Chci dát dítě pryč

Anonymní
29.10.20 12:09

Chci dát dítě pryč

Myslela jsem si že to zvládnu. Ale jsem na všechno samá a už to nezvládám, jak psychicky, fizicky, i finančně. Proto se ptám. Mužu dát syna k adopci? Syn je zdravé a bílé dítě, tak myslím a doufám že si ho někdo adoptuje. Pak mám možnost ho dát k jeho babičce. Ale to moc nevím, neznám jí a nevím jak by se to celé vyřizovalo. Co je podle vás lepší? A prosím neptejte se mě proč to chci udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1524
29.10.20 12:12

Tak pokud by si ho babička vzala, tak by to pro malého asi bylo lepší, než u cizího, musela by si požádat do pěstounské. Jinak existují různé organizace, které by ti mohli s touhle situací pomoci, je lepší to zkusit, než pak litovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19660
29.10.20 12:14

A co otec? S tim musi souhlasit i on. Lepsi u nekoho z rodiny, jak papirove, tak i z duvodu, kdyby sis to v budoucnu rozmyslela a chtela ho vidat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
29.10.20 12:17

A jak staré dítě je? Nemůže to být forma poporodní deprese/laktační psychózy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 12:19

@EvieK syn jí viděl jen jednou. Navíc si říkám. Co se stane, když se jí něco stane? Co když onemocní a zemře? Co bude potom se synem. Nevím jak se rozhodnout. U babičky mám jistotu že ho chce, ale taky tam jsou problémy s tim že je samá a má už svůj věk. Kdyby si ho někdo adoptoval, tak si myslím že by to bylo lepší, ale zase tam nemám jistotu že si ho někdo opravdu adoptuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 12:22

@Kriss Tina jeho otec nežije. Vídat bych syna spíš nechtěla, nechci mu v životě dělat ještě větší zmatek.

• Citovat
  • Nahlásit
19660
29.10.20 12:25
@Anonymní píše:
@Kriss Tina jeho otec nežije. Vídat bych syna spíš nechtěla, nechci mu v životě dělat ještě větší zmatek.

Aha, to je mi lito. Resilas to u psychologa aspon? Abys ho nedala pryc v ramci poporodni deprese a pak toho nelitovala. Jinak bych oslovila tu babicku, nestačilo by treba aby ti jenom vypomohla? Obcas dite pohlidala, abys mohla treba na chvili do práce, ven atak? Co by se ji mohlo stat bych neresila, pokud ji neni 70+, neco se stat muze i adoptivním rodicum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
29.10.20 12:28
@Anonymní píše:
Myslela jsem si že to zvládnu. Ale jsem na všechno samá a už to nezvládám, jak psychicky, fizicky, i finančně. Proto se ptám. Mužu dát syna k adopci? Syn je zdravé a bílé dítě, tak myslím a doufám že si ho někdo adoptuje. Pak mám možnost ho dát k jeho babičce. Ale to moc nevím, neznám jí a nevím jak by se to celé vyřizovalo. Co je podle vás lepší? A prosím neptejte se mě proč to chci udělat.

Dobře to zvaž, nedokážu si představit, co prožíváš, že byť jen uvažuješ o tom dát své dítě k adopci.
Prober to s jeho babičkou, určitě to bude lepší, než aby šel k cizím lidem.
Kolik je chlapečkovi let? A co přesně vám chybí? Hádám peníze, ale tak dá se dost vypomoct…
A opravdu nejde situace řešit jinak? Neber to špatně, ale kolikrát, když se člověk svěří, napadnou lidi kolem možná řešení, která ten člověk v té své zdánlivě bezvýchodné situaci nějak neviděl.
Klidně napiš i soukromě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8932
29.10.20 12:33

Kolik je synovi? Opravdu řešíš jen finance a jeho miluješ? Jinak ho můžeš dát do babyboxu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 12:36

Mám v rodině pěstounku, takže vím, jak to s těmi buď odebranými nebo dětmi, kterých se rodiče vzdali chodí a toho, že by si tvého malého nikdo neadoptoval bych se vůbec nebála. Měla jak miminka hned z porodnice, miminka pár měsíců staré, školkáčky, tak školáky a až na ty se postupně umístily do nových rodin všichni. A to v pár případech šlo i o romské sourozence, kdy je adoptovali do bílé rodiny oba spolu :) Malá bílá miminka má v péči jen pár měsíců spíš kvůli formalitám. Obzvlášť, pokud jsou z normální rodiny a ne od feťáků. Drž se, ať se rozhodneš jakkoliv :hug:

Anonym, nepíšu o sobě.

• Citovat
  • Nahlásit
29404
29.10.20 12:56
@Anonymní píše:

Můžeš. Ale nechceš nejprve zajít na ospod a tam říct, co tě trápí? Určitě by ti pomohli, materiálně minimálně, to další se dá taky řešit. Každopádně neřeš to tady, běž na ospod. Tam vymyslí nejlepší variantu pro tebe i malého :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18764
29.10.20 12:57
@Anonymní píše:
@EvieK syn jí viděl jen jednou. Navíc si říkám. Co se stane, když se jí něco stane? Co když onemocní a zemře? Co bude potom se synem. Nevím jak se rozhodnout. U babičky mám jistotu že ho chce, ale taky tam jsou problémy s tim že je samá a má už svůj věk. Kdyby si ho někdo adoptoval, tak si myslím že by to bylo lepší, ale zase tam nemám jistotu že si ho někdo opravdu adoptuje.

a synovi je kolik? a babičce? a v RL otec není?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
29.10.20 12:59

Babičce,…třeba na tom budeš časem líp a rozmyslíš si to…tohle je moc smutný :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2353
29.10.20 13:04
@Ariadne píše:
Kolik je synovi? Opravdu řešíš jen finance a jeho miluješ? Jinak ho můžeš dát do babyboxu

Babybox je nesmysl. To jsou rady… Dite pravdepodobne neni miminko. A ikyby to mimino bylo, pak by musela vysvetlit, proc se ji ztratilo dite a jednak babybox detem spis do budoucna ublizi. Muze ho dat k adopci primo, je to pro dite lepsi. Babybox je tak dobry pro fetky, co rodi na ulici.
Ale, babicka si muze zazadat o pestounskou peci. Dostane na dite penize a dite bude u rodiny. Obzvlast, kdyz o nej zajem ma…
Pokud bude dite u babicky, tak samozrejme budes porad moc dite vidat. Dala bych ho babicce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23692
29.10.20 13:14

Kolik je dítku?
Chápu, že situace může být složitá, ale já osobně bych zkusila ještě né úplně házet flintu do žita.
Pokud je babička ochotná se postarat, co zajít na ospod a domluvit se s nimi a s ní? Možná pro začátek i jen pěstounská péče. Ty se z toho můžeš za rok vysekat a mohla bys pak zbytek života litovat. Když nic, tak nic, dítko bude u babičky, ale kdyby ses dala do kupy, tak by ti pak mohly zbýt jen oči pro pláč.
Dobře promysli rozhodnutí, která bys už pak nemohla vzít zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama