RTMS (magnetická stimulace mozku)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4779
13.1.22 13:43

rTMS (magnetická stimulace mozku)

Ahojte,
nemáte někdo náhodou zkušenost s rTMS (=repetitivní transkraniální magnetická stimulace mozku)? Dnes jsem byla na první aplikaci, dost to tedy bolelo, což jsem ani nečekala. Jedna stimulace trvá 20 minut a musím tam dojít cca 28-krát (chodím ambulantně). Pomohlo vám to? Prý účinek je znát až tak v polovině aplikací.
Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
700
13.1.22 13:56

Ano, chodila jsem už je to řada let. Deset dní po sobě. Bohužel bez úspěchu, pomohlo až něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4779
13.1.22 14:01
@kemeny13 píše:
Ano, chodila jsem už je to řada let. Deset dní po sobě. Bohužel bez úspěchu, pomohlo až něco jiného.

Ahoj díky moc. A můžu se zeptat, na jakou dg jsi rTMS měla? A co ti jiného pomohlo?
Přeji hodně zdraví.
Jinak já mám mít asi 28 sezení každý den, kromě víkendů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4779
13.1.22 14:02
@kemeny13 píše:

A ještě by mě zajímalo, taky tě to bolelo? Ony ty impulzy jsou dost pecky, mi přijde. Jako vydržím to, ale není to příjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
13.1.22 14:09

Měla jsem dg. OCD a opravdu nemůžu říct, že by mi to pomohlo. Měla jsem sezení 10, jak už jsem psala a myslím, že ta vlastní stimulace mi nepomohla vůbec. Proto jsem došla k tomu, že je potřeba pátrat po příčině a šla jsem po čase na regresní terapii, kde se zdá objevil zakopaný pes. Nejsem z toho samozřejmě úplně venku, ale je to mnohem lepší a alespoň vím kde problém vzniknul a proč se mi daná věc děje, co jí způsobuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
13.1.22 14:11

Že by mě to bolelo úplně říct nemůžu, spíš to bylo nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4779
13.1.22 14:16
@kemeny13 píše:
Měla jsem dg. OCD a opravdu nemůžu říct, že by mi to pomohlo. Měla jsem sezení 10, jak už jsem psala a myslím, že ta vlastní stimulace mi nepomohla vůbec. Proto jsem došla k tomu, že je potřeba pátrat po příčině a šla jsem po čase na regresní terapii, kde se zdá objevil zakopaný pes. Nejsem z toho samozřejmě úplně venku, ale je to mnohem lepší a alespoň vím kde problém vzniknul a proč se mi daná věc děje, co jí způsobuje.

Díky moc, taky to mám na OCD symptomatiku. Já četla, že dřív těch sezení dávali jen těch 10, teď mi Dr. říkala snad 28, tak možná zjistili, že je potřeba více.
Já chodím na psychoterapii, na regresi bych se asi bála a slyšela jsem, že prý nejde dělat, když bereš léky, ale nevím to jistě. Ale tak ti moc přeju, že ti alespoň trochu regrese pomohla a držím palce, aby ti bylo lépe. Jinak Dr. mi říkala, že to bude bolet a fakt to bolelo, ale dá se vydržet. Možná už to taky dělají jinak, než před těmi lety, co jsi na tom byla ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
13.1.22 14:25
@Lollitka píše:
Díky moc, taky to mám na OCD symptomatiku. Já četla, že dřív těch sezení dávali jen těch 10, teď mi Dr. říkala snad 28, tak možná zjistili, že je potřeba více.
Já chodím na psychoterapii, na regresi bych se asi bála a slyšela jsem, že prý nejde dělat, když bereš léky, ale nevím to jistě. Ale tak ti moc přeju, že ti alespoň trochu regrese pomohla a držím palce, aby ti bylo lépe. Jinak Dr. mi říkala, že to bude bolet a fakt to bolelo, ale dá se vydržet. Možná už to taky dělají jinak, než před těmi lety, co jsi na tom byla ty.

No, já jsem na tom byla bezmála před 20 lety a skutečně je možné, že dnes je to jinak. Regrese jsem se samozřejmě bála taky, ale úplně zbytečně a za mě to byla výhra. Nevím co máš za problém, ale víš co, zkus se sama sebe zeptat kde se to bere. To jsem udělala já a šla jsem po tom protože jsem věřila, že to má někde kořeny a tam je třeba začít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4779
13.1.22 14:28
@kemeny13 píše:
No, já jsem na tom byla bezmála před 20 lety a skutečně je možné, že dnes je to jinak. Regrese jsem se samozřejmě bála taky, ale úplně zbytečně a za mě to byla výhra. Nevím co máš za problém, ale víš co, zkus se sama sebe zeptat kde se to bere. To jsem udělala já a šla jsem po tom protože jsem věřila, že to má někde kořeny a tam je třeba začít.

Jo takhle dávno jsi na tom byla? Aha to ani nevím, že to už tehdy bylo zavedené, myslela jsem, že je to novější. A za tu regresi ale asi platíš, viď. Já mám teď psycholožku na pojišťovnu. No příčinu se snažíme hledat, já asi i nějaké tuším, ale nějak se mi nedaří s tím pracovat úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
13.1.22 14:37
@Lollitka píše:
Jo takhle dávno jsi na tom byla? Aha to ani nevím, že to už tehdy bylo zavedené, myslela jsem, že je to novější. A za tu regresi ale asi platíš, viď. Já mám teď psycholožku na pojišťovnu. No příčinu se snažíme hledat, já asi i nějaké tuším, ale nějak se mi nedaří s tím pracovat úplně.

Ano, byla jsem někdy tuším rok 2001. Regresi jsem samozřejmě si platila, ale to jsem i probírala s psychologem a to oni vůbec neuznávají, takže to bylo jen na mém rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4779
15.1.22 16:21

Prosím, nemáte ještě někdo zkušenost? Já na ni byla poprvé ve čtvrtek, včera ne a mám jít zas v pondělí, ale teď dva dny jsem hrozně unavená a vzbudila jsem se ve 13 h až a přijde mi, že hůř vidím a ještě mám strach, jestli to něco nemůže udělat se srdcem. Dr. se samozřejmě zeptám. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat