Dezinfekce bazénu

5519
21.6.21 20:50

Dezinfekce bazénu

Prosím odborníky na bazény. Objednali jsem si bazén na zahradu, obyčejný nic světoborného. Objednánou máme i filtraci… a snad vše co je třeba.
Jen tedy těch různých dezinfekci, chloru, tablet je tolika různých druhů… sestra říká že je třeba nějakou chlor šok, bratranec muže říká, že není třeba… že stačí tablety nějaké do plováku. Tak co koupit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
21.6.21 21:00

Chlor schock dáváme vždy po napuštění bazénu, ale není třeba. Opravdu stačí klasické tablety. Jinak další druhy jsou vždy aktuální, když se řeší daný problém - např. řasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9132
21.6.21 21:00

Tak každej z nich má bazén. A kdo má dobrou vodu, tak toho radama se rid. A že má někdo jiny, to neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5519
21.6.21 21:13
@Cenarius píše:
Tak každej z nich má bazén. A kdo má dobrou vodu, tak toho radama se rid. A že má někdo jiny, to neřeš.

Manželovi jsem četla odpověď… mám ti prý dát palec nahoru :) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
21.6.21 21:14

Na začátek sezóny upravím pH vody, dám chlor šok, případně vločkovač, když je potřeba. Potom dávám už jenom tablety v plováku. Když se voda nějak zhorší, tak stejné kolečko jako na začátku :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
21.6.21 21:22

Vodu v bazénu mám z vodovodního řadu, tak stačí tableta v plováku. Jednou za týden trochu klasického Sava a občas vločkovač. Základ je pořádná písková filtrace, kartušová je k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5519
21.6.21 21:27
@Seraph angel píše:
Vodu v bazénu mám z vodovodního řadu, tak stačí tableta v plováku. Jednou za týden trochu klasického Sava a občas vločkovač. Základ je pořádná písková filtrace, kartušová je k ničemu.

joo to budeme mít vodu z řádu a pískovou filtraci. Tak zatím mám objednané tablety nějaké 5v1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19310
21.6.21 21:30
@Veru1987 píše:
joo to budeme mít vodu z řádu a pískovou filtraci. Tak zatím mám objednané tablety nějaké 5v1.

Teď ke nějaká móda to dělat mořskou solí :think: zkušenost nemám, ale slýchám to často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat