Dilema - jaká práce?

Anonymní
18.12.19 15:38

Dilema - jaká práce?

Ahoj, omlouvam se predem za chyby, pisu na mobilu.
Jde o to, ze nyni ucim na ZS na 2. stupni a musim denne dojizdet cca 50 km. Mam 2 nabidky na praci. Jedna je na ZS v miste bydliste asi 15 min pesky, ale musela bych ucit krome sve aprobace i par hodin fyziky (coz mi az tak nevadi). Druha nabidka je ucit na gymnaziu, kde bych ucila pouze svoji aprobaci. Ale musela bych denne dojizdet cca 15 km (mam auto). A ja vubec nevim jak se rozhodnout..poprve v zivote mam opravdu velke dilema. Kazda nabidka ma sve pro a proti. Platove je to myslim stejne. Jak byste se rozhodli vy?
Prosim anonym, nechci spojit s profilem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6321
18.12.19 15:42

Zvolila bych práci v místě bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
18.12.19 15:44

Já též v místě bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12025
18.12.19 15:46

Záleží, jestli je ti bližší základka nebo gympl. Kde bys raději učila? Na vzdálenost bych se neohlizela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
18.12.19 15:46

Jestli jsi mladá a bezdětná, tak bych dala to dojíždění - do budoucna budeš mít lepší výběr jako profesorka na gymnáziu než učitelka na ZŠ. Jestli máš děti, tak bych asi upřednostnila pohodlí. Polepšíš si tak jako tak, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
18.12.19 15:49

Nejsem ucitelka, ale zname, ktere uci, obcas voli skolu tak, aby nebyla v miste bydliste. Aby tam nechodily jejich deti a aby nebyly tak zname pro okoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 15:51

@g.sandova radeji na tom gymplu. Prece jen je to jiny level..na te ZS mi vadi, ze musim resit kolikrat fakt kraviny (viz on do me stouchl, ona udelala tamto, on zas tamto :roll: ).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 15:53

Na gymplu si víc zaučíš, je menší pravděpodobnost, že se setkáš s problémovými žáky. Škola blízko bydliště má taky výhody. Pokud je zřizovatelem město/kraj, měl by plat být zhruba stejný.
Já jsem dojížděla na gympl asi 10km (často na kole), musela jsem řešit věci kolem mých dětí, před třídními schůzkami jsem si nemohla odskočit domů… Ale ta práce byla fajn. Teď jsem na základce 15-20 minut pěšky od bydliště. Je snadné odskočit si domů, dítě mám ve stejné škole, odpadá hodně logistiky. Ale výuka je občas na nízké úrovni, někdy jenom vychovávám. Neaprobovanost je na zš zcela běžná, taky by ti mohli vrazit pracovky, výchovu ke zdraví nebo rodinnou výchovu. To na gymplu nehrozí Šla bych na ten gympl.

• Citovat
  • Nahlásit
901
18.12.19 15:54
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 15:57
@Anonymní píše:
Na gymplu si víc zaučíš, je menší pravděpodobnost, že se setkáš s problémovými žáky. Škola blízko bydliště má taky výhody. Pokud je zřizovatelem město/kraj, měl by plat být zhruba stejný.
Já jsem dojížděla na gympl asi 10km (často na kole), musela jsem řešit věci kolem mých dětí, před třídními schůzkami jsem si nemohla odskočit domů… Ale ta práce byla fajn. Teď jsem na základce 15-20 minut pěšky od bydliště. Je snadné odskočit si domů, dítě mám ve stejné škole, odpadá hodně logistiky. Ale výuka je občas na nízké úrovni, někdy jenom vychovávám. Neaprobovanost je na zš zcela běžná, taky by ti mohli vrazit pracovky, výchovu ke zdraví nebo rodinnou výchovu. To na gymplu nehrozí Šla bych na ten gympl.

Diky, jsem rada, ze ma nekdo porovnani. Me nejvic na te ZS vytaci reseni blbosti typu: on do me stoucha, ona mi zas rekla ze jsem vul, ale on mi predtim rekl to a to :roll: jinak obe skoly jsou normalne statni, zrizovatel myslim kraj.

• Citovat
  • Nahlásit
18084
18.12.19 15:59
@Anonymní píše:
@g.sandova radeji na tom gymplu. Prece jen je to jiny level..na te ZS mi vadi, ze musim resit kolikrat fakt kraviny (viz on do me stouchl, ona udelala tamto, on zas tamto :roll: ).

Tak když bys šla raději na gympl, tak běž…15 km je kousek a gympl je fakt něco jiného než základka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7647
18.12.19 16:03

Radši bych šla na gympl, pokud ti tam jezdí nějakej bus, vlak apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2269
18.12.19 16:37
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvam se predem za chyby, pisu na mobilu.
Jde o to, ze nyni ucim na ZS na 2. stupni a musim denne dojizdet cca 50 km. Mam 2 nabidky na praci. Jedna je na ZS v miste bydliste asi 15 min pesky, ale musela bych ucit krome sve aprobace i par hodin fyziky (coz mi az tak nevadi). Druha nabidka je ucit na gymnaziu, kde bych ucila pouze svoji aprobaci. Ale musela bych denne dojizdet cca 15 km (mam auto). A ja vubec nevim jak se rozhodnout..poprve v zivote mam opravdu velke dilema. Kazda nabidka ma sve pro a proti. Platove je to myslim stejne. Jak byste se rozhodli vy?
Prosim anonym, nechci spojit s profilem.

Volila bych gympl, 15 km se dá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
18.12.19 16:37

Pokud by mi nevadilo dojíždění, tak určitě gympl, je tam jiné složení děcek než na základce, nebudeš řešit hovadiny s prominutím, bude to už jiná úroveň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12025
18.12.19 16:39
@Anonymní píše:
@g.sandova radeji na tom gymplu. Prece jen je to jiny level..na te ZS mi vadi, ze musim resit kolikrat fakt kraviny (viz on do me stouchl, ona udelala tamto, on zas tamto :roll: ).

Brácha taky odesel ze zakladky na střední. Rozšířil si aprobaci a je spokojen. Na základní by se nevrátil.
Pokud mas možnosti na gymplu, tak mi 24 min dojezd autem nepřipadá jako překážka. Držím pěsti, jdi do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat