Reklama

Nejedlík + tuky v krvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mellounowamanzelka
Povídálka 11 příspěvků 28.08.18 14:56
Nejedlík + tuky v krvi

Přeji všem pěkný den.
Chodím sem často, spíš jen tak počíst, co kdo radí. Teď už dlouho řeším problém. Máme čtyřměsíční dceru (druhorozená). Od počátku řešíme stále nějaké trable, ať už menší, nebo větší. Malá je na um od 2 měsíců. Nyní nutrilon allergy care (k vyloučení ABKM) Předtím Hipp. Naše malá občas pije pěkně, někdy ne, nepije nikdy velké dávky, vypije mi nejvíc 170 na dávku, ale obvykle 140, někdy dává celý den 120 po 4 hod., Dříve odmítá, málo kdy v podstatě pláče hlady, nebo asi vysílá nějaké jiné vesmírné signály. Narozena 3070, teď 5750 cca. Přírůstky ani podle doktorky nejsou žádná sláva (ale nijak nás nestresuje, to zas ne). Byli jsme i hospitalizovaní v nemocnici, jednu dobu pila pouze ve spánku, nic nezjištěno, pouze stopové množství adenovirů ve stolici (což anooo, teoreticky jí nemuselo chutnat) po propuštění zase jedla (ty její 120tečky). Jinak je spokojená, pěkně spí, někdy je protivná, jako asi všechny děti, třeba teď poslední dny :roll: :lol:
V neděli došlo k tomu, že opět měla nepapací, cmrndala 50tky a 30tky… A dolívali jsme ji ve spánku (to vypila) :think:
Ani nevím, jestli je normální, že děti s UM někdy stávkují a nebo pijí „pod normu“ naše dává v průměru 700 denně,(první jsem kojila a nikdy jsem nevěděla co vytahá, navíc prvorozená je řízek a přibírala jako blázen). Doktorka teď malé nabrala krevní obraz. Ještě ponesu moč. Krev byla naprosto v pohodě, žádný zánět nic, prý tam jen byla zvýšená hladina tuků v krvi 8o 8o 8o
Doptávala jsem se jí, ale v podstatě to znělo, jako že nic, moc mi tedy nevysvětlila, ale malá nebyla ani těsně po jídle, tam si myslím může být tuk v krvi obsažený víc, ale ona jedla víc, než 2 hodiny před oběrem. Je tu někdo, kdo mi jako deb.lovi vysvětlí, co to znamená??? Může to samo o sobě něco značit???
Někdy mám už pocit, že se z toho jejího jezení/nejezení zvencnu…
Mám pocit, že za tím musí něco být. Už si ale připadám jako psycho a moje nálada se odvíjí od (ne)vypité láhve.
Jen dodám že chutí mléka to není pila stejně sladké mléko i HA mléko, potažmo allergy care, savičkou též ne…
Díky všem.

Reklama

Reakce:

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 28.08.18 15:11

@Mellounowaman­zelka

Ahoj, mně dělá malý (ted už 6m) to samé.
Začal to dělat cca ve 3,5m, kdy nechtěl kojit, ani odstříkané MM, ani UM. a také jsme skončili v nemocnici, vše v pořádku. Nikdy mi nevypil víc jak 130, ted dá tak 50 - 80 ml a je spokojený. Max vypije 120 v noci, víc ne ( a to ve 2 měs. vypil i 150).
Taky mu na nic nepřišli, vystřídali jsme 5 druhů mlék, nejvíc mu šmakuje Nutrilon Profutura. Byla jsem vynervovaná, nikdy mi nevypil za den víc jak 600-700 ml. Ihned jsme najeli na příkrmy, téměř vše naráz (na radu dr a dr v nemocnici) hezky zelenina, po 14 dnech maso (jo a dělala jsem to opačně - nejprve mléko, potom příkrm.
Když snědl 2 lžičky, už nechtěl ani kapku mléka). Místo mléka jsem vždy dokrmila řídkou kaší (z lahve nechtěl, takže lžičkou. Byl to boj, ale vyhráli jsme, malý miluje příkrmy. Nepřibíral moc, ted už krásně, není teda žádný cvalda, ale má 6 m a 7800 g, hodně přibral po příkrmech. Mléko prostě ne, za den dá tak 300 ml včetně noci. Cucá po 70 ml, pak si musí odbrknout, přihřát a docucne třeba dalších 30. Je to únavné, ale jedeme prostě na příkrmech.
Ráno mléko (70 ml) +60 ml cca dokrm kaše, dopo ovoce 180 g,, odpo nechce po spaní msaozeleninu, dám mléko cca 100 ml na 2× s časovým odstupem :zed:, pak má oběd 150-200 g, potom mléko (opět trocha + řidší kaše) a večer před spaním mléko třeba jen 80 ml a za 2 h mu vespánku dám, kdy vypije 130 ml a pak v noci cca ve 3 h zas 130 ml. A tak je to denně. Těším se na jogurty, už se toho mléka chci zbavit, ani prvorozený mléko nechtěl, přestal ho po roce pít téměř úplně. Ted 2,5 roku má kravské k snídani jen. I on byl celkem nejedlík, přála jsem si vždy zažít vděčné détě, co sní vše, jako děti v okolí, všechny samý faldík, jen malý oproti nim vypadá, ja kdybych ho trápila hlady :roll:

AnastazieB
Echt Kelišová 8325 příspěvků 28.08.18 15:17

A když je zdravá a spokojená, tak v čem je problém? Přeci nemusí být každé dítě tabulkové. Můj syn je taky nejedlík, i když jsem ho kojila a jedl normálně, tak v roce měl 7900g. A je z něj zdravé dítě, sice je hubený, ale nic mu neschází.

Připadá mi tohle futrování dětí a nervování matky takové zbytečné, zvlášť u druhého dítěte a když jsi předtím kojila, takže jsi ani nevěděla, kolik přesně první dítě vypije.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 28.08.18 15:21

@Mellounowaman­zelka
Ještě mi pediatra doporučila B komplex, dávám asi měsíc a opravdu se docela rozjedl. Byly doby, kdy ani příkrmy nechtěl. Kupodivu nechtěl ovoce, kdy jse začala dávat měsíc po zelenině, nejelo mu to vůbec. Masozelenina, to jo. Vitaminy sk. B podoprují chut k jídlu. Dávám ještě rybí tuk obden. Opravdu se to hodně zlepšilo, ale mléko prostě pořád nic moc.

Ornwen
Závislačka 4368 příspěvků 28.08.18 15:34

@Mellounowaman­zelka mne takhle zlobil i kojenej. Do ctyr mesicu celkem ok, pak se rozkoukal a ni prso ho nenalakalo. Dopijel to v noci :nevim:
Ale pro nej nikdy nebylo jidlo dulezite. Az ted zacina jist. Budou mu ctyri.

Lenča74
Kelišová 7074 příspěvků 28.08.18 15:41

@Mellounowaman­zelka 700 ml? Tak můj kluk v 5 měsících nevypil ani to. Byla jsem z toho na prášky. Myslím , že mu mlíko prostě nechutná. Nyní přikrmuji a jsem víc v klidu. Mlíko nechce.

Mellounowamanzelka
Povídálka 11 příspěvků 28.08.18 16:19

@Terez001 díky, v tom se celkem vidím, vypadá to, že začnem přikrmovat taky, uvidím jak to půjde, když mě, nebo ségru vidí jíst, tečou jí slinty až na zem 8o , ale jestli jí to zachutná reálně, to teda ukáže čas . Ona opravdu vypadá, že neni mlíková. Začala mi odmítat právě ze dne na den i moje mléko a až takovým způsobem, že bohužel jsem kojení nezachránila. Co se týká Bčka, tak upřímně nevím, zda je něco dostupné pro 4m mimino(?) :nevim:
@AnastazieB Ono vlastně máš pravdu, jenže u první nikdo nemusel řešit, kolik pije, tam to bylo zřejmé :lol: , jenže u druhačky která odmítala kojení a my skončili po všech tanečcích na UM (a to jsem si myslela že jako kojení už brnkačka, HAHÁ) A pije tak ve stylu -no když už musím z něčeho žít, tak něco vypiju- tak popravdě mě to stresuje :roll:

Mellounowamanzelka
Povídálka 11 příspěvků 28.08.18 16:25

@Lenča74 tak mě taky někdy dá 600 ale někdy 800, je nevyzpytatelná :think:
Jinak jak na tom byl malý s nástupem příkrmů, kolik pak ještě pil? Jako já si určitě nemyslím, že to mlíko je pak středobod vesmíru, ale teď + dobu než bude na nějaké rozumné porci jídel, tak do té doby jí řízek nenabídnu, ještě mně musí fungovat na mlíku, což teda vypadá, že ho pije jen pro moje krásný oči :lol:

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 28.08.18 21:06
@Mellounowaman­zelka píše:
@Terez001 díky, v tom se celkem vidím, vypadá to, že začnem přikrmovat taky, uvidím jak to půjde, když mě, nebo ségru vidí jíst, tečou jí slinty až na zem 8o , ale jestli jí to zachutná reálně, to teda ukáže čas . Ona opravdu vypadá, že neni mlíková. Začala mi odmítat právě ze dne na den i moje mléko a až takovým způsobem, že bohužel jsem kojení nezachránila. Co se týká Bčka, tak upřímně nevím, zda je něco dostupné pro 4m mimino(?) :nevim:
@AnastazieB Ono vlastně máš pravdu, jenže u první nikdo nemusel řešit, kolik pije, tam to bylo zřejmé :lol: , jenže u druhačky která odmítala kojení a my skončili po všech tanečcích na UM (a to jsem si myslela že jako kojení už brnkačka, HAHÁ) A pije tak ve stylu -no když už musím z něčeho žít, tak něco vypiju- tak popravdě mě to stresuje :roll:

Je to tekutý b komplex kapky. Jsou sice až od 3 let, ale v nemocnici, i naše dr mi ho doporučili (nenutili, jen se zmínili) že ho můžou i miminka, jen nemá žádné schválené testy pro tak malé mimca, ale jsou to opravdu jen vitamíny, nehrozí ani předávkování, co tělo nrvstreba, vyloučí se moci. Dávkování od 3 let je 10 kaoek, dávám 5 kapek, teď už obden. Je to sladké. On fakt téměř nejedl. Nehubnul, ale ani nepribiral, vypadal tak o měsíc menší. Drrilo mě to, pac ani necural, fakt to byly nervy. Navíc když mu ještě nebyly 4 měsíce a musel mít jen mliko. Každý den nervy, že zas nebude jist. Teď mu lezou zuby, dva dny taky nic moc nejedl, ale už je to lepší. Od 4.do 6.mesice od zavedení příkrmů pribral 1300 g. :palec:

Lenča74
Kelišová 7074 příspěvků 28.08.18 21:59

@Mellounowaman­zelka teď jsme na 350 ml. Ráno mlíko, dopoledne ovocná výživa( půlka, víc nesní) k obědu přikrm od hami 125g odpo dojí výživu. Večer kaše a když jde spát tak mlíko. V noci jedno mlíko

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >