Reklama

Je na to už opravdu moc stará?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:15
Je na to už opravdu moc stará?

Omlouvám se předem za anonym, je to proto, že se prostě stydím, a taky se bojím že se tu na mně snese velká kritika…

Dcera 3,5 roku, doteď je zvyklá na UM. Navíc jen z lahve.

Zkoušela jsem samozřejmě dávat „normální“ mlíko ale ani se toho nedotkne, a pokud jí dám její milované UM z hrnku, tak si maximálně tak srkne, prostě to odmítá.

Protože chci aby měla nějaké mléčné dávky (jogurtu, tvarohu atd. taky moc nedá) tak jí to doteď dávám, ale popravdě, je to už prostě „velká holka“ a vypadá to dost… divně… jak pije z tý lahvičky, navíc UM v 3,5 letech asi není tak úplně normální.

Co si o tom myslíte, mám to ukončit za každou cenu?
Přijde mi to jako už ostuda že takhle velké dítě pije UM a z lahvičky, ale nevím co s tím no :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Diana69
Kecalka 109 příspěvků 17 inzerátů 07.09.18 20:18

A jak často ho pije? Jen před spaním nebo i přes den?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:18

Ráno před školkou a večer před spaním.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 07.09.18 20:18

Na pití UM nic tragického nevidím. Na tý lahvičce jo. Mléčné výrobky dítě nepotřebuje. Jen musíš jídlo vymýšlet tak, aby měla všechno.

vertunka
Závislačka 4613 příspěvků 07.09.18 20:19

No mě to teda taky přijde hrozný. Já bych ji ho prostě vzala nazdar. Vždyť už je to velká holka. :think:

A kdy ji ho dáváš? Na noc?

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 07.09.18 20:21

Obě mé švagrové dávaly mléko z flašky do 6 let,to mi přišlo fakt hrozný,takže ty můžeš být ještě v klidu.

Markéta80
Hvězda diskuse 39594 příspěvků 07.09.18 20:22

z lahve jako mimino? Udělej jí normální mléko do hrnečku a uvidíš. Ani by mne nevadilo to UM, sice zbytečné ale ta lahev to fakt ne :?

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 07.09.18 20:22

Mam stejne starou dcerku a prisla mi na to velka uz pred cca rokem :mrgreen: Pila teda od odstavu kravske mleko,ale take v lahvi s dudlikem,jen na noc,vyjimecne po probuzeni.Samo to zmizlo ted pres prazdniny,kdy jsme meli volnejsi rezim,casto uz si ani nevzpomnela.Ted davam mleko v hrnku k veceri a nazdar.Lahev jsme „ztratili“.Kdyz nevypije,nevadi mi to,da si zase treba jogurt nebo tvaroh :nevim:

Sany80s
Kelišová 6396 příspěvků 07.09.18 20:26

Vzhledem ke složení UM to je dost problém.

ospalámyš
Závislačka 4795 příspěvků 07.09.18 20:27

Já bych to tak neprožívala, není jí patnáct a dost lidí má nějakou tu svoji úchylku :)

Postupně bych ji zpracovala na pití z hrnku, můžeš zkusit podmínku, buď hrnek nebo nic a uvidíš ;) můžeš vymyslet nějakou zábavnou legendu, že flaštičku dáte víle, která ji odnese nějakému miminku, nebo tak něco…

A pak zkoušet vždy po nějaké době nabízet náhradu v mléčných výrobcích :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:32

Holky děkuju, tak já zkusím zatím UM v hrnku a pokud se mi jí podaří na něj naučit tak budu třeba postupně nahrazovat část UM mlékem až to nahradím úplně…
Děkuju za všechny názory :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:34
@Sany80s píše:
Vzhledem ke složení UM to je dost problém.

Prosím, můžeš vysvětlit jak to myslíš?

Jako že je UM pro ní vyslovené škodlivé? 8o 8o

Teď jsi mě trochu polekala… Proč je to problém?

zrcadlo
Kelišová 6737 příspěvků 07.09.18 20:34

Když ti nevadí kupovat drahé UM a dcera ti jinak normálně jí (tzn. nenahrazuje mlékem jídlo), tak jí ho klidně dávej, ale dala bych maximálně brčko do hrníčku. Lahev s dudlíkem je pro mě trochu scifi už tak u 18-24m starého dítěte

PaníBovaryová
Závislačka 3878 příspěvků 07.09.18 20:34

tak jako, co je na tom hrozného? Některé matky v tomto věku ještě kojí :nevim: Zkus najít nějaký hrneček nebo pítko, co bude akceptovat a postupně bdueš zvyšovat level až ke klasickému hrnku. Syn se od flašky odstavil tak, že je prokousal :-) A ochucená mléka jí nejedou?

Kytičkaaa
Extra třída :D 11365 příspěvků 07.09.18 20:34

Já mám syna 2r a 4 m a syn pije UM klidně i 3 x denně… co mám dělat. Teď mu rostly stoličky a nechtěl vůbec jist, tak pil klidně před spaním, v noci, ráno, po obědě. Proste to chce a rve… Nechci ho trápit. Takže te chápu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Honzík byl živé dítě! Hůlka a David vysvětlovali účast na pohřbu Jana Kočky

Okázale honosný pohřeb, který rodina Kočkových vystrojila svému korunnímu... číst dále >

Pád Lukáše Rosola: Hraje za almužnu, nemá ani na sedadlo v autobuse

Byl považován za naději českého tenisu a svého času se před ním sklonil... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >