Špatný kolektiv nebo jsem vztahovačná?

Anonymní
18.12.19 12:48

Špatný kolektiv nebo jsem vztahovacna?

Včera mi napsala moje kamarádka(kolegyne) zr zaslechla v práci že si spousta lidí všimli jaký mám přístup k práci, jsem odjakživa pracovita a mám vlastní iniciativu k práci. Prý jsem často na mobilu což není pravda mivam ho skoro celých 12 hodin na šatně a nevím kde to berou. Jednou sem ho měla s sebou ale to jsem ještě nevěděla že je zakázány. Samy ty kolegyně co jsou tam déle skoro pořád jen sedí a cuci do mobilu. Nevím co si o tom pomyslet. Bojím se že všichni budou proti mě a že proti mě pošlou i ty nové kolegyně které budou se mnou na novém baráku. Podotykam že pracuju v pecovatelaku a jsme tam měsíc. Ne jsi měnit práci kvůli kolektivu protože to už jsem udělala 2×. Děkuji snad se najde někdo kdo měl stejný problém. :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
350
18.12.19 12:51

Vždycky se všude něco najde, všude jsou lidi co budou donaset, pomlouvat a rypat… To si fakt nevyberes, musíš se obrnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 12:53

@el.leanor21 a neměla bys nějaké rady jak se obrmit? Jde o to že já jsem ta co vždy udělá vše co řeknou, nedokážu říct ne. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
24400
18.12.19 12:54

Mozna je to vymysl, jen te tve kamaradky/kolegyne, aby ses tam citila hur. Treba zarli, protoze si te neopak lidi vazi, mluvi o tobe hezky a ji to stve. Kazdopadne vsude se neco najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
18.12.19 12:56
@Anonymní píše:
@el.leanor21 a neměla bys nějaké rady jak se obrmit? Jde o to že já jsem ta co vždy udělá vše co řeknou, nedokážu říct ne. :,(

Tyjo to je těžké… Hodně závisí na povaze člověka, nesmíš si nechat všechno líbit a nechat si skákat po hlavě a hlavně se nebát ozvat když se ti něco nelíbí, protože když oni zjistí že jsi slabý kůň tak po tobě pojedou čím dál víc a to nedovol :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12008
18.12.19 12:56

Hele všude se vždycky našel někdo, kdo měl problémy, vykonstruovany. V poslední práci jsem se naštvala a ozvala jsem se. Docela zostra a byl klid. Ale reagovala hsemutok přímo na mě.
S pomkuvoubhe to tezsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
18.12.19 12:58
@Anonymní píše:
@el.leanor21 a neměla bys nějaké rady jak se obrmit? Jde o to že já jsem ta co vždy udělá vše co řeknou, nedokážu říct ne. :,(

jestli vis, že to pravda neni, tak to ignoruj.Ses tam zatim mesic, ono si to musi taky sednout. A nebo, mozna by bylo lepsi delat veci vic samnostatne, ne to, co ti reknou, i kdyz to udelas dobre a rada. S tim jsem se taky parkrat setkala, ja v dobre vire, abych neudelala neco spatne, tak potrebovala rozkazy a kontrolu ze zacatku a nektere to ptoste stve, protoze uz si nepamatovali svoje zacatky uz asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
18.12.19 13:06

No tak ta SMS neříká nic o tom, co vidí všichni ostatní, ale z nějakého důvodu tě ta kolegyně potřebuje zjebat, nemá odvahu říct ti to přímo a ještě to svádí na ostatní. Něco ji vadí. To vůbec nemusí znamenat, že problém je v tobě, že…

Takže se primárně nějak nekonfliktně zeptej té kolegyně co ti to napsala, co se vlastně snaží říct a čeho by ráda dosáhla.

Tipuju že tam bude někde schovaný nějaký konflikt. Jestli máte příčetnou supervizi, tak to je téma do supervize, pokud nemáte slušnou supervizi, tak by bylo více než žádoucí tlačit na vedení, ať ji zařídí, abyse skryté konflikty nehromadily. Dobrá supervize se pozná tak, že se nebojíš tam řešit konflikty a řeší se tam konstruktivně a ke spokojenosti všech.

Jinak teda - tipuju že jsi spíš úzkostnější a nejistější sama sebou - to by možná taky stálo za to trošku pročistit - bez toho, abys to řešila se zaměstanvatelem, či kolegyněmi. Těm do toho nic není.

Zkus se mrknout třeba na tuhle publikaci

https://www.kosmas.cz/…e-sebelasky/

Neboj, držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
18.12.19 13:08

No to máš jako ve třídě. Vždycky se najde nějakej otloukanek, který je šikanován. Bude nutné se buď obrnit, nebo změnit působiště. Ty jako snadná oběť, budeš vždy terčem mobingu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
18.12.19 13:25

@Božislava ne - není to tak že musí být - je potřeba se naučit hned když potenciální agresor začne zkoušet, co si může dovolit - což je třeba teď se jasně, neagresivně vymezit, že tohle prostě nebude akceptováno a že zakladatelka si to nenechá líbit.

Je docela těžké se to naučit (ve skutečnosti je pro oběti šikany daleko jednodušší se naučit ubližovat ještě slabším, než to řešit dostatečně asertivně a nekonflikntě). Ale je to něco, co rozhodně stojí za snahu se naučit - byť zejména když to člověk dělá bez průvodce - terapeuta, tak to ne vždy vede přímo k úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20680
18.12.19 14:13

Jestli jsi už 2× změnila práci kvůli lidem, tak asi opravdu neumíš vyjít s kolektivem. Vůbec nechápu, proč se zabývás tím, co jedna bába povídala, navíc pokud víš, že to není pravda. Kolegyni řekni, ať si trhne nohou a dal si jeď po svém. Snad ti není 10, abys někde fňukala v koutku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
18.12.19 16:59
@terien píše:
Jestli jsi už 2× změnila práci kvůli lidem, tak asi opravdu neumíš vyjít s kolektivem. Vůbec nechápu, proč se zabývás tím, co jedna bába povídala, navíc pokud víš, že to není pravda. Kolegyni řekni, ať si trhne nohou a dal si jeď po svém. Snad ti není 10, abys někde fňukala v koutku

přesně tak, asi k tomu máš sklony, ale útěkem z každé práce se nic nevyřeší, všude je to stejné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat