pak zjistil, ze vevnitr zas najde akorat ten caj a odhodil ho :D

Mi dcera nechtěla pít vodu, čaj z ničeho jiného než z dudlíku. To pila uplně v pohodě a vypila dost. Já ji pak chtěla od toho odnaučovat, a z těch různých pitek apod. prostě nevypila nic. Tak jsem to vzdala a nechala dudlík. A pak někdy po roce, a si už tak 18m jsme koupila zdravou láhev a z té pije nejlíp i nyní ve čtyřech. A vím kolik toho za den vypije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
10.4.20 23:09

Dcerka zacla pit z panakovky dzus az ted v 15mesicich. Zrovna budu zkouset pomalu redit vodou. Vypije tak max jednu tu panakovku za den. Zkousela jsem od 6mesicu vsechno mozne a z niceho neumela pit a z normalni sklenicky ani hrnku nechtela. Je jenom kojena tak nezna ani piti pres dudlik.
Nevim jak to funguje s tim UM ale co treba jednu mensi davku naredit vice vodou treba? Nebo zkusit tu panakovku, treba ho to bude bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama