Panická ataka a následná léčba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 13:24

panická ataka a následná léčba

Ahoj, prosím o nějaké rady, možná i útěchu. V prosinci jsem prodělala covid s úplně lehkým průběhem asi 4 měsíce od očkování. Za 3 dny mi nic nebylo, jen jsem ztratila čich a chuť, takže jsem si myslela jak je to super. Jenže 5 den mě postihla panická ataka, poprvé v životě. Bylo to hrozný, šlo to v několika vlnách. Musím podotknout, že jsem hned tušila o co jde i když jsem to měla poprvé, mám k tomu díky své povaze sklony. Asi před 7 mi lety jsem měla úzkostnou poruchu, brala jsem asi 8měsíců AD. Po vysazení vše OK až do teď. Hned mi byly nasazeny AD a na přechodnou dobu neurol, než AD zaberou. Vše konzultováno pouze po telefonu, nemají volné termíny. Ten neurol mě sklidnil, ale za dva dny přišla tak silná ataka, že jsem si volala záchranku :oops:, protože jsem se při ní překysličila a způsobila si hyperventilační tetánii. Brněly mě ruce, nohy, prsty u rukou se mi kroutili jak v křeči. To jsem bohužel nevěděla o co jde. Takže následovala totální nespavost, stažený žaludek, nechutenství, za 14 dní jsem zhubla skoro 5 kg. Některé dny jsem pila jen manu, protože jsem nebyla schopná cokoliv pozřít. Vánoce jsem nějak přežila. Po 3týdnech braní AD jsem měla znovu zhoršení, nervozita, bušení tepny v břiše, stažený žaludek, až jsem měla další ataku, úplně šílenou, volala jsem ihned doktorovi a ten mi AD navýšil z 50mg na 100mg. Už je to týden na té zvýšené dávce a já se pořád nemůžu zbavit toho staženého žaludku a nespavosti. Některý den se už cítím super, ale v noci se mi to vrátí po tom neurolu. Už mám podezření na abstinenční příznaky. Přece jen jsem těch neurolů za ten měsíc spořádala 30 v 0,5mg. Prosím nemáte s tím někdo zkušenost? Co se dá brát nenávykového na tu nespavost? Je to hrozný, opravdu to nejde, jsem vzhůru klidně až do rána. Spát prostě potřebuju. Zkoušela jsem různé meditace, hudbu, čtení, autogenní trénink atd… vše zabírá jen na malou chvilku. Děkuji předem za případné rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35024
12.1.22 13:52

Terapie hlavně a tu nespavost řeš s doktorem. Může ti dát prášky ale důležitá je spánková hygiena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
12.1.22 14:25

Ahoj, mám 35 let, ataku jsem poprvé měla ve 24 letech - v rumunských horách jsem si najednou uvědomila, že nemůžu dejchat.. Bylo to příšerné. Prostě je to přetížení organismu, je toho na nás kladeno moc.. Hned po návratu mi diagnostikovali astma a brala jsem mnoho léků, jenže ty nepomáhaly, furt ty dýchací potíže, třes, prostě děs a pocity na umření. Léky jsem vysadila, neboť jsem zjistila, že mi na to pomáhá - 2 dc červeného - čili nervičky… Změnila jsem život - prostě no stres.. Začala jsem pracovat na farmách v zahraničí, v přírodě, cvičila jógu… Teď už 4 roky bydlím v ČR na vesnici, vlastní farma a penzion, prima chlap.. Naučila jsem se s tím žít, prostě se nestresovat a už ani to víno nepotřebuju… Člověk si musí říct, nic to není, jsou to jen nervy a uklidnit se..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
12.1.22 14:31

Neurol fuj. Zkus melatonin jako první pomoc. Nejlépe přírodní z višní. Když nebude ten, tak klidně zpočátku i syntetický. Melatonin na spoustu lidí funguje výborně, na nějaké procento vůbec. Mně umrtvuje spolehlivě. K psychiatrovi určitě jít, aby to dal dokupy po stránce medikace. Dál pomáhají přípravky na bázi chmelu a různých bylin, je to individuální. Mně taky výtečně pomáhá dlouhé plavání, po tom jsem taky umrtvená. Nemáš i málo hořčíku a B?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
12.1.22 15:51

Osobní zkušenost nemám ale co cbd kapky na spaní? Prý to funguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu