Dilatace KP systému ledvin!!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 08.09.09 18:34
Dilatace KP systému ledvin!!!

Zdravím,
dneska jsem byla s dcerou na sonu kyčlí a zároveň tam kontrolovali ledviny. No a na jedné ledvině má dilataci KP systému a to 1,5×0,7 cm. Sono ledvin bylo dělano i v nemocnici po porodu a tam bylo vše ok.
Nevíte co přesně vlastně ta dilatace KP systému znamená? Pan dr. říkal, že se to bude hlídat, ale co to vlastně jinak znamená mi neřekl.
Vím, měla jsem se zeptat, ale nějak mě to prostě v tom schonu nenapadlo. Je tam vždy takový frmol. :roll:
Jinak já mám rozšířenou ledvinovou pánvičku, není to taky ta dilatace KP? Akorát s tím rozdílem, že u mě na to přišli ve 13 ti letech a nikdy jsem s tim neměla žádný problém.

Reakce:
farska
Vesmírná mluvilka 30264 příspěvků 08.09.09 18:50

Jojo,řekla bych,že JE:-)

A v naproste vetsine pripadu to NIC NEZNAMENA(jako u Tebe),takze VSE BUDE O.K. 8) 8) 8) 8) 8)
TO MA VAZNE KDE-KDO :wink:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 08.09.09 19:50

taky bych řekla, že je. já sama mám dilataci KP na jedné straně, po porodu jsem měla i na druhé a zas to za 1/2 roku zmizelo.
je to opravdu jen k hlídání, může - ale opravdu jen může, v některých případech - to značit vezikouretrální reflux (můj problém), u malých dětí se to dost často objevuje a mizí, prostě se to všechno spraví samo!

reed
Kecalka 174 příspěvků 09.09.09 08:40

Ahoj,
je to rozšíření ledvinové pánvičky a moje děti to mají obě. Syn byl ve třech měsících operovaný (vezikoureterální reflux - provedena tzv. pyeloplastika) a u dcery se zatím jen sleduje (a doufám, že to tak zůstane). V Hradci Králové nám pan primář Novák řekl, že je to na celý život to sledování. Dávat velký pozor na prochladnutí, protože se infekce z močového měchýře snáze dostane až do ledvin. O vhodném pití a jídle asi nemusím psát, když máš s tímto onemocněním vlastní zkušenost :(.
Přeji ať se to růstem upraví samo.
 Reed

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.09 19:49

Ahoj,
diletace KP systému je rozšíření ledvinové pánvičky.
U nás to bylo úplně stejné, malý měl v porodnici všechno v pořádku a na kontrole kyčlí mu zjistili diletaci ledvin. Po měsíci jsme šli na další kontrolu, ale už u jiného doktora a hrozně se divil co nám to zjistili. Je to urologický odborník a diletaci prý malý nemá. Má rozšířenou pánvičku, ale ne dutou, proto to prý není diletace. Píšu to protože jsem si všimla, že jsi z Frýdku-Místku, určitě jste byli v Místku na poliklinice, my jsme tam byli taky na kontrole po tom měsíci, kde nám zjistili tu diletaci ledvin. Pak jsme byli u jiného doktora, který nás uklidnil. Prý v Místku ten ultrazvuk nedělá odborník, tak je ho třeba brát s rezervou. Chtěli jen prachy, všude jinde se za to neplatí. Jinač malého pro jistotu kontrolují a nic se s tím nedělá, jen pokud by měl nějaký problém.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.09 21:22

Ahoj holky chtěla bych se zeptat,dceři dilataci zjistili ve 2,5 letech,od té doby jí to hlídají.Myslíte že na zhoršení mají vliv i jiné nemoci,myslím to tak,že až nastoupí do školky,že bude určitě často nemocná,tak z toho mám docela strach?

hanca84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 21:29
dilatace ledvin

ahoj mam syna kteremu jsou 2 roky a na moji zadost sem mu nechala udelat ultrazvuk ledvin a zjistili ze se mu vraci moc z mocoveho mechyre zpatky do prave ledviny. budou mu zavadet cevku penisem aby ho napustili nejakou tekutinou a pak mu udelaj rengen a reknou nam co a jak. ma s tim nekdo nejakou zkusenost? kdyz to dopadne dobre tak se to pry bude jen sledovat nevi nekdo jak dlouho se to sleduje?kdyz to bude spatne tak se chodi na operaci pry mam z toho hrozny strach

hanca84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 21:30
hanca84 píše:
ahoj mam syna kteremu jsou 2 roky a na moji zadost sem mu nechala udelat ultrazvuk ledvin a zjistili ze se mu vraci moc z mocoveho mechyre zpatky do prave ledviny. budou mu zavadet cevku penisem aby ho napustili nejakou tekutinou a pak mu udelaj rengen a reknou nam co a jak. ma s tim nekdo nejakou zkusenost? kdyz to dopadne dobre tak se to pry bude jen sledovat nevi nekdo jak dlouho se to sleduje?kdyz to bude spatne tak se chodi na operaci pry mam z toho hrozny strach
Rentom
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 01.04.12 13:19

Ahoj holky, můj malý Tomášek má také dilataci ledvin, tak jsem založila téma vrozené vady miminek a posílám odkaz, kdyby jste se některá chtěla přidat :hug: https://www.emimino.cz/…ady-miminek/

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >