Děti v Anglii - samostatnost

76
25.3.21 18:56

Deti v anglii - samostatnost

Zdravim ;) nemuzu nikde najít na netu, třeba poradíte, vite. Žije někdo z vás s většími dětmi v Anglii? Slyšela jsem, ze tam deti nesmí do určitého věku vubec zůstávat sami doma, jit na hřiště sami s kamarády, do školy sami, nic.. pry je to v zákoně. mam dve různé informace, jednu ze do 12 a druhou ze do 16 :think: a to už mi přijde tedy moc.. nevíte někdo jak to je? Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1682
25.3.21 19:16

V Anglii mám kamarádku a i kamaráda a oba říkají, ze je to kravina :). Děti tam můžou chodit normálně ven, na hřiště i sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
25.3.21 19:24
@EvieK píše:
V Anglii mám kamarádku a i kamaráda a oba říkají, ze je to kravina :). Děti tam můžou chodit normálně ven, na hřiště i sami.

Vazne? Ja tohle mam totiž také od člověka co tam zil a zbytek jeho rodiny žije.. mne to ale přijde divné právě.. deti ve 12 letech nikam nepouští protože se to nesmí.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
25.3.21 19:27

@Eoma je to úplný nesmysl. Stejně jako u nás máš l rodiče, co nepustí nikam pomalu 18 ti lety „dítě“ apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
25.3.21 19:32
@Cenarius píše:
@Eoma je to úplný nesmysl. Stejně jako u nás máš l rodiče, co nepustí nikam pomalu 18 ti lety „dítě“ apod.

Opravdu? Ja bych s tím ráda pak na nejake „seslosti“ argumentovala, tak ať nejsem za kravku :D asi 4 lidi mne o tom fakt přesvědčovali.. z toho jeden tam zil asi 20 let 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
25.3.21 19:35

@Eoma najdi si tady téma, kdy se řešilo jak je to u nás. Je to tam obdobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
25.3.21 19:42
@Eoma píše:
Opravdu? Ja bych s tím ráda pak na nejake „seslosti“ argumentovala, tak ať nejsem za kravku :D asi 4 lidi mne o tom fakt přesvědčovali.. z toho jeden tam zil asi 20 let 8o

A že tam někdo žije 20 let neznamená že je to studnice vědomosti. Tady lidi žijou celý život a netuší jak fungují základní zakony, daně, dávky a další. A po 50 letech co tu žijou věří a šíří úplne nesmysly. Viz třeba pan Volný ve sněmovně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
25.3.21 20:02
@Cenarius píše:
A že tam někdo žije 20 let neznamená že je to studnice vědomosti. Tady lidi žijou celý život a netuší jak fungují základní zakony, daně, dávky a další. A po 50 letech co tu žijou věří a šíří úplne nesmysly. Viz třeba pan Volný ve sněmovně :D

Chápu :D tak ja netuším, jen vždy kroutim hlavou a nevěřím, když na to přijde rec. Ale nebyl důvod jim nevěřit, když tam zili, odchovali deti, dokonce pracovali ve skolstvi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18365
25.3.21 20:03

Tohle platí v Kanadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
25.3.21 20:23
@Eoma píše:
Opravdu? Ja bych s tím ráda pak na nejake „seslosti“ argumentovala, tak ať nejsem za kravku :D asi 4 lidi mne o tom fakt přesvědčovali.. z toho jeden tam zil asi 20 let 8o

Co od této debaty očekáváš? Co tě přesvědčí? Když někdo napíše, že tam žil 25 let? Je to jak píše @Cenarius. Povinnosti (omezení ap.) lze u nás občanům uložit jen zákonem a myslím, že to v Anglii nebude jiné. Tedy, že něco není, prakticky nejde dokázat, opak (že něco je) to dokázat lze lehce jde: odkazem na zákon a dnes to lze i lehce a rychle zkontrolovat, stačí k tomu chytrý telefon. Takže tato debata bude možná zajímavá, ale k ničemu. Těžko se vyvrací např. to: někdo mně říkal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
25.3.21 20:27
@Eoma píše:
Zdravim ;) nemuzu nikde najít na netu, třeba poradíte, vite. Žije někdo z vás s většími dětmi v Anglii? Slyšela jsem, ze tam deti nesmí do určitého věku vubec zůstávat sami doma, jit na hřiště sami s kamarády, do školy sami, nic.. pry je to v zákoně. mam dve různé informace, jednu ze do 12 a druhou ze do 16 :think: a to už mi přijde tedy moc.. nevíte někdo jak to je? Diky

Ano, má pravdu. Do 12 let nesmí být děti samy doma dlouho bez dohledu a do 16 nesmí být samy přes noc. Nájdi si to na www.gov.uk The law on leaving child on their own

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
25.3.21 20:28
@Luboš P píše:
Co od této debaty očekáváš? Co tě přesvědčí? Když někdo napíše, že tam žil 25 let? Je to jak píše @Cenarius. Povinnosti (omezení ap.) lze u nás občanům uložit jen zákonem a myslím, že to v Anglii nebude jiné. Tedy, že něco není, prakticky nejde dokázat, opak (že něco je) to dokázat lze lehce jde: odkazem na zákon a dnes to lze i lehce a rychle zkontrolovat, stačí k tomu chytrý telefon. Takže tato debata bude možná zajímavá, ale k ničemu. Těžko se vyvrací např. to: někdo mně říkal.

Nepotrebuji přesvědčit, zakon si neprectu, nikdy mi ho nikdo neukázal a sama ho nenajdu :) cekam, ze par lidi napíše ziju tu, mam tu deti a takto to není, vim to.. ne pouze myslim si..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
25.3.21 20:30
@Morska vila píše:
Ano, má pravdu. Do 12 let nesmí být děti samy doma dlouho bez dohledu a do 16 nesmí být samy přes noc. Nájdi si to na www.gov.uk The law on leaving child on their own

Dlouho bez dohledu se da vyložit jakkoli.. nicméně dekuji, sice si to neprectu, ale jak je vidět zase opak toho, co výše.. a jak je to sami ven, nevíš? Na hřiště, za kamarády..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6493
25.3.21 20:33

Nasla jsem tuto stranku

https://www.nspcc.org.uk/…/home-alone/

Pochopila jsem z toho, ze neni jasne danny vek, ale rodice musi zajistit, ze se detem nic nestane. Je zde pouze doporuceni:

• miminka, batolata - nikdy
  • do 12 let by deti nemely zustavat sami doma delsi dobu
  • do 16 let by nemely zustavat sami doma pres noc
  • nad 16 let by nemely zustavat sami doma nekolik noci, ci delsi obdobi..

atd.

Bydlim v Holandsku. Zde take neni presne urceny vek, ale doporuceni, jak dlouho muzou zustat doma bez dozoru:

Deti mladsi 7 let nemaji zustavat doma samotne.
Deti 8-10 na kratsi dobu (30 min.)
Deti 10-12 let muzou sami doma zustat 1,5-2 hodiny
nad 12 let cely den, ale ne v noci
od 16 let snad uz i v noci, ci delsi dobu

Příspěvek upraven 25.03.21 v 20:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
25.3.21 20:36

@lexxie koukam jak je to docela prisne okolo.. 8o diky

• Citovat