Neplodné děti ze zkumavky? Je to pravda nebo mýtus?

Anonymní
10.2.10 18:53

"děti ze zkumavky"

Je pravda, že děti oplodněné IVF sami nemůžou mít děti v dospělosti??? Nikde v diskuzích jsem na toto nenarazila, tak se omlouvám, že zakládám nové téma. Jestli s tím máte některá zkušenosti, budu ráda, když napíšete.. Denisa

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Caty
10.2.10 18:56

Anonymní, to je docela pěkná blbost, kde jsi to vzala?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.2.10 19:03

ahoj Caty, taky mi to přišlo divné, ale četla jsem to někde, tak jsem se chtěla ujistit.. Denisa

• Nahlásit
  • Citovat
3734
10.2.10 19:10

proboha,co to je za žvást? :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
10.2.10 19:17

Taky nechapu, kdo na to kde prisel :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
10.2.10 19:30

holky úplná blbost to není, už je na to dost článků…je to k zamyšlení, ale já se tím neznepokojuji, kdy ta možnsot je tak nebudu se tím trápit…

např tady se o tom píše…
http://www.novinky.cz/…odnosti.html

ale zase dokud není důkaz nelze takto smýšlet..
to bychom to mohly rovnou zabalit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
10.2.10 19:42

Ten článek zní dost logicky, prostě dědí dispozice svého tatínka.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
10.2.10 19:47

Spis nez neplodnost by me teda spis trapily pripadne jine nemoci ci postizeni, ktere muze umele vyselektovana spermie prenaset a nijak se to neda poznat! Neplodnost je problem relativne snadno resitelny. Umele oplodneni ma urcita rizika, ale vetsina lidi je ochotne prijme vymenou za vytouzene mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
10.2.10 20:12

já myslím, že se to vše nějak vykrystaizuje :-D , je to mladý obor tedy v ČR, ale i v UK např Luisa Brown nemá ještě vlastní rodinu, myslím, takže až to bude aktuální zase budem moudřejší. My jsme tady a ted a také se můžou ty články a výzkumy mýlit a my se tím přeci nebudeme znepokojovat :palec:

nic se nejí tak horké :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
10.2.10 20:29

Je snad rozdíl z jákého důvodu neplodnosti se k IVF přistupuje ne? jsem ochotná přemýšlet nad tím, že se může dědit špatný SPG, ale jak by se dědila např. idiopatická sterilita mi tedy absolutně není jasný. Podle mě jsou to opravdu zbytečné obavy

Fidla - a spermie která se dostane do vajíčka přirozeně tak o té víš jaké přenáší nemoci a postižení? ne nevíš a embryolog samozřejmě k oplodnění vybírá spermii která morfologicky a životaschopnosti odpovídá vysoké kvalitě.
Dost by mě zajímala ta rizika co se k umělému oplodnění podle tebe vážou a především bych moc ráda věděla to relativně snadné řešení…asi jsem jiná ale já nějakých moc rizik opravdu moc nevidím, zato řešení mi nepřijdou snadné ani trochu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
10.2.10 20:48

No myslím si, že je to blbost. Někdo může být neplodný po úraze či nemoci a otěhotnět pomocí IVF.Ale jinak neplodnost stoprocentní se dá asi těžko zdětit si myslím teda.Záleží proč bylo IVF provedeno,zdědit se dají určité genetické dispozice k neplodosti asi, ale aby příčinou neplodnosti bylo samotné IVF, :think: asi těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
6153
10.2.10 20:50

Podle mě je to hloupost. A i kyby to byla pravda, tak by se přinejmenším muselo rozlišovat PROČ je pár neplodný. Třeba má žena anovulační cykly, muž naprosto ok. Tak syn těžko zdědí neplodnost po otci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23150
10.2.10 21:33

Taky si myslím, že se některé problémy zdědit můžou, ale jiné ne. Pokud podstoupí IVF kvůli neplodnosti matky, tak by kluci měli být v pohodě a u holek se uvidí. Spíš jsem nedávno četla, že by neplodnost u chlapců mohli způsobovat papírové pleny, protože je v nich vyšší teplota. Jestli je to pravda se dozvíme za pár let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8312
10.2.10 22:17

Každopádně i kdyby vycházely nějaké články o úvahách co bude-protože zatím nevíme,nejsou praktické zkušenosti-tak si myslím,že každá žena touží po dítěti a jistě by se nestala dobrovolně bezdětnou jenom proto co kdyby jednou…Myslím,že medicína postupuje obřími kroky vpřed,takže v léčbě neplodnosti budeme za pár let zase úplně jinde než jsme dnes.Ale bohužel přibývá párů,kterým je nutno pomoci k vytouženému mimču.
Takže holky,neužírejte se tím a těště se na miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
10.2.10 22:24
Caty píše:
No myslím si, že je to blbost. Někdo může být neplodný po úraze či nemoci a otěhotnět pomocí IVF.Ale jinak neplodnost stoprocentní se dá asi těžko zdětit si myslím teda.Záleží proč bylo IVF provedeno,zdědit se dají určité genetické dispozice k neplodosti asi, ale aby příčinou neplodnosti bylo samotné IVF, :think: asi těžko.

Přesně jak píšeš. :palec: Jedna ze základních vět vývojové biologie zhruba zní: „všechny vlastnosti MOHOU být dědičné, kromě neplodnosti“. To jen na okraj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama