Chodíte během Vánoc a Silvestra do práce?

Anonymní
16.12.19 16:27

Chodíte během Vánoc a Silvestra do práce?

Ahojte, mám takový dotaz jak to máte kolem svátků - nebo co je podle vás normální?
Jde o to, že když jsem chodila do své první práce v životě (veřejná správa) bylo naprosto normální si kolem Vánoc a Silvestra vzít dovolenou (třeba naposled jít do práce 20.12. a pak až jít do práce 2.1.). Pokud někdo chtěl jít do práce během svátků v pracovní dny, tak ať si jde - většinou využívali ženský, co už měly odrostlé děti nebo před důchodem - nejezdili na návštěvy, Vánoce a svátky neřešily, byly samy a do práce šly. Pracovala jsem tam 4 roky, takže jsem byla dost v šoku, když jsem pak nastoupila do nového zaměstnání (recepce na hotelu), kde tohle samozřejmě neexistovalo a na truc mi napsali směnu na Silvestra 31.12. noční - takže zatímco všichni kolem přípitek, ohňostroj, já jsem počítala uzavírku kasy jako každou noční o půlnoci. Od začátku roku pracuju zas v jiné společnosti na oddělení HR a opět - 23.12., 27.12., 30.12. a 31.12. že musím do práce, dovolená neexistuje. Přitom se nejedná o pozici, která by ty 4 poslední dny v roce nepřežila, kdyby tu nikdo nebyl. Navíc máme slíbeno, že toho 31.12. na Silvestra možná budeme moct končit dříve - v 15:00, což je fakt výsměch.
Mám prostě jen vysokou laťku, protože v mém 1. zaměstnání v životě bylo normálka si brát dovolenou? Přítel pracuje taky v administrativě celý život a vždy si bere dovolenou snad od 15.12. až do 2.1., jen já mám pořád práce, kde si dovolenou na svátky vzít nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18749
16.12.19 16:31

No tak si najdi takovou praci, kde nebudeš muset chodit do prace přes svátky no. Ja jsem zdravotnik, takže ano, chodím do prace i během svatku a nepřijde mi na tom nic divného. Silvestra dělám do 19. hodin například.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
16.12.19 16:32

Jako je to jak kde :nevim: ja pracovala ve sportovnim klubu a tam jsme taky byli porad i na novy rok, bozi hod, stedry vecer, silvestr, velikonoce..atd.. a stridali jsme se, aby to bylo, spravedlive.. v kancelari pak bylo volno bud narizene, nebo to bylo jak kdo chtel… manzel dela na smeny take porad, ale bere si dovolenou kdyz je potreba, nebo se prostridaj s kolegy, jak kdo potrebuje… takze si nesmite nikdo vzit dovolenou? Ale proste tak to je, zamestnavatel neni povinny dovolenou komukoli dat..jen jsem se nikdy nesetkala s tim, ze by to neslo rozumne domluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
16.12.19 16:33

Mela jsem Stedry den dva roky po sobe, jeden rok Bozi hod. Sluzba od 8 rano do 8 rano. Jsou holt provozy, ktery se zavrit nemuzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
16.12.19 16:34

Přijde mi úplně normální chodit do práce i o svátcích. Já jsme si letoš vzala dovolenou týden, ale na silvestra jdu taky normálně do práce a končím v 15:45 jako každý den. Nic „výsměšného“ mi na tom nepřijde, vždyť je to normální pracovní den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29261
16.12.19 16:35
@Anonymní píše:
Ahojte, mám takový dotaz jak to máte kolem svátků - nebo co je podle vás normální?
Jde o to, že když jsem chodila do své první práce v životě (veřejná správa) bylo naprosto normální si kolem Vánoc a Silvestra vzít dovolenou (třeba naposled jít do práce 20.12. a pak až jít do práce 2.1.). Pokud někdo chtěl jít do práce během svátků v pracovní dny, tak ať si jde - většinou využívali ženský, co už měly odrostlé děti nebo před důchodem - nejezdili na návštěvy, Vánoce a svátky neřešily, byly samy a do práce šly. Pracovala jsem tam 4 roky, takže jsem byla dost v šoku, když jsem pak nastoupila do nového zaměstnání (recepce na hotelu), kde tohle samozřejmě neexistovalo a na truc mi napsali směnu na Silvestra 31.12. noční - takže zatímco všichni kolem přípitek, ohňostroj, já jsem počítala uzavírku kasy jako každou noční o půlnoci. Od začátku roku pracuju zas v jiné společnosti na oddělení HR a opět - 23.12., 27.12., 30.12. a 31.12. že musím do práce, dovolená neexistuje. Přitom se nejedná o pozici, která by ty 4 poslední dny v roce nepřežila, kdyby tu nikdo nebyl. Navíc máme slíbeno, že toho 31.12. na Silvestra možná budeme moct končit dříve - v 15:00, což je fakt výsměch.
Mám prostě jen vysokou laťku, protože v mém 1. zaměstnání v životě bylo normálka si brát dovolenou? Přítel pracuje taky v administrativě celý život a vždy si bere dovolenou snad od 15.12. až do 2.1., jen já mám pořád práce, kde si dovolenou na svátky vzít nemůžu.

Běž na tři směny hákovat do Škodovky a na Vánoce dostaneš dovolenou nařízenou. Představ si, že někdo pracuje i o Štědrém večeru. To je hrůza, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22

Tak si najdi jinou praci… :nevim:
Zdravotnici atd. si vybirat nemuzou, svatky nesvatky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471

Jeste pri studiich jsem 1× byla fo 19.00 i na Stedry den, takze rodina holt cekala, coz me mrzeli, ale zadne deti.. Ja pracovala jen 2× mezi svatky, kdyz jsem treba chtela dovcu az v lednu a letet pryc, jinak mam dovcu od 23.12. do 6.1. I kdyz letos musim na par hodin i 23. Driv mi to tak proste vyslo, ale nevadilo by mi pracovat mezi svatky, i kdyz ted co mam dite, je to takto proste lepsi mit tu dovcu takto.ale nevim co resis, v kazde praci to jde jinak, je to o domluve no.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6929
16.12.19 16:37

Jste rozmlsana. A neni nic jednodussiho nez si najit praci, kde budete mit volno. Twky mi neprijde nic divneho jit ve svatky do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20453
16.12.19 16:41

Tak jdi dělat něco jiného uvědom si že doktoři, hasiči, policajti, ale i prodavačky chodí do práce o svátcích a nebo by se ti líbilo kdyby prodavačky na 14 dní zavřeli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
16.12.19 16:42

Já na tom také nevidím problém, vždy se nějak domluvíme, já jsem bez závazků a kolegové od rodin… obor obchod. Obdivuji předchozí generaci, kdy se chodilo i 24. do práce, a stíhali to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15544
16.12.19 16:42

Budeš muset hledat jinou práci, je to firma od firmy. Já dělám ve farmacii (ale nikoli směnný provoz), dokud jsem neměla děti, tak jsem mezi svátky či o Silvestru do práce chodila. Teď s dětmi si šetřím dovolenou, abych nemusela a nikomu to u nás nepřijde divné. Rodiče ve státní správě mají podnik vyložene uzavřený a manžel u firmy má „nařízenou dovolenou“, o které ví od začátku roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
16.12.19 16:43

U každé práce je to jinak, dělala jsem na recepci a tam se chodilo denně, jen jsme si střídali denní a noční. Svátek nesvatek, v hotelu byli klienti na pobyt i přes Vánoce, Silvestr apod a někdo tam musel být s nima ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
16.12.19 16:44

Pracovat přes Vánoce nemusím, nikdy jsem nemusela a popravdě mi to takto velmi vyhovuje. Když to jinak nejde, a jsou profese, kde prostě někdo být musí, tak to nejde. Ale já jsem ráda, že nemusím. Doma bývám už vždycky od toho pátku, jak dětem končí škola a máme prostě volno. Kdybych musela do práce na Silvestra třeba do těch čtyř, tak by mi to extrémně asi nevadilo, ten Silvestr už pro mě není svátek v podstatě žádný, kdyby nebyl, nevadilo by mi to. Vlastně ani nemám ten den nijak extra ráda. Ale Vánoce, to je pro mě nejmilejší období v roce. Takže ne nemusím do práce a jsem za to ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
16.12.19 16:50

Taky bych řekla, že je naprosto normální o svátcích pracovat a vždy jsem pracovala. Jako puberťačka v Mcd jsem dělala všechny svátky. Pak roky v rodinné firmě, kdy by člověk řekl, že bude zavřeno, ale klientky byly jak praštené a občas i dost uražené, že na Silvestra třeba ve čtyři zavíráme a 1.1. máme DOKONCE zavřeno. Takže jsme makali všechny pracovní dny. No a pak v supermarketu, bylo otevřeno i 24.12. i na Silvestra a to jsme se střídali, kdo šel na Štědrý den měl na Silvestra volno a opačně. Mě vždy připadalo lepší mít volno na Vánoce, takže jsem dělala 4 Silvestry po sobě a končila třeba v osm nebo v devět a nepřijde mi, že bych o něco přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat