Reklama

Diagnostika ADHD u předškoláka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
hendrver
Nováček 6 příspěvků 10.09.18 17:05
diagnostika ADHD u předškoláka

Nemáte prosím někdo zkušenost s tím, jak se u dětí předškolního věku zjišťuje zda maji ADHD? Tříletá dcera ted začala chodit do školky a už první den mi učitelka řekla že si myslí, že má nějakou poruchu, že jim furt utíká a má stvy kde se hrozně vzteká, že bychom měli jít někam do poradny…nevíte jak to potom v té poradně probíhá? Dá se to vůbec u takto malých dětí správně diagnostikovat? předem díky za info…


Reklama

Reakce:
 
Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 10.09.18 17:13

U tříleté po prvním dni něco takového určovat? Co to je za učitelku?

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 10.09.18 17:13

Objednej se k dětskému psychologovi, vyšetření probíhá jen formou hry pro dítě a dotazy na rodiče, nic nepříjemného nebo tak něco, prostě zajdete „za tetou“. Jinak ADHD se většinou potvrzuje až u školáků, ale je dobré, pokud ty děti jsou sledované předem, jen prostě do papíru píšou „podezření“. Jeden exemplář mám doma :mrgreen:

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 10.09.18 17:14
@Le_lenaz píše:
U tříleté po prvním dni něco takového určovat? Co to je za učitelku?

Tak já nevím, ale u našeho syna je to patrné prakticky po deseti minutách :mrgreen: :nevim: Navíc zakladatelka nepíše nic o jednom dni, nebo jsem si nevšimla, a školky běží již týden :think:

 
Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 10.09.18 17:16

@ixule No když to dítě znáte tak to třeba říct můžete, ale předpokládám že p. učitelka viděla holčičku ve školce poprvé a hned po prvním dni říct že má poruchu? Když je třeba v takovém kolektivu velkém poprvé? Mě to přijde přitažené za vlasy. Paní psala že hned první den to paní učitelka říkala. :)

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 10.09.18 17:25
@Le_lenaz píše:
@ixule No když to dítě znáte tak to třeba říct můžete, ale předpokládám že p. učitelka viděla holčičku ve školce poprvé a hned po prvním dni říct že má poruchu? Když je třeba v takovém kolektivu velkém poprvé? Mě to přijde přitažené za vlasy. Paní psala že hned první den to paní učitelka říkala. :)

Tak ten „první den“ jsem fakt přehlédla, to je asi trochu ukvapené, ale jak píšu, na našem to je poznat fakt během pár minut a opravdu není potřeba ho znát dopředu, tyhle děti, pokud je to výraznější, tak je to opravdu poznat brzy. Nicméně nový kolektiv a vše nové může způsobit jiné chování děcka, než je běžné, to je jasné. Nás se třeba také ve školce ptali hned druhý den, zda to nějak řešíme, resp. jestli o tom vůbec víme, jestli je nějak sledován atd., ale to měl už syn první vyšetření za sebou. Možná šlo jen o takové naklepnutí rodiče, rodič zná dítě nejlépe a ví, zda je takové chování u děcka běžné.

 
Aduš8
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 10.09.18 17:27

No i po týdnu mi přijde na diagnózy moc brzy,může se se změnou vyrovnávat prostě jinak. Dneska má diagnózu téměř každé dítě,které se chová trochu nestandardně. Nechápu,jestli to je móda,nebo co…

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 10.09.18 17:34

Já učitelky na jedné straně chápu, pokud opravdu dítě takovou diagnozu má (nehledě na to, zda o ní rodič ví či nikoli), tak je pro ně velmi těžké, nebo téměř nemožné se takovému děcku dostatečně věnovat, při klasickém počtu dětí ve třídě, to prostě není v jejich možnostech. Takže se ani nedivím, že vyjadřují obavy co nejdříve, protože pokud by se to ukázalo jako fakt, tak holčička se nesrovná „jen tak časem“, lhůty ke specialistům jsou bohužel několika měsíční a další peripetie buď kvůli asistentovi nebo přeřazení do speciální třídy také nejsou během pár dní a ony za ty děti odpovídají, jak ve školce, tak na vycházkách. Takže třeba se jen prostě obávají o děcka, nic víc, nic míň.

 
Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 10.09.18 17:35

@ixule No jo po nějaké době se to řešit musí, ale pokud je v kolektivu nová tak může trvat než si zvykne :) Prostě mi jen přijde divné že se na to ptala hned první den. Já pokud bych věděla že se doma dítě chová normálně tak bych ji asi řekla, že je naprosto v pořádku a že se o tom můžeme pobavit třeba za měsíc.

@Aduš8 Taky mi přijde, že dnes každé dítě, které je trochu aktivní má ADHD. :pocitac: Nechápu to, nás taky posílali ze začátku s malým k psychologovi protože prostě více běhal. :roll: Přišlo mi to na hlavu, teď má 5 a je naprosto normální a mnohem klidnější protože je ve školce druhým rokem. :roll: Každé dítě se s tím vypořádává jinak. :nevim:

 
Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 10.09.18 17:37

@ixule Já taky chápu ty učitelky, ale znova říkám po 1. dni co to dítě vidím? :mrgreen:

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 10.09.18 17:47
@Le_lenaz píše:
@ixule Já taky chápu ty učitelky, ale znova říkám po 1. dni co to dítě vidím? :mrgreen:

To jo, s tím souhlasím, nechala bych tomu také více, ale zase třeba ne 2 měsíce. Náš má 6 a je nezvladatelný, ale u nás je k tomu ještě těžká vada řeči i porozumění, takže tím je velmi omezena jakákoliv komunikace, takže je vše ještě těžší, než jen u ADHD. :zed: Nedokážu si to představit příští rok ve škole, i když půjde do speciálky :(

 
Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 10.09.18 17:55

@ixule Tak stav tvého kluka je úplně o něčem jiném. :) Není prostě jen více aktivní, ale má další diagnozy. No nemáš to určitě lehké, držím pěsti. :hug:

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 10.09.18 18:06
@Le_lenaz píše:
@ixule Tak stav tvého kluka je úplně o něčem jiném. :) Není prostě jen více aktivní, ale má další diagnozy. No nemáš to určitě lehké, držím pěsti. :hug:

Jasný, ale tak v té době ta vada řeči moc patrná nebyla, jen ta aktivita a porucha pozornosti. Díky :)


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >