Dítě a kruh kolem sebe

20
11.11.20 10:36

Dítě a kruh kolem sebe

Holky 2,5 staré dítě už dříve se stávalo… např. vezme polštářky hračky cokoliv má při ruce a začne kolem sebe dělat kruh jako bariéru. Uzavre k sobě i třeba ještě někoho…Nebo staví tak lidi kolem sebe a pak si stoupne do prostřed.
Upozorňuji že žádné jiné příznaky k autismu nemá kdy by se někdo chtěl optat.Je to Zlobič jako každé dítě… usměvavé i vzdorove nálady…
Má někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2491
11.11.20 10:40

@Mouví Rekla bych, ze mu to dava pocit jistoty. Uz miminka maji (vetsinou) rada tesny prostor. Moje deti to take delaji a to jsou starsi nez to tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14304
11.11.20 10:45

Přijde mi to podobné, jako když si děti staví bunkry a domečky z peřin, poštářů atd. Nic nenormálního :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.11.20 11:12

…nejde o hru.Ma svůj domeček jako bungr na stavění…tohle vznikne z ničeho nic, kdyz odkrývám mladšího sourozence, ktereho zavaluje taky, tak jde kousek dál a hrne další kruh :roll:
Ale když to udělal i s mojí návštěvou přáteli které zná (každého vzal za ruku a udělal z nich trojúhelník a stoupnul si do prostřed) tak už jen zírate…ani u toho nemluví…
Ono to nic nemusí znamenat vím :think: :palec: ale když to sledujete a vidíte to je to prostě zvláštní pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14600
11.11.20 11:15

Je to hra. Klidně se na to doptej - ne s panikou, ne s poučování, prostě ho nech se rozpovídat co to je a co to má dělat.

Ale není to žádný patologický příznak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14304
11.11.20 11:15

@Mouví A jak se zvládá vyjadřovat? Nedokázal by vyvětlit, proč to tak chce? Jako to s návštěvou je divné a já osobně bych to ani nedovolila. To začal jen tak rozmisťovat kamarády? :think: Asi bych to otočila do hry, třeba „zajíček své jamce? Tak jo, jdeme hrát“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.11.20 11:16

@Ou on k tomu nic neřekne…udělal to i v čekárně a sestra se hned na to ptala jak často to dělá…a že by to mohl být náznak autismu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
11.11.20 13:10

@Mouví Ježiš, ta dnešní posedlost autismem :roll: Dneska dělají autistu z každého děcka, které si nehraje, nebo se nechová podle nějakých blbých tabulek. Já myslím, že je to jenom hra, prostě se mu to z nějakého důvodu líbí. Kamarádčin malý si zase ze všeho dělal závory - našel si venku dva klacky a hrál si na to, jak se spouštějí závory, když jede vlak, pořád dokola. No a vyrostl z něho normální zdravý kluk. Snad každé děcko, které znám, má nějakou svoji hru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.11.20 16:13

@Froseth já posledla nejsem jen jsem chtěla říct že jak na to reagovala sestra…na naopak se tomu ani naklánět nechci nevidím důvod :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.11.20 16:14

@Froseth já posledla nejsem jen jsem chtěla říct že jak na to reagovala sestra…na naopak se tomu ani naklánět nechci nevidím důvod :dance: @unuděná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.11.20 16:15

@unuděná jojo prostě je vzal za ruku a začal si je stavět. Je na ně zvyklí nejsou pro něho cizí…do školy nechodí a díky Covi se tam ani po novém roce nedostane…tuhle říkanku hru nezná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.11.20 16:19

@Ou nic mi k tomu neřekne. Tak dobře se ještě nevyjadřuje, tak na otazku ani odpovědět nechce, i kdy by po zlem což není důvod nic nerekne…Nejsem hysterka jen mě prostě zajímá zda by měl někdo zkušenost nic víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
11.11.20 17:04

Můj synek zase jeden čas všechno rovnal vedle sebe nebo za sebe do dlouhých řad. Jak hračky - auta, tak pastelky, šampony na vaně, venku křídy, klacíky a kameny, doma boty,.. Všechno na milimetr seřazené. Jasný znak autismu :lol: A taky je úplně v pořádku. Asi bych to úplně nějak neřešila, jako ho tahat na nějaké testy nebo k psychologovi, ale určitě ho sleduj, jestli se nepřidají nějaké další znaky. Si pamatuju sebe, jak jsem z něj šílela, když pořád rovnal a rovnal, ale naštěstí to byla taky jen hra :dance: Uvidíš, drž se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
11.11.20 18:42

@Mouví Já to nemyslela na tebe, ale na tu sestru. Asi jsem to špatně napsala, že to tak vyznělo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14304
11.11.20 20:00
@Mouví píše:
@unuděná jojo prostě je vzal za ruku a začal si je stavět. Je na ně zvyklí nejsou pro něho cizí…do školy nechodí a díky Covi se tam ani po novém roce nedostane…tuhle říkanku hru nezná…

No a jak na to reagovali kamarádi, jak ty? Tohle mi přijde přes čáru, ale ne na diagnozu. Spíš jako proč by měli tví přátelé dělat to, co chce tvoje dítě? :think: Nezná zajíčku své jamce, tak by třeba znal kolo kolo mlýnský? To je fuk, prostě mu nějak převést tu „patologii“ do legrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama