Děti a šátek

28
12.3.17 08:27

děti a satek

Dobry den, prosím o radu může se šátek na noseni deti používat uz od novorozeněte? a prosím který je nejlepší? předem dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24278
12.3.17 08:34

@romisekk25 ahoj je možné používat šátek rovnou od narození, jen se mění úvazy. Pro novorozence je kolíbka, kde je skulené podobně jako v bříšku. Pak jsou další s různě ještě podepřenou hlavičkou až k těm větším. Pro začátek doporučují elastický šátek, že se líp kolem miminka váže. Já měla rovnou tkaný dydimos a používala jsem ho asi od 3 měsíců do roku a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6146
12.3.17 08:44

@Aspera kolibka uz se moc nedoporucuje, je slozite dosahnout spravne polohy.
Ja doporucim na FB skupinu Nosime deti, poradi i s vyberem satku (zalezi na financich, prioritach - nosnosti, materialu, gramazi, v podstate i rocnim obdobi). A urcite je to vhodne uz od novorozence :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8011
12.3.17 09:06

@romisekk25 ahoj, od narození určitě můžeš používat, šátek je pro malé miminko ze všech způsobů nošení nejvhodnější. Nejlepší je pevný šátek - dlouho vydrží, lze v něm nosit i batole, ale pokud se ze začátku necítíš, tak můžeš použít i elastický - bude snadnější na vázání, ale vydrží kratší dobu, později budeš muset vyměnit za pevný šátek nebo nosítko. Úvaz si zvol podle toho, co vám bude nejvíc sedět. Já nosila prvního syna v kolébkovém úvazu - nesnášel vertikál, druhého jsem nosila od narození ve vertikálu - nesnášel kolíbku.
Co se týká typů šátků, je jich strašně moc - gramáže, materiály. Někdo ti bude tvrdit, že jich potřebuješ několik, na zimu, na léto, pro lehčí dítě, pro těžší dítě… Podle mě to není nutné. Já jsem měla celou dobu jen jeden obyčejný bavlněný Girasol a vydržel mi pohodlně u obou dětí od narození po batole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
12.3.17 09:12

Dekuju moc za rady ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.3.17 09:18

Já měla Moby, takový pevnější elastický, vydržel do cca 11 kg bez provesovani. Pak chtěl malý stejně chodit a nosit, vázala bych desetkrát za procházku, takže jsem pořídila batoleci nositko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama