Dítě 7 měsíců, problém s uspáváním/usínáním

8
23.3.21 21:56

Dítě 7 měsíců, problém s uspáváním/usínáním. Prosím o rady.

Dobrý večer milé maminky.

Jdu si k vám pro radu. Mám 7mi měsičního chlapečka, teď se začal houpat na kolínkách, plazí se rychlostí světla. Je velmi šikovný a aktivní.

Mám problém s uspáváním… přes den spinká v kočárku. 2× za den - poprvé dopoledne cca2-3 hod a pak odpoledne cca 1-2 hodiny.
Večer chodíme vždy spát na 21 hodinu. Dávám pozor na to, aby byl alespoň dvě hodiny vzhůru, než začnu uspávat.

Abych se dostala k problému… Uspávám ho v náručí, zatím to jinak neumíme, nezkoušela jsem žádné jiné metody… nechat ho vyřvat je pro mne dosti kruté… ale uvažuji o všem.
Jsem opradu zoufalá… při uspávání se šílené vrtí, nožičkami odkopává mé ruce a je pro mne vždy velice těžké ho udržet. Je veliký, má skoro 80cm a 10kilo. Po delší době mne začínají nesnesitelně bolet ruce, někdy v noci nedokážu usnout.

Když tedy zabere a dám ho do postele, spí dobře… dokud se v noci kolem 4-5 hodiny neprobudí na čtyřech. Zkouší to lezení i ze spaní. To mu dám UM a on usne lehce - cca do 7-8 hod ráno.

Bohužel se mi ruce nestačí vždy odpočinout a já opravdu trpím bolestí.

Jsem na malého převážně doma sama. Manžel pracuje, ale snaží se co nejvíce pomáhat..

Prosím o rady, co by mi mohlo pomoci s uspáváním, či zda by třeba nepomohla změna způsobu uspávání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2000
23.3.21 22:02

Najít si nový, lepší uspávací rituál? Nemusíš ho nechávat vyřvat, ale když už tě bolí ruky tak, že nemůžeš usnout tak musíš hledat nové způsoby jak ho uspat a ne se trápit dál. Vždyť bude čím dál tím těžší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
23.3.21 22:04

Nepotěším, dceru jsem takhle uspavla do skoro 3 let. Pak si to nechala vysvětlit :d :zed: isappointed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1721
23.3.21 22:05

Podle mě spí moc 3-5 hod. je v 7 měsících až až. Malá spala v 7 měsíců max. 2 hodiny po obědě a chodila spát v osm. A to je aktivní holčička co se mi postavila v 6 měsících a v 10 už běhala. Moje rada je co nejvíc aktivit a čím bude unavenejsi tím bude lépe spinkat. Zkusila sis s malým třeba lehnout a zpívat mu, aby si ho nemusela držet v náručí?

Příspěvek upraven 23.03.21 v 22:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
23.3.21 22:06
@PeBa12 píše:
Najít si nový, lepší uspávací rituál? Nemusíš ho nechávat vyřvat, ale když už tě bolí ruky tak, že nemůžeš usnout tak musíš hledat nové způsoby jak ho uspat a ne se trápit dál. Vždyť bude čím dál tím těžší…

To ano, chápu a vím, že bude těžší… doufala jsem, zda byste mi, maminky, neporadily; jaké rituály/ metody uspávání prošly vám. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
23.3.21 22:07

Vyuzij nositko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
23.3.21 22:08
@KatusinkaMala píše:
Nepotěším, dceru jsem takhle uspavla do skoro 3 let. Pak si to nechala vysvětlit :d :zed: isappointed:

Ty si ji vážně uspávala na rukách do 3 let? 8o Nerýpu, jen se upřímně divím, že to takhle někdo dá :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13556
23.3.21 22:09

Nemám žádnou zaručenou radu. My se spánkem bojujeme od půl roku a teprve teď, skoro ve 14 měsících se to trochu lepší… Každopádně si myslím, že u synka je to skok v psychomotorickém vývoji, spousta nových zážitků, které nestíhá zpracovat. Takže nemůže usnout, hlava jede i v noci… U nás v tomhle období docela pomohl čaj na spaní, trochu zklidnil hlavu. Každopádně to přejde. Jestli spí jinak v pohodě, tak se k tomu možná vrátí, možná budou přicházet jiná blbější období. U náš každé odeznělo cca za měsíc, takže i v nejhorších chvílích (pár mých hysterických výkřiků emimino zažilo :oops: ) si říkám, že to nebude nafurt… Vydrž :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
23.3.21 22:10
@karmen1 píše:
Podle mě spí moc 3-5 hod. je v 7 měsících až až. Malá spala v 7 měsíců max. 2 hodiny po obědě a chodila spát v osm. A to je aktivní holčička co se mi postavila v 6 měsících a v 10 už běhala. Moje rada je co nejvíc aktivit a čím bude unavenejsi tím bude lépe spinkat. Zkusila sis s malým třeba lehnout a zpívat mu, aby si ho nemusela držet v náručí?Příspěvek upraven 23.03.21 v 22:07

To právě vyžaduje spánek přes den, unaví se dost… přes den se mu opravdu hodně věnuji, hrajeme si spolu, lezeme, čteme si. Zkoušela, před pár měsíci to šlo, usínal se mnou v posteli. Ale co se naučil plazit, nedělá nic jiného. Odplazí se např. ke stěně a začne plácat nebo začne plakat, že je unavený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
23.3.21 22:11
@MamaDaja píše:
To ano, chápu a vím, že bude těžší… doufala jsem, zda byste mi, maminky, neporadily; jaké rituály/ metody uspávání prošly vám. :kytka:

Promiň, v tom já neporadím. Nikdy jsem nedopustila abych musela uspávat skoro roční dítě na rukách. Máme 2 děti a obě usínají sami :nevim: V tomhle musíš zapojit svoji mateřskou intuici. Ty víš co zabírá na tvé dítě, někomu stačilo položit do postýlky a odejít jiný si lehl vedle do postele a hladil do usnutí… Musíš prostě zkoušet pokud si nechceš dorovnat ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
23.3.21 22:12
@Ba-stet píše:
Nemám žádnou zaručenou radu. My se spánkem bojujeme od půl roku a teprve teď, skoro ve 14 měsících se to trochu lepší… Každopádně si myslím, že u synka je to skok v psychomotorickém vývoji, spousta nových zážitků, které nestíhá zpracovat. Takže nemůže usnout, hlava jede i v noci… U nás v tomhle období docela pomohl čaj na spaní, trochu zklidnil hlavu. Každopádně to přejde. Jestli spí jinak v pohodě, tak se k tomu možná vrátí, možná budou přicházet jiná blbější období. U náš každé odeznělo cca za měsíc, takže i v nejhorších chvílích (pár mých hysterických výkřiků emimino zažilo :oops: ) si říkám, že to nebude nafurt… Vydrž :kytka:

Děkuji za komentář☺️ S tou hlavinkou mi to nenapadlo, je pravda, že v tom vývoji rychle pokročil😊

Budu doufat, že se nám to podaří😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
23.3.21 22:14
@KatusinkaMala píše:

Tyjo :( to klobouk dolů!
Budu doufat, že se to brzo srovná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13556
23.3.21 22:16
@PeBa12 píše:
Promiň, v tom já neporadím. Nikdy jsem nedopustila abych musela uspávat skoro roční dítě na rukách. Máme 2 děti a obě usínají sami :nevim: V tomhle musíš zapojit svoji mateřskou intuici. Ty víš co zabírá na tvé dítě, někomu stačilo položit do postýlky a odejít jiný si lehl vedle do postele a hladil do usnutí… Musíš prostě zkoušet pokud si nechceš dorovnat ruky.

Hele, nic ve zlém, ale že jsi měla spavý děti, je štěstí, ne brilantní výchovná metoda :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
23.3.21 22:19
@e008 píše:
Vyuzij nositko

Děkuji, vyzkouším☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13556
23.3.21 22:21
@MamaDaja píše:
Děkuji za komentář☺️ S tou hlavinkou mi to nenapadlo, je pravda, že v tom vývoji rychle pokročil😊Budu doufat, že se nám to podaří😊

U nás to bylo nemlich to samé, jen v šesti měsících. Dcera se rozlezla, najednou zjistila, že může samovolně opustit pokoj, pohybovat se po bytě, záhy si začala sedat a stoupat, takže ruce volný na objevy… a se spánkem byl utrum :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat