Jak naučit mimčo 15m spát v postýlce

2
16.3.21 23:45

Jak naučit mimčo 15m spát v postýlce

Ahoj holky, potřebuji nutně poradit jak naučit spát mimčo zpět v postýlce? Vždy když se snažím dát ho do postýlky nebo k nám na postel tak hned strašnej řev, brekot, vztekání. Cítím se příšerně že nevím jak ho naučit zpět do postýlky😔Zkoušeli jsme nechat vybrečet jak nám bylo řečeno ale nevydržela jsem to a vzala si ho. Když ho dám do postýlky tak běhá v postýlce a dělá blbosti což je normální u dítěte. Je mu 15 měsíců. Moc děkuji za rady 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4238
17.3.21 01:53

Je to mládě, jeho přirozenosti je spát s matkou a když to tak není ohrožení. Taky nechcete spát sama a posílat manžela na gauč. Nechávat vybrečet je ztráta jeho důvěry. Chcete dítě vychovat nebo zlomit?
Postýlku zkuste dát ke své posteli a při usínáni hladit a nebo držet za ručičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
17.3.21 07:39

Pokud opravdu chces, musis vydrzet. Nic jineho nejde. Zkouset, byt tam s nim, davat mu muchlacka, hracku, rucicku, zpivat mu - vydrzet. S vybrecenim taky moc nesouhlasim. Nebo spis - nutno za plac reagovat, tudiz prijit, pochlacholit, nezvedat, jen uklidnit a zase odejit. Zkus pustit pohadky - mluvene nebo pisnicky.

U nas ditko spalo samo v postylce do roku a pu, kvuli monitoru dechu - melo velke problemy. Teprve po roce a pul jsem si mohla uzit ditka ve sve posteli, stridala jsem to. Ale v poho, dite bylo zvykle. Dokonce jsme se kolem druheho roku dostali k tomu, ze jsem dite ulozila a odesla do jineho pokoje. Najednou zlom, rev…trvalo dalsi pulrok, nez bylo schopne lezet v postylce samo, ja vedle…ted jsou ji tri a porad pred usnutim place - nemam tucha, co se stalo.

Pisi to jen proto, ze veci se mohou menit ze dne na den, tam i zpet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
18.3.21 10:34

Nepisete jak uspavate teď. My asi do 13 měsíců uspavali malou v nositku. Najednou přestala chtít a sama si začala lézt do postele (svoji postýlku má prirazenou k nasi). Ze začátku to trvalo hodinu někdy hodinu a půl než usnula. Dělala blbosti, skakala pomalu po stropě, ale v nositku byt nechtěla, tak jsem tam s ni lezela. Když chtěla mlicko, nakojila jsem. Pak u toho usnula. Teď to trvá max půl hodiny, ale většinou usne hned. Jen nakojit, zaleze si do své postýlky, chvíli se tam uvelebuje a usne… netlacila bych, u některých děti to smysl nemá. A nechat vyrvat u třeba hypersensitivnich děti nepomáhá, naopak. Jde o to vystihnout správný čas na změnu - ideálně když je dítě připravené a taky ideální čas na spánek. A chce to hodně trpělivosti :) držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat