Dítě 27 měsíců nemluví

288
7.11.20 20:52

Dite 27 mesicu nemluvi

Zdravim vsechny maminky,
chtela bych pozadat o radu. Mam dcerku, ktera ma 27 mesicu a stale ne a ne mluvit. Tim chci rict, ze opravdu nerika vicemene nic, momentalne pouziva jen Nene. Dorozumime se, vzdy si ukaze, co chce, ale nerekne ani mama, i kdyz kdysi uz toto slovo pouzivala. Je celkove docela introvertni (mam jeste dcery 4 roky, ta je zivel a nejmladsi ma 8 mesicu a ta je taky jako ta prvni spise). Ale krasne tancuje, zpiva (svym jazykem), nejuzasnejsi ze vsech tri na krmeni, na spinkani… Nicmene zacinam lehce panikarit, zda je vse v poradku. Sluch ma taky zkontrolovany. Proste mi prijde, jakoby se ji jen nechtelo mluvit, nema potrebu, kdyz chce, pusu nezavre, ale pouziva opravdu ciste jen svou rec. Setkala jste se s tim nektera? Budu rada za nejake poznatky… Cteme si knizky, poustime pohadky, malujeme, tvorime, delame vse a zapojuje se, jen proste ta jeji klingonstina… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7106
7.11.20 20:54

Rozumi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
7.11.20 20:58

@Tarjei Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3939
7.11.20 21:05

Dcera taky skoro nemluvila, jen zvuky zvířat a to ještě hodně málo, teď ji budou tři a dnes řekla: Tatínku, mas ošklivou pldylku… Neboj, ona se rozkeca, až se pak budeš divit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
7.11.20 21:06

Kde si bílej pse? :mrgreen: Zakladatelko, mám doma, sice kluka trochu mladšího, ale stejné… Klingonstina se u nás teď celkem posouvá i porozumění (dojdi si pro plyšového medvěda do pokojíku), tak ještě rozehraju hru nervů na pár měsíců, ale v 2.5 letech budu shánět logopeda. Ještě mám eso v rukávu školku na dvě dopoledne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 21:11

Asi bych už pomalu k logopedce objednala, aspoň nebudeš nervozní. Syn od kamarádky nemluvil ve třech a ve školce to byla docela ostuda, nechtěli ho vůbec vzít bez asistenta, stálo je to pak dost běhání, aby měl potvrzení, že jinak vývoj odpovídá a že může do školky nastoupit. V 3,5 už začíná mluvit, myslím, že rozumově je spíš popředu, ale užili si s tím dost nepříjemností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50983
7.11.20 21:16

Klid, zadny stres. Jeste bude kolovratek bez vypinace, chlebnik nezavre🙊. Zname dcera umela ve trech letech asi dve slova. Je to dite uc., potrebovala cas. Uz je davno dospela a pusu nezavre, kdyz ji potkam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29103
7.11.20 21:42
@Bííí píše:
@Tarjei Ano.

Fakt rozumí, nebo „rozumí, ale udělat to nechce“?

Jestli fakt rozumí, jakože řekneš „přines si botičky z botníku“ a přinese je, je to v pohodě. Prostě je na mluvení pomalejší.

Ale pokud máš pocit, že rozumí, ale nijak se to neprojevuje, tak by to mohl být problém. Některé maminky jsou velice pevně přesvědčené, nze „dítě rozumí vsemu, ale nechce“, což bývá většinou mylka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2315
7.11.20 21:55

Má prostě svoje tempo a začne později až jí bude třeba 33 měsíců :nevim:
Pokud je podle doktorů v pořádku, tak bych to nehrotila :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
7.11.20 22:23

Zdravím, taky bych jí dala ještě čas…každé dítko má jiné tempo… jsem z oboru. Měla jsem dítě z MŠ (holčička), šikovná po všech stránkách, jen s tou řečí byl problém..nechtěla mluvit, a když, tak ma svůj slovník. Nakonec začala a maminka se neatačila divit, co všechno jí jde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
7.11.20 22:25

Chodily za mnou cca 3/4 roku a pak jsme to ukončily, protože mě už nebylo potřeba… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6961
7.11.20 22:36
@Bííí píše:
Zdravim vsechny maminky,
chtela bych pozadat o radu. Mam dcerku, ktera ma 27 mesicu a stale ne a ne mluvit. Tim chci rict, ze opravdu nerika vicemene nic, momentalne pouziva jen Nene. Dorozumime se, vzdy si ukaze, co chce, ale nerekne ani mama, i kdyz kdysi uz toto slovo pouzivala. Je celkove docela introvertni (mam jeste dcery 4 roky, ta je zivel a nejmladsi ma 8 mesicu a ta je taky jako ta prvni spise). Ale krasne tancuje, zpiva (svym jazykem), nejuzasnejsi ze vsech tri na krmeni, na spinkani… Nicmene zacinam lehce panikarit, zda je vse v poradku. Sluch ma taky zkontrolovany. Proste mi prijde, jakoby se ji jen nechtelo mluvit, nema potrebu, kdyz chce, pusu nezavre, ale pouziva opravdu ciste jen svou rec. Setkala jste se s tim nektera? Budu rada za nejake poznatky… Cteme si knizky, poustime pohadky, malujeme, tvorime, delame vse a zapojuje se, jen proste ta jeji klingonstina… :roll:

Nejmladší (taky ze tří) mi začalo mluvit až ve čtyřech letech. Tohle děcko bylo líné i na pohyb a koneckonců i na jídlo… :mrgreen: Dneska je z něho normální vcelku chytrý puboš zralý na zabití. :)

Pokud ti dcerka rozumí, nemusíš se bát. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8015
8.11.20 07:47

@Bííí já jsem měla u prostředního dítěte podobný „problém“ A zpětně jsem zjistila, že kromě toho, že je na některé věci linejsi (v některých zas byl moc šikovný, třeba v samostatném jezeni nebo odplenkovani), mu neumyslne brzdil řeč o dva roky starší bratr, ktery zas byl v mluvení dost napřed a tím, jak byli pořád spolu, tak za něj prostě všechno řekl, vyřídil, povyprávěl, takže mladší buď neměl potřebu mluvit nebo se někdy ani ke slovu nedostal. Do dvou let oslovoval všechny lidi „mamo“, do dvou a půl odmítal opakovat, zvuky zvířátek neříkal skoro nikdy, kromě „baba“ na našeho psa. Ale jinak byl šikovný, rozuměl, spolupracoval, i v soukromé školce, kde byl nejmladsi, si ho chválili. Mluvit začal jakz takž až ve 2,5 letech, ale zase už po dalších dvou letech předběhl většinu vrstevníků, co se týká výslovnosti a gramatické správnosti. A vtipné je, že posledních pár týdnů se otočila karta i pokud jde o vliv staršího bratra. Starší kluk je prvnak, teď doma na distanci výuce, mladší je predskolak, většinu času od uzavření škol jsem ho měla taky doma. Kouká bráchovi přes rameno, když čte a píše a začal sám číst. V čerstvých 5 letech. Za poslední týden se naučil asi 10 nových písmen abecedy, teď už ji umí skoro celou. Když to viděla babička, která mu prorokovala odklad školní docházky, tak ji málem omývali. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9822
8.11.20 09:48

Jak se s ní dorozumí okolí? :think: Není to tím, že ty jí rozumíš, víš co chce, a tak nemá potřebu se rozmluvit.
Mojí kamarádky syn byl to samé. Rozmluvil se až před třetími narozeninami, když kamarádka musela do nemocnice a musela hlídat babička, něco se v něm zlomilo a docela rychle se rozmluvil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama