Reklama

Autismus u syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 17:22
Autismus u syna

Zdravim, asi to neni treba vhodna otazka, ale prece jen skusim. Mam dvouleteho chlapecka a nedavno mi kamaradka rekla, jestli neni nahodou autista. Docela me to vydesilo a ted nad tim hodne premyslim. Ve dvou letech synek moc nemluvi, sice pojmenuje cleny rodiny, jmena kamaradu, rekne auto, piti, bobo(hovinko),houpi a par dalsich slov, ale jinak zadne jednoduche vety, i kdyz se snazi, kdyz mi chce neco,,rict,, treba,,mami hop,,. Kamaradka to usoudila, protoze moc nemluvi, narozdil od jejich stejne starych deti a ze kdyz ma treba odrazedlo nebo auticko, tak roztaci kolecka a dela u toho,,brm brm,, a obcas kdyz na nej zavolam, kdyz si s detmi hraje, tak na me nereaguje.ale jinak je vesely dite, miluje deti, ocni kontakt pouziva normalne kdyz s nim mluvim, nestavi nic do rady, rad si hraje na procese, jako ze neco vari, dela zavody s auticky, rad tancuje, rad se mazli a ma rad spolecnost. ukazuje taky normalne, kdyz neco chce. Nevite nekdo, jestli to mam resit nebo je to normalni?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 09.09.18 17:25

normální

Qwentin
Vesmírná mluvilka 32848 příspěvků 1 inzerát 09.09.18 17:27

Ve dvou letech je příliš brzo na diagnozu.Podle toho, co říkáš, mi přijde jako normální dítě. Nestresuj zbytečně a neposlouchej rady kamarádek. Od toho jsou lékaři, aby řekli, co je normální a co ne. :kytka: :mavam:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 09.09.18 17:36

Ať si kamarádka nechá ty diagnozy od cesty. Pokud tebe něco znepokojuje na vývoji tvého dítěte, zkonzultuj to s dětskou lékařkou při nejbližší návštěvě. Pokud se jí bude něco nezdát, pošle tě na vyšetření, i když v tomto věku jak už tu píší ostatní, je to ještě hodně brzo dělat takové závěry.

Teresska666
Povídálka 15 příspěvků 09.09.18 17:37

Ja nad tim nepremyslela,dokud me kamaradka nevydesila,hlavne tim,ze jak toci tema kolama u auticek a ze kdyz ji treba susenku,ktera mi chutna,tak u toho ma hlasove projevy jako ,,mmm,, ale dela to jen u jidla co miluje a ze tohle delaji autisti. Me to prave nenapadlo,protoze je to akcni dite,co vyzaduje pozornost a rad porad neco dela a nema rad samotu.a to ze nemluvi,znam deti,co nereknou vubec nic,ale proste nevim :(

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6125 příspěvků 09.09.18 17:39

Normalne dite, nech ho zit a kamaradku bych slusne poslala do haje… nechapu jak nekdo muze vyslovit takovy soud, kdyz je pouze laik. Mam teda 2,5 lete dite, sikovna, mluvi. Ale obcas si preji aby nemluvila. Obcas ty perly , to je neco. Ale NIKDY bych si nedovolila rict, ze ma nekdo autisticke dite…

Teresska666
Povídálka 15 příspěvků 09.09.18 17:40

Kdyz jsem vyplnovala pred par mesici u detskeho lekare dotaznik o autismu,tak si to precetl a nic nerikal.ale jak rikate,asi jeste pockam na dalsi navstevu a zeptam se.

Monchichik
Závislačka 4125 příspěvků 09.09.18 17:40

Přijde mi to jako naprosto normální malé dítě, nenech se znervóznit komentářema kamarádky, každé dítě je jiné. Pokud by se ti něco nezdálo, promluv si s doktorkou. Ale za mě podle popisu normální dvouletý kluk ;)

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 09.09.18 17:40

Máš úplně normální dítě.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6125 příspěvků 09.09.18 17:43

@Teresska666 a co ma delat u auticek? Kdyz se kolecka toci, tak je to zajimave… i to ze ma zvukovy projev kdyz mu neco chutna… to je normalni, ne? Kamaradka ma jiny mindrak, kdyz ma potrebu takhle znervoznovat jine kamaradky…
Selektivni hluchota je i u nas! Uplne normalni jev. Obcas slysi za roh, obcas vubec-to kdyz po ni chci uklidit, donest, rano se prevlinout z pyzama atd.

Teresska666
Povídálka 15 příspěvků 09.09.18 17:44

Taky se kamaradce ted vyhybam,protoze ja osobne bych tohle ani nevyslovila nekomu,ze ma jeho dite asi autismus…

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 09.09.18 17:46

mimochodem kolama u autíček si taky klidně točím :lol:

Monchichik
Závislačka 4125 příspěvků 09.09.18 17:46

@Teresska666 Tak vyhýbat se jí nemusíš, asi to špatně nemyslela, ne? Tak se zeptala, dneska je móda, že každý má něco, tak jí to asi nepřišlo, že by tě to mohlo urazit :) Nic si z toho nedělej, klučík je úplně normální :kytka: .

MartinaIrena
Echt Kelišová 9964 příspěvků 09.09.18 18:03

Ve dvou letech stejne nikdo nerekne sto pro diagnozu. A pripojuji se k ostatnim, podle me normalni “chlap” oni nejsou tak ukecani jak my zensky :mrgreen:

nonina
Závislačka 4027 příspěvků 09.09.18 18:04

Teda to je kamarádka za všechny prachy, fakt. Prosím Tě, neposlouchej ji, ona má doma dítě s PAS (porucha autistického spektra)? A i kdyby měla, tak by si měla tuhle akci odpustit. Sama mám dítě nejenom s PAS a tedy nikdy jsem žádné své kamarádce nehodnotila dítě a nevyřkla diagnozu.

Popisuješ zcela běžné chování dvouletého dítka. Pokud máš strach o vývoj svého syna, prosím zajdi za pediatrem.
Jako matka dítěte s PAS , Tě mohu uklidnit, že pokud by Tvé dítě mělo být ve 2 letech autista, tak bys to už dávno řešila nejenom s pediatrem - ten vývoj by byl natolik odlišný, že by se už dávno běhalo po různých lékařích.
Nebudu tvrdit, že máš dítě zdravé - neznám ani Tebe a ni Tvého synka - ale to co popisuješ nejeví žádné znaky autismu. Mluvení se vyvýjí, a má čas do 3 let.

Bude to dobré, uvidíš a pokud ne, tak od toho jsou lékaři - počínaje pediatrem, který dítě zná od narození a dokáže vidět odlišnosti ve vývoji.

Kamarádce řekni, aby tolik nečetla net a pokud už ano, tak aby četla pořádně a zkusila se více vzdělat, než bude diagnostikovat děti kamarádek - velmi by prospěla lékařská fakulta, obor klinická psychologie.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama