Preference určité barvy u dítěte

2690
3.11.20 22:12

Preference určité barvy u dítěte

Ahoj, mám dotaz. Hlídám občas malou holčičku, budou jí 3 roky. Porad si chce malovat a maluje poměrně pěkně na ten věk. Maluje hlavně postavy. Všimla jsem si, že si ale vždy vybere jen zelenou pastelku. Nikdy nesáhne po jiné. Dnes jsem jí zelenou schovala a čekala jsem, jakou další barvu zvolí.
Chvíli koukala a pak si šla do stolečku pro další balení a vzala si z něj zase jen zelenou.
Máte někdo také takovou zkušenost?
Když ji zelenou vezmu a dám jí jinou barvu, tak buď je řev a nebo přestane mít o malování zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
950
3.11.20 22:21

Tak nad tímhle bych teda nikdy nešpekulovala… Proč to má být divné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
3.11.20 22:26
@listento píše:
Tak nad tímhle bych teda nikdy nešpekulovala… Proč to má být divné?

Prostě bych čekala, že bude používat i jiné barvy. Proč zrovna pořád jen tu zelenou?!

Mluvila jsem o tom s její maminkou a říká to samé, nikdy nemalovala jinou barvou.
Přijde mi to prostě takové zvláštní. Svoje děti ještě nemám, tak nemám „srovnání“, ale když byla moje sestra malá, vždy byl obrázek barevný jak cirkus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4924
3.11.20 22:40

Normální. Syn takhle nechtěl dlouho nic jiného, než zlutou.

Nejdřív to neuměl vysvětlit, když byl starší, zjistila jsem, že je to proto, že má rád zlato a žlutá mu ho připomíná.

Kdyby to byla holčička a chtěla růžovou, tak by to nám dospělým přišlo normální, ale zelená je špatně :-)

A jeden čas zase maloval vše jen černou. Zlatá zelená :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
3.11.20 22:42

@Rachel_cz 3 lety syn maluje bud ruzovou nebo obycejnou tuzkou. Neresim to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
3.11.20 22:46
@Limi123 píše:

Nejdřív to neuměl vysvětlit, když byl starší, zjistila jsem, že je to proto, že má rád zlato a žlutá mu ho připomíná.

Kdyby to byla holčička a chtěla růžovou, tak by to nám dospělým přišlo normální, ale zelená je špatně :-)

A jeden čas zase maloval vše jen černou. Zlatá zelená :-)

Není to tak, že zelená je špatně, jen mi to prostě přijde zvláštní. Toť vše.
Myslela jsem, že děti obecně mají rády barvičky a pestrost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44650
@Limi123 píše:

A jeden čas zase maloval vše jen černou. Zlatá zelená :-)

Muj prvanak taky miluje zlutou, což je peklo, protože na všechno kde si může zvolit barvu vezme žlutou a ta většinou není tolik vidět, když to jsou úkoly do skoly :roll:
Ale zlatou pastelku má taky a má ji moc rád :pankac:
Mladší (3) zas říká, že jeho oblíbená je červená, takže třeba gumovy medvídky ji jenom cerveny, zbytek prej můžu sníst :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51633

Jsem starsi a pokrocila a taky preferuji urcite barvy. Nektere mi irituji. Pouzivam je pouze v pripade nutnosti.
Preferuji ruzovou a fialovou, pastelove barvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44650
3.11.20 22:48
@Rachel_cz píše:

Nemyslim si.. Mladší má teď červenou
Ale ještě nedávno maloval jen černou fixou, protože batman prej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11239
3.11.20 22:50

Asi celkem normalni, syn okolo 3 let nosil jen seda tricka a sede teplaky, u jinych barev sceny. Starsi deti kreslily jednobarevne, nejmladsi to ma jak papousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
3.11.20 22:51
@a12 píše:
Nemyslim si.. Mladší má teď červenou
Ale ještě nedávno maloval jen černou fixou, protože batman prej :nevim:

No tak uznejte, že růžovej batman by byl divnej :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
3.11.20 22:58
@Rachel_cz píše:

Znám dítě, co si dlouho vybíralo pouze černou. Ne tužku. Pastelku. A je naprosto normální. Syn má rád barvy, ale kreslí celkem patvary a až teď skoro v šesti kreslí dobrovolně. Jinak velmi nerad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17335
3.11.20 23:02
@Rachel_cz píše:
Prostě bych čekala, že bude používat i jiné barvy. Proč zrovna pořád jen tu zelenou?!Mluvila jsem o tom s její maminkou a říká to samé, nikdy nemalovala jinou barvou.
Přijde mi to prostě takové zvláštní. Svoje děti ještě nemám, tak nemám „srovnání“, ale když byla moje sestra malá, vždy byl obrázek barevný jak cirkus.

nektere deti uklidnujou ritualy. Muze to byt predzvest OCD. Ja bych ji tu pastelku nechala, nemyslim si, ze to ma nejaky smysl ji nutit malovat v jine barve, kdyz nechce.

Je jeste mala, male deti maji obcas divne napady. Moje dcera aktualne kresli vsechno v signalnich barvach, nasla totiz baleni zvyraznovacu. Tak namaluje maminku s neonove zelenymi vlasy a co jako…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4924
3.11.20 23:07
@Rachel_cz píše:

Od určitého věku ano. Teď je synovi skoro 5 a nejoblíbenější je u něj duha, duhová pastelka a dinosaurus, co dnes dělal foukacimi fixami, měl všechny barvy, které byly k dispozici. Ale kolem toho 3. roku měl žluté období a černé období. Ta černá mě tedy trochu znervoznovala. Ale prostě se mu ta barva líbila. Teď už vyhraněný není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
3.11.20 23:18

Je to normalni. Ma dvojcara ve trech malovala jedna jen cervene a jedna jen modre. Az ted ve 4 letech uz je to barevny cirkus :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat