Dieta u PCO

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Myhsa
Povídálka 22 příspěvků 10.06.19 10:28
Dieta u PCO

Mám PCO a menší nadváhu. Zkouším zhubnout, ale moc to dolů nejde.

Chtěla bych se zeptat:
1. pomohlo někomu zhubnutí k zmírnění nebo zmizení PCO?
2. jakou dietu byste doporučili?
3. podařilo se někomu hubnutím rozhýbat vaječníky a otěhotnět?

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34575 příspěvků 10.06.19 10:37

Tady je diskuze na téma hubnutí a PCO, tady ještě jedna. Při PCO se doporučuje dieta s nízkým obsahem sacharidů (po které pravděpodobně něco shodíš), vyzkoušet můžeš některé dietní plány z diabetické nebo paleo diety a dostatek pohybu (kde taky nejspíš něco zhubneš). Na další tipy se zeptej v této poradně gynekologa .

Ou
Echt Kelišová 7844 příspěvků 10.06.19 10:37

Snižování objemu tuku v těle má přímý vliv na hormonální hladiny a skutečně to může „rozhýbat vaječníky“

PCO mívají autoimunitní základ a autoimunitnám obtížím pomáhá nízkosacharidová, vysokotučná dieta s vysokým obsahem vlákniny - tzv. paleo dieta. Ne nejrůznější keto produkty, kde většinou není dostatek tuku, natož vlákniny. Hladovka (tedy nízkosacharidová a nízkotučná dieta) sice může vést ke snížení objemu tuku v těle, zároveň ale taky zvyšuje stresové hormony, které pohlavním orgánům vážně nedělají dobře. A tu vlákninu potřebuješ, aby si srovnala mikrobiom ve střevech - což má vliv jak na ony autoimunití trable, tak na hormonální hladiny.

K oné paleo dietě - zkus jet měsíc WHOLE 30 - tady je vcelku jasně vysvětleno jak na to https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

a přidej k tomu cvičení podle mojžíšové - pod vedením fyzioterapeuta a nebo hormonání jógu, kdy pojedeš někam na víkend, tam se to naučíš a pak budeš cvičit sama - srovnání svalvoých dysbalancí a předubodvání správného napětí v oblasti pánve je dost šikovné.

Myhsa
Povídálka 22 příspěvků 10.06.19 11:22

A máte někdo s tou hormonální jógou zkušenost jestli to pomáhá?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34575 příspěvků 10.06.19 13:19

@Myhsa Je to jako se vším - pomůže to jak komu a někomu více, někomu méně. Co mám zkušenosti, tak holky hodnotí dost pozitivně - pravidelná menstruace, odstranění bolestí při ms, zlepšení problémů v přechodu, takže rozhodně to má smysl zkusit.

Ou
Echt Kelišová 7844 příspěvků 10.06.19 13:24

@Myhsa pomáhá, je to víceméně stejně účinné jako ta metoda Mojžíšové, jen je to méně nudné na cvičení.

Obecně sedavý způsob života deformuje napětí a uvolnění ve svalových skupinách, zejména v pánvi a právě nápravou těch dysbalancí a zlepšením průtoku krve danou oblastí se dá ledacos zlepšit.

Minimálně člověka budou méně bolet záda a posilováním a zároveň uvolňováním pánevního dna se zlepšuje prožitek ze sexu.

Nemá to jak ublížit - tedy pokud se to člověk učí od fyzioterapeutů (Mojžíšová) a nebo certifikovaných lektorek - hormonální jóga.

A teda zrovna hormonalní joga je součástí výzkumu a skutečně zvládá ovlivňvoat hormonální hladiny v organismu. V ČR se na ten výzkum zaměřují třeba v Brně

https://is.muni.cz/…b/index.html

Enninka
Stálice 72 příspěvků 10.06.19 14:02
@Myhsa píše:
A máte někdo s tou hormonální jógou zkušenost jestli to pomáhá?

já tomu věřím, nejsem úplně bez cyklů a ovulace, takže výsledek nevidím, ale už to cvičení je v té józe takové, že máš opravdu pocit, že masíruješ a prokrvuješ všechny vnitřní orgány. Já si k tomu koupila knížku, ale pak jsem šla radši na víkendový kurz, bez toho asi není snadné pochopit to dýchání.

Váš příspěvek
Reklama