Dítě 20 měsíců nechce jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kkkellis
Povídálka 16 příspěvků 10.10.18 12:41
Dite 20m nechce jist

Ahojky mam syna 20m a je totalni nejedlik. ???? Uz jsem z toho zoufala co navarim nechce jist. Zdrave nezdrave proste nic zkusi tak 2 lzicky a konec, nekdy ani to ne. Zkouseli jsme i homeo na podporu chuti k jidlu jednu dobu to vypadalo na zlepseni, ale pak zase to same. Nevypada ze by hubnul a mudr rikala na 1,5 prohlidce ze je tak akorat a nic mu nechybi. Vazi cca 10kg a meri 82cm. Jeho dnesni jidelnicek pro porovnani: snidane- dva suchary takove ty psenicne platky a jogurtovy sladky snack, obed- nic(zkousela jsem rizoto normalne ryzi ji, a potom bramborovou kasi), poledni spanek, jak se vzbudi tak vetsinou taky nic nechce, az pozdeji tak jogurt nebo rohlik(kolac), na veceri by nejradsi parek z cehoz nejsem nadsena, ale v dobre vire ze neco zbasti mu ho udelam a stejne ho nesni cely. :( Pozdeji vecer jeste minuly tyden vypil tak 100ml mlika, ale to uz taky nechce. Moc se omlouvam za tu slohovku, ale uz fakt nevim co dal…:( dekuji za kazdy tip, radu.. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ZZloba89
Kecalka 378 příspěvků 10.10.18 12:45

@kkkellis tak to jí ještě hodně proti mojí 19 měsíční..

kkkellis
Povídálka 16 příspěvků 10.10.18 12:49
@ZZloba89 píše:
@kkkellis tak to jí ještě hodně proti mojí 19 měsíční..

Jako fakt? Je mi to blbe nezlobte se, ale docela jste me potesila. Pripadam si fakt neschopna cokoliv udelam uvarim jen se na to podiva a uhne hlavou.

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 39 inzerátů 10.10.18 12:51

To ti nejí ani nic ke svačině dopoledne , žádné ovoce, pečivo,polévku ?Krmíš ho,nebo ho necháš jíst samotného ? Zkoušela jse nějaké hezké barevné nádobí s obrázky ? Má 10kg v 1,5 roce , To mi přijde spíš míň,než normál. Nejí ani mléčné kaše? Omáčky?

Janak.Marta
Povídálka 19 příspěvků 10.10.18 12:54

U dcery trvalo nejezení 2 roky, teďka je to o něco lepší.

ZZloba89
Kecalka 378 příspěvků 10.10.18 12:55

@kkkellis jako fakt, pije alespoň UM. Pediatra mi řekla pokud je spokojená a nehubne neřešit.( má teda ale 13 kg a 95 cm).
Zkoušela jsem krmit já, nechat ji jíst samotnou. Sem tam si zobne rýže nebo suchých těstovin. Nabízím jí stále, ale prostě zobká.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 245 příspěvků 1 inzerát 10.10.18 13:00

Buďte v klidu. Synovi je 22 měsíců a taky toho nesní tolik co bych si představovala i co do pestrosti. U nás absolutně nemají šanci žádné sladké kaše a z mléčných výrobků jen Lipánek, Pribiňák, Matylda, Termix. Když už to do něj narvu, tak stejně nesní celý kelímek. Jogurty obyčejné bílé nebo ovocné smetanové nejí a to mu byl nejdříve nabídnut bílý, pak přídavek ovoce, pak teprve smetanové ovocné a až na konci tyto dětské smetanové. Jinak po probuzení má 240ml UM, dopoledne pak třeba půlku vánočky nebo koláče (někdy i Brumíka :roll: ), oběd no jak kdy. Dnes třeba snědl, tak 200g těstovin s omáčkou a mletým masem, ale to jsme měli dobrý den. Jindy třeba po třech lžičkách polévky končí. Po spánku pak nějaké ovoce (jablko, hrušku do něj nedostanu ale) a ten Lipánek pak nebo tak něco. K večeři? No také třeba suchý rohlík, protože máslo, sýr, šunku, lučinu nebo podobné prostě někdy nechce a večer před spaním 240ml UM. Vypadá to, že je toho hodně, ale jakékoliv jídlo taky třeba vynechá nebo po pár kouscích přestane jíst. A jediné co mi pije je ředěný džusík z DM. A to byl opět prvotně učen na vodu, pak čaj a pak ze zoufalství zkoušeny ředěné džusy nebo odšťavňované ovoce. V jídle je celkově hrozně konzervativní. Ale slané brambůrky by si klidně dal 8o

kkkellis
Povídálka 16 příspěvků 10.10.18 13:00

@markyska82
Nadobi mame detske barevne, vetsinou ji sam nekdy mu pomaham, ovoce neji skoro vubec jen banan zkousim mu kazdou chvili davat, ale jen si s tim hraje, myslim ze jednou snedl par kouku jablicka, kase neji vubec ani krupicku s grankem, polivky sni par lzicek pokud tam jsou brambory na kousky, omacky nechce kdyz testoviny tak na sucho…

kkkellis
Povídálka 16 příspěvků 10.10.18 13:03
kkkellis
Povídálka 16 příspěvků 10.10.18 13:03
@kkkellis píše:
@M-i-ch-e-l-l-e

@M-i-ch-e-l-l-e
No kdyby aspon to UM

kkkellis
Povídálka 16 příspěvků 10.10.18 13:06

@ZZloba89 no on mel 10kg na te 1,5 prohlidce nevim kolik ma ted, uprimne ani si nemyslim ze by neco pribral…kazdopadne enrgie ma za dve deti coz teda nechapu.. :D

Aiya
Povídálka 50 příspěvků 10.10.18 13:06

Můj syn (2,5 roku) toho taky moc nesní. Dnes měl k snídani dva proužky papriky (chleba s lučinou i kaši odmítl), dopoledne k svačině dvě osminky jablka. K obědu dostal oblíbenou rybu s kaší, dal si tři sousta a šel. Já už si zvykla, že holt jí málo.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7925 příspěvků 10.10.18 13:20
@kkkellis píše:
Ahojky mam syna 20m a je totalni nejedlik. ???? Uz jsem z toho zoufala co navarim nechce jist. Zdrave nezdrave proste nic zkusi tak 2 lzicky a konec, nekdy ani to ne. Zkouseli jsme i homeo na podporu chuti k jidlu jednu dobu to vypadalo na zlepseni, ale pak zase to same. Nevypada ze by hubnul a mudr rikala na 1,5 prohlidce ze je tak akorat a nic mu nechybi. Vazi cca 10kg a meri 82cm. Jeho dnesni jidelnicek pro porovnani: snidane- dva suchary takove ty psenicne platky a jogurtovy sladky snack, obed- nic(zkousela jsem rizoto normalne ryzi ji, a potom bramborovou kasi), poledni spanek, jak se vzbudi tak vetsinou taky nic nechce, az pozdeji tak jogurt nebo rohlik(kolac), na veceri by nejradsi parek z cehoz nejsem nadsena, ale v dobre vire ze neco zbasti mu ho udelam a stejne ho nesni cely. :( Pozdeji vecer jeste minuly tyden vypil tak 100ml mlika, ale to uz taky nechce. Moc se omlouvam za tu slohovku, ale uz fakt nevim co dal…:( dekuji za kazdy tip, radu.. :)

Ahoj,

je to naprosto normální, děti okolo těch dvou let mají období nechutenství, málo jedí. Moje 19m vází necelých 11kg a to neustále něco do sebe tlačí. Starší má období kdy si z ni děláme legraci, že zkouší přejít na pránu (energetické stravování ze slunečního svitu) - protože do ni nemužu skoro nic dostat.

Je to nahoru a dolu, ale neboj se, dobrovolně to dítě nevyhladoví. Když nechce, tak nenutím, ale má to jídlo k dispozici, schovám ho a kdyžtak přihřeju apod. :nevim:

Určitě není první a ani poslední, kdo to tak má. Neboj, nic se neděje, nic není špatně. Já dávám ještě na stul k dispozici ovoce, když nechce oběd. To většinou zabere, nebo třeba ovocný koktejl :palec: do toho brčko a to u nás hodně frčí.

vaks
Kecalka 210 příspěvků 10.10.18 13:41

Tak to jsem si myslela,ze nase neji,ale tim padem asi s prominutim z.ere :potlesk: Ma 20,5m,necelych 11kg,87cm a rano pije 170-250um,svacina ovoce s musli a um 150g,obed 170g,svacina jogurt s ovocem nebo samotny 150g,vecere polevka nebo kase 150g(kdyz ma dobry den tak jeste 150um vecer,nekdy zas prozmenu vynecha tu veceri a ma jen um :? )mezitim zobe pecivo,samotnou sunku,syr,peci­vo,nesolene tycky,cerstve ovoce..spis resim to,ze moje varene nechce skoro vubec,sni jen sklenicky :roll: Co si da teda s chuti je samotne maso,je schopna snist cele kureci stehno nebo platek 100g i vice hoveziho,ale zas to nechci s tim masem prehanet no…nebo sni i cele vajicko na tvrdo(bilek),ale nechce to zajist pecivem… :nevim:

vaks
Kecalka 210 příspěvků 10.10.18 13:42

Ale hodne pije,az 1,5l vody s citronem nebo caje(slazeno max.agave ci javorem)..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >