Diskriminace - dotaz

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 13:59

Diskriminace - dotaz

Může mi, prosím, někdo vysvětlit, jestli je nebo není to diskriminace, když vsude. muzou jen ti s certifikátem?. Je to aspoň diskriminace pozitivní?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32777
13.1.22 14:00

Jdu si udělat popcorn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
13.1.22 14:04

Kam všude a s jakým certifikátem? My bydlíme mimo civilizaci, certifikáty nemám, ale ke kravínu i do vesnice můžeme normálně :) tak nevím no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82511
13.1.22 14:05
@Anonymní píše:
Může mi, prosím, někdo vysvětlit, jestli je nebo není to diskriminace, když vsude. muzou jen ti s certifikátem?. Je to aspoň diskriminace pozitivní?

A on ti nekdo zakazuje si ten certifikat poridit :think: Hele a to, ze ridit auto muzes jen s ridicakem, je taky diskriminace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 14:09

O jaký certifikát se vlastně jedná? Takový doktor by bez něho nemohl ordinovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 14:10

Jedná se certifikát o očkování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
13.1.22 14:21

Diskriminace ve smyslu definice toho slova (rozlišování; odlišné přístupy v rámci skupin lidí) to je.
Stejně jako je diskriminace to, že mohu vykonávat práci lékařky pouze po získání titulu MUDr., že mohu řídit auto po úspěšném absolvování autoškoly, apod.

Pokud řešíš očkování, tak logicky skupina neočkovaných to bude chápat jako diskriminaci v negativním slova smyslu, jenže vzhledem k tomu, že jim v získání certifikátu nebrání nějaké systémové překážky (např. očkování jen pro muže / občany bílé pleti; očkování s velice vysokou cenou a nedostupnost alternativního financování) jsou to jen kecy do prázdna.
Kdyby skutečně o diskriminaci v negativním slova smyslu šlo, tak by tam musela být překážka s podmínkou, kterou nelze splnit ani kdyby ses na hlavu postavila (př.: jsem žena, očkování je POUZE pro muže – ani kdybych se na hlavu postavila, tak se mužem nestanu, tudíž certifikát z tohoto důvodu nezískám) a řešilo by se odstranění té překážky (zajistit dostupnost očkování pro všechny, bez ohledu na pohlaví).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
13.1.22 14:24
@Anonymní píše:

Jasne ze je. Muzes podat zalobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2852
13.1.22 14:25
@Anonymní píše:

Diskriminace to je… hlavně když stát nedokáže ty svoje zákazy a příkazy pořádně odůvodnit a když už i vědci a odborníci jsou proti 3 dávce
Spíš by mě zajímalo jak budeme bráni my - očkování 2 dávky. :mrgreen: Zda jako neočkování, když 3 nechceme nebo nemůžeme, či jako očkování :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
13.1.22 14:33

@Nelahee No počkej, ale snad alespoň ty krávy certifikáty mají, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
13.1.22 14:37
@Proseccová
@Proseccová píše:
Diskriminace ve smyslu definice toho slova (rozlišování; odlišné přístupy v rámci skupin lidí) to je.
Stejně jako je diskriminace to, že mohu vykonávat práci lékařky pouze po získání titulu MUDr., že mohu řídit auto po úspěšném absolvování autoškoly, apod.Pokud řešíš očkování, tak logicky skupina neočkovaných to bude chápat jako diskriminaci v negativním slova smyslu, jenže vzhledem k tomu, že jim v získání certifikátu nebrání nějaké systémové překážky (např. očkování jen pro muže / občany bílé pleti; očkování s velice vysokou cenou a nedostupnost alternativního financování) jsou to jen kecy do prázdna.
Kdyby skutečně o diskriminaci v negativním slova smyslu šlo, tak by tam musela být překážka s podmínkou, kterou nelze splnit ani kdyby ses na hlavu postavila (př.: jsem žena, očkování je POUZE pro muže – ani kdybych se na hlavu postavila, tak se mužem nestanu, tudíž certifikát z tohoto důvodu nezískám) a řešilo by se odstranění té překážky (zajistit dostupnost očkování pro všechny, bez ohledu na pohlaví).

A já myslela, že by se řešilo, jak udělat z žen muže… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
13.1.22 14:44

@Fee-bee v tom případě, pokud by systémová překážka tkvěla v extrémní nákladnosti očkování a nedostupnosti alternativního financování, by se teda analogicky řešilo jak udělat ze všech lidí boháče, nebo by se rovnou přistoupilo k hyperinflaci? :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38164
13.1.22 14:51
@Proseccová píše:
Stejně jako je diskriminace to, že mohu vykonávat práci lékařky pouze po získání titulu MUDr., že mohu řídit auto po úspěšném absolvování autoškoly, apod.Pokud řešíš očkování, tak logicky skupina neočkovaných to bude chápat jako diskriminaci v negativním slova smyslu, jenže vzhledem k tomu, že jim v získání certifikátu nebrání nějaké systémové překážky (např. očkování jen pro muže / občany bílé pleti; očkování s velice vysokou cenou a nedostupnost alternativního financování) jsou to jen kecy do prázdna.

tak ale máš třeba diskriminaci na základě náboženského přesvědčení. Onehdá neumožnili muslimce nosit šátek při výuce na zdrávce, musela odejít. (jakože fyzicky si ho mohla sundat, ale náboženství jí nedovoluje chodit prostovlasá)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
13.1.22 14:57
@Pudloslava píše:
tak ale máš třeba diskriminaci na základě náboženského přesvědčení. Onehdá neumožnili muslimce nosit šátek při výuce na zdrávce, musela odejít.

Já jsem uvedla nejjednodušší příklady. Praxe je samozřejmě jiná, a ono i to dokazování je dneska dost naprd a složitý – s tou zdrávkou si to pamatuju, ale je to dlouho, tuším, že tam ale argumentovali bezpečností při práci. Do laborky taky musíš být nějak ustrojená, a právě tam tuším řešili, že je to problém. Nakolik to pravda je a nakolik to byl jen zástupný důvod k tomu, aby se zbavili muslimské studentky se dá diskutovat. Fakt si to nepamatuju do detailů – zda třeba nebyl možný nějaký kompromis (materiál šátku, nějaký zafixovaný a „upnutější“ šátek či pokrývka hlavy zakrývající vlasy, aby se například nemohl ten šátek omylem podpálit o kahan atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45029
13.1.22 15:18

@Proseccová Tam to celé bylo trochu jiné, mám dojem, že ona snad ani neudělala přijímačky nebo nedoložil a nějaké papíry. Proto to soud nakonec zamítl, protože ona ani studentka nebyla. Věřím tomu, že pokud by ji škola vyloučila kvůli šátku, každý soud by to jasně smetl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat