Syn 9. měsíců se pouze kojí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 15:45
Syn 9m.se pouze koji

Prosim anonym nebo smazat…Synovi bude 9m.
Nesni vic za cely den nez asi/5/lzicek prikrmu. Jogurty, kase odmita, ovoce. zelenina, maso zelenina…odmi­ta..Pribinacka a podobne dobroty mu davat odmitam.
Koji se kazdou chvili. V noci se budi po hodine. nad ranem casteji.
Nepribira uz 3/mesice. Ted je po nemoci. Brisko se mu ztratilo. Nevazi malo.Mel dobry start(vazil pred 4100g) a ze zacatku pribiral hodne.
Ukousela jsem Nutrilon.Pit savickou neumi, davala jsem strikackou. To mu taky moc neslo, po 10ml uz nechtel.Vodu, caje taky nepije vubec.Ani z lahve ani hrnicku ani lzicky.
Maly je nemocny na srdce.Kdyz beru v potaz, ze tyto deti jsou hubenejsi a ne tak dobre prospivajici, je na tom dobre.

Ale nevim co s nim. Nechce sklenicky, ani co uvarim.
V noci se budi casto.pre den spi pouze pri houpani, jakmile prestanu, je vzuru.
Dokdy mam cekat?
Po zavedeni prikrmu to bylo lepsi nez ted.
Moc dekuji :srdce: :kytka:

Reakce:
Alušáček
Závislačka 3245 příspěvků 23.09.18 16:12

Neřešila bych to, příkrmy nabízela a kojila jak bude chtít, časem se rozjí. Moje dcery v tomto věku nechtěli nic jist, jen se kojily i když tedy přibíraly nadstandardně.. Z láhve s dudlikem taky zasadně odmítaly pít, pily rovnou z hrnku.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 3 inzeráty 23.09.18 17:12

Chápu, můj druhý syn taky nechtěl příkrmy a to jsem zkoušela od 5tého měs. Měl období, kdy snědl 3 lžičky a potom jsem zase týden jenom kojila. Trápila jsem se a nevěděla co s tím. Zkoušela všechno možné.
Jediná rada je vydržet a zkoušet. On začne. Mě začal v 10ti měsících. S pitím jsem měla obavy, protože kromě kojení nic. Nakonec jak se oteplilo, i vodu začal pít. Pomalu a postupně. Brzo jsem přešla na učící hrníček. V roce jsem mu zrušila noční kojení, protože byl taky pořád vzhůru. I s tím kojením jsem chtěla seknout, ale to dovolil až ve 14ti měsících.
Teď má 19 měsíců a řeším, že nechce jíst sám lžičkou, pít z hrníčku a vůbec syrové ovoce a zeleninu :nevim: Starší byl v tomhle moc šikovný a samostatný.

Janli
Kelišová 6279 příspěvků 23.09.18 17:14

Nejí, protože ho tolik kojíš. Omez kojení a uvidíš, že začne jíst. Já jsem na tom byla stejně, pak jsem zjistila, že mám extra sladké mléko a proto dítě jídlo bez chuti nechce. Dcerka dostala lipánka a rozjedla se. V devíti měsících potřebuje jinou stravu než mléko. Vyvíjí se mozek a mléko už není dostačující.

Uživatel je onlinebertoldina
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 19:24

Naše dcera je poměrně žravá, ale stávkuje, pokud:

• je to příliš husté
  • je to příliš chuťově výrazné
  • má žízeň
  • má už moc hlad
  • je unavená
  • rostou jí zuby a má zahleněné bříško.

Takže dávám hodně nevýrazné cukety s něčím, zjemňuji mlékem (jedno jestli UM nebo MM), jídlo je o konzistenci polévky. Nejdřív dám napít vody, lžičky s příkrmem prokládám lžičkou s vodou, aby to zapila. Krmím lžičkou z DM (takovou tou odbarvovací), vyhovuje jí.

Třeba něco z toho pomůže..držím palce!

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 23.09.18 19:48
@Janli píše:
Nejí, protože ho tolik kojíš. Omez kojení a uvidíš, že začne jíst. Já jsem na tom byla stejně, pak jsem zjistila, že mám extra sladké mléko a proto dítě jídlo bez chuti nechce. Dcerka dostala lipánka a rozjedla se. V devíti měsících potřebuje jinou stravu než mléko. Vyvíjí se mozek a mléko už není dostačující.

MM je dokonalá potravina,kalorii má tolik,ze by v případě nouze uzivilo i dospělého člověka. Extrémní názory doporučují plné kojení 9 měsíců až rok. Jediným problémem by mohlo být chybějící železo..

Chápu,ze Ti to bylo nepříjemné,být stále k dispozici tak velkemu dítěte,ale nutně jiné potraviny nepotřebuje. V mm omegakyseliny pro vyvoj mozku jsou.

Zakladatelko,zkou­sela jsi jídlo do ručky?

Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 20:01

@Jana206 Se mi okamžitě vybavil tenhle obraz, je to k báji o tom, jak dcera zachránila kojením otce z vězení -https://www.ex­pertissim.com/e­cole-italienne-1660-la-charite-romaine-tableau-12215410.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 23.09.18 20:35
@bertoldina píše:
@Jana206 Se mi okamžitě vybavil tenhle obraz, je to k báji o tom, jak dcera zachránila kojením otce z vězení -https://www.ex­pertissim.com/e­cole-italienne-1660-la-charite-romaine-tableau-12215410.
:mrgreen: Jinak já jsem od půl roku prikmovala,ale kdyz některé z dětí bylo nejedlik,kojila jsem a nehrotila to.
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 20:52
@Jana206 píše: :mrgreen: Jinak já jsem od půl roku prikmovala,ale kdyz některé z dětí bylo nejedlik,kojila jsem a nehrotila to.

Přesně, hlavně, když něco baští.

No, přemýšlím, jestli ten obrázek nevložit do diskuse „jak dlouho jste kojili“, ale asi by tam některé klepla pepka :mrgreen:.

Edit- :lol: Říkala jsem si, co mi na názvu té diskuse nesedí, už vím, kojilI :D .

Příspěvek upraven 23.09.18 v 20:55

růžový achát
Kelišová 5088 příspěvků 23.09.18 20:54
@bertoldina píše:
Přesně, hlavně, když něco baští.No, přemýšlím, jestli ten obrázek nevložit do diskuse „jak dlouho jste kojili“, ale asi by tam některé klepla pepka :mrgreen: .
:P :P :P ,, to tedy ano
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >