Motivace k chůzi

Anonymní
7.11.20 10:26

Motivace k chůzi

Ahoj, náš 16-měsíční syn se stále nemá k chůzi. Občas zvládne na pár sekund stát, ale o chůzi se vůbec nesnaží. Tchýně poradila dát mu něco do ruky, ať ho to donutí vystát. Ale místo toho aby vstal, šoupe se po kolínkách. Převážně leze - už téměř 7 měsíců, ale moc mu nejde lézt a u toho jezdit s autíčkem apod., zkrátka když nemá jednu ruku volnou… Nemáte tip na vánoční dárek pro něj, který by mu mohl pomoci? Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2491
7.11.20 10:38

Dejte mu navstevu u fyzioterapeuta ;) Za mesic a pul muze uz davno chodit. Hlavne ho nevodte za ruce a nechte to na nem. Podle tabulek ma cas do 18mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28360
7.11.20 10:48
@Anonymní píše:
Ahoj, náš 16-měsíční syn se stále nemá k chůzi. Občas zvládne na pár sekund stát, ale o chůzi se vůbec nesnaží. Tchýně poradila dát mu něco do ruky, ať ho to donutí vystát. Ale místo toho aby vstal, šoupe se po kolínkách. Převážně leze - už téměř 7 měsíců, ale moc mu nejde lézt a u toho jezdit s autíčkem apod., zkrátka když nemá jednu ruku volnou… Nemáte tip na vánoční dárek pro něj, který by mu mohl pomoci? Děkuju :kytka:

Já bych byla dávno u fyzioterapeuta. Syn začal chodit hrozně brzo a žádné motivace neprobíhaly. Prostě to zkoušel a zkoušel, a padal, až se to naučil. Žádná „chodítka a tlačítka“ jsem nepořizovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14600
7.11.20 10:52

Nenuťte ho k chůzi, potřebuje nejdřív pořádně lézt a posílit ty potřebné svaly. Všechny možná chodíta a podbně ve své podsatně škodí, protože umožňují ten mezikrok, kdy se rozvinu a posílí svaly na zádech a na bříšku - ty potřebuje k tomu aby se zvládl držet zpříma.

Ale pokud v 16 m má trable i s tím lezením, tak to vážně asi bude chtít, aby na něj mrkl fyzioterapeut a navrhl nějaké cílené nápravy. Občas ten motorický vývoj je pomalejší ale to neznamená že to bude mít nějaké následky, pokud se s tím začne pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2445
7.11.20 11:00

Taky bych se poradila s pediatrem. Pravděpodobně k tomu ještě motoricky nedospěl. Takže žádné hračky, chodítka, vodění za ruku, zdvihání do stoje. Až si posílí dostatečně svaly, udělá to sám. Ale možná bude potřebovat nějakou terapii. Pokud se ještě ani nestaví sám k nábytku, je to divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9813
7.11.20 11:32

Nechala bych zkouknout dítko fyzioterapeutem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14304
7.11.20 11:43

Taky bych už byla na fyzio. Ne proto, že ještě nechodí, ale proto, že zjevně zaostává i v tom lezení - jezdit si s tím autíčkem během lezení by zvládnout měl :think: Neposazovali jste ho předčasně? Umí si sednout sám z lezoucí pozice šikmým sedem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
7.11.20 11:59

Choditkem mu nepomůžeš, jestli myslís že by se díky němu rozchodil. Dcera má teď necelých 11 měsíců, vstává sama ze země, snaží se o první kroky sama.. Žádná chodítka nemáme, akorát občas tahá ze srandy před sebou židli. :lol: Nejspíš nemá posílene správné svaly, takže ho nech prohlídnout, dítě si na všechno musí přijít samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 14:06

Chodítko rozhodně nemyslím! Nikdy jsme ho neposazovali ani ho nezvedáme za ruce, vím že se to nemá dělat. Myslela jsem něco, co ho bude motivovat zkoušet se postavit a chodit, protože to zatím ani nezkouší. Sedl si sám z pozice na 4 a to v 10 měsících. Nábytek už obchází dávno, řekla bych tak od 11. měsíce. Doktorka ho viděla nedávno a řekla, že má čas do roka a půl, do té doby prý fyzioterapie není potřeba, přímo jsem se na to ptala. Říkala ať zkoušíme motivovat, ale nám se to právě nedaří. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2491
7.11.20 15:03

Pokud obchazi, tak co zkusit si s jinym dospelym sednout blizko proti sobe a dite si „posilat“. Nejprve natahnout ruce az k diteti, aby melo oporu a pak postupne davat dal a dal. Nejstarsi se takto rozchodil. On se bal se pustit (stale je hodne opatrny a bojacny) a pak tedy stejne jeste dlouho padal. Poridili jsme mu aktivni choditko a diky nemu se prestal bat. Ze zacatku si nikdy nestoupl v prostoru. Dolezl k prekazce, kde si stoupnul a pak uz sel. Prostredni si stoupal v prostoru a sam trenoval. Kdyz udelal prvni krok do prostoru, tak uz vlastne nikdy nezastavil a ani nespadl. Jeho chuze byla hned jista. Choditko nepouzil nikdy. Oba dva zacali chodit v 16-17 mesicich a byli od miminek vedeni u fyzioterapeuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 15:12

@luci.no Myslíš, že má šanci rovnou se rozhodit, když se zatím neudrží ve stoje v prostoru? Jinak toto zmíněné s ním vždycky zkouší tchýně a vůbec to nemá efekt. Vždycky doleze po kolínkách…Říkám si, že nejdříve asi musí zvládnout udržet se v prostoru a teprve pak začne chodit. Nebo to nemusí být v tomto pořadí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 15:28

Já bych se na to vykašlala. Chodit bude příštích 80 let. Ať klidně ještě leze. Syn asi od 7 měsíců obcházel nábytek a začal chodit až v 17 měsících. Není to ten typ, co na odrážedle bezhlavě sjede schody, za to jsem byla vždy ráda. Nyní je mu 7, je v pořádku a na sport je šikovný, ani se nějak přehnaně nebojí.

• Citovat
  • Nahlásit
434
7.11.20 16:55

Ahoj, jsme na tom stejně. Také mám 16-ti měsíčního syna a nechodí nebo nechodil do tohoto čtvrtku. Večer kolem 19 hodiny se rozhodl chodit :lol: byli jsme s manželem nadšení, jak pěkně trajda… A mě se ulevilo a byla js ráda, že konečně začal… No a včera a dnes už nic, zase nechodí, bojí se pustit a jít. Jinak my chodíme k fyzioterapeutce už od 3 měsíců, takže je hlídaný a sledovaný. Ale Teda popravdě jsem smutná, že se mu chodit nechce, když nám to ve čtvrtek, tak pěkně předvedl. Psala jsem hned fyzioterapeutce a říkala, že to není nic neobvyklého. Držím palce ať se prcek taky rozchodí.

Jinak já s malým pochodovala po bytě tak, že jsem stala za ním a držela ho za pánev a tak jsme chodili. Je to lepší, jak držení za ruce.. Pak jsme si malého posílala s manželem mezi sebou a zkoušela jsem ho pouštět a tak se rozchodil.. Zjistil asi že je to fajn a pak šel i sám… Ale trvalo to jen v ten večer no… Znovu už nechce. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 20:37

@adelka-adela To je skvělé, gratuluji. :kytka: Jak dlouho před tím byl schopen stát bez opory? Z jakého důvodu chodíte na fyzio? Náš mladý se i později začal otáčet, do 9 měsíců ležel jak placka. Na 8m prohlídce nám doktorka řekla, že pokud do 10m nic, pošle nás na fyzioterapii. Říkala, že ji přijde mírně hypertonický a že má slabší bříško. Na 10m prohlídce už se nejen točil, ale i lezl a seděl, takže byla doktorka spokojená a že nemáme nic řešit.. On měl na všechno dost času. Je teda i drobeček, v roce měl 72 cm, přitom je donošený a měl při porodu i normální míry. Asi bude malý po babičce.. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
434
7.11.20 20:52
@Anonymní píše:
@adelka-adela To je skvělé, gratuluji. :kytka: Jak dlouho před tím byl schopen stát bez opory? Z jakého důvodu chodíte na fyzio? Náš mladý se i později začal otáčet, do 9 měsíců ležel jak placka. Na 8m prohlídce nám doktorka řekla, že pokud do 10m nic, pošle nás na fyzioterapii. Říkala, že ji přijde mírně hypertonický a že má slabší bříško. Na 10m prohlídce už se nejen točil, ale i lezl a seděl, takže byla doktorka spokojená a že nemáme nic řešit.. On měl na všechno dost času. Je teda i drobeček, v roce měl 72 cm, přitom je donošený a měl při porodu i normální míry. Asi bude malý po babičce.. :mrgreen:

Děkuji za gratulace :oops: snad se rozchodí znovu  :lol:

On právě neumí moc stát bez opory, před chůzí stál možná tak 3× sám na 2 vteřiny a teď to samé, fyzio nám říkala, že klidně první může nastat chůze a až pak stání bez opory.
A začali jsme v těch 3 měsícich, protože vůbec nepasl koníčky. Náš malý byl taky ve všem opožděný, sedět i lézt začal mezi 10 až 11 měsícem. V roce začal obcházet nábytek.. No a teď jsme si právě mysleli, že už bude chůze, ale asi si to chtěl jen vyzkoušet a čau :lol:
Jinak bříško má taky slabší u něj se to projevuje hlavně při sedu, má lehce zhrbena záda.
To vůbec nevadí, že je to prcek :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama