Dítě a nová přítelkyně nová maminka.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
24.1.22 03:29

Dítě a nová přítelkyně nová maminka.

Ahoj, jsem zase naprostý nováček. Mě jméno je Honza 31 let.

Mám 6letou dceru která půjde v září do 1.třídy. Před 2 lety na pri autonehodě zemřela maminka a já dceru vychovávam sám. Dcera ví, že maminka je v nebčku. Teď do mého života vstoupila nová žena kolegyně z práce. Je o 5 let mladší ví že mám dceru. Jsme spolu od listopadu tedy randíme. Nic fyzické mezi náma ještě není. Ona bydlí ještě u rodičů v baráku a ka ve svém doplaceny z manželčiny pojistky. No a chtěl bych Anetu moji novou přítelkyni predstavit Lucince. Jen nevím jak a kde? Je lepší někde na neutrální půdě? Nebo u nás doma. Jak to dítě vezme? Nebo je lepší jít nejdříve k dětskému psychologoj? Prostě nevím aby to pro ni nebyl šok. A aby to vzala prostě že to může být nová maminka. Nebo mám počkat ještě nějaký čas až budeme spolu déle a více se poznáme? Až vyprší zamilovanost a bude z toho laska?

Budu rád za každý názor Honza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8742
24.1.22 04:02

Nová přítelkyně je mladší, nemá děti a bydlí u rodičů - jen dej pozor, aby byla dost vyzrálá na to, že by se měla postarat o rodinu i tvoji dceru. V jejím věku bych spíš čekala, že bude s někým zařizovat nové společné bydlení…
Kamarádku - tím, že to není vztah se vším všudy - bych dceři zatím nepředstavovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
24.1.22 05:00

@lasička1 mám totožný názor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11577
24.1.22 05:44

Randite teprve od listopadu. Určitě bych přítelkyni dítěti ještě nepredstavila. Je brzy. A urcite bych ji neoznacovala jako novou maminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34935
24.1.22 06:04
@Honza1991 píše:

Mám 6letou dceru která půjde v září do 1.třídy. Před 2 lety na pri autonehodě zemřela maminka a já dceru vychovávam sám. Dcera ví, že maminka je v nebčku. Teď do mého života vstoupila nová žena kolegyně z práce. Je o 5 let mladší ví že mám dceru. Jsme spolu od listopadu tedy randíme. Nic fyzické mezi náma ještě není. Ona bydlí ještě u rodičů v baráku a ka ve svém doplaceny z manželčiny pojistky. No a chtěl bych Anetu moji novou přítelkyni predstavit Lucince. Jen nevím jak a kde? Je lepší někde na neutrální půdě? Nebo u nás doma. Jak to dítě vezme? Nebo je lepší jít nejdříve k dětskému psychologoj? Prostě nevím aby to pro ni nebyl šok. A aby to vzala prostě že to může být nová maminka. Nebo mám počkat ještě nějaký čas až budeme spolu déle a více se poznáme? Až vyprší zamilovanost a bude z toho laska?

Jste spolu krátce.

Zatím bych na seznamování nespěchala, když už, tak bych kolegyni představila jako kamarádku, která s vámi občas půjde na výlet, na zmrzlinu a časem by se vidělo.

Řeči o „nové mamince“ bych vynechala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12829
24.1.22 06:52
@Honza1991 píše:

Hele, nohy na zem. Sám nemáš tušení, jestli s ní budeš za rok, ale malé už chceš představovat novou maminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
24.1.22 07:03

Je ještě brzy a navíc maminka je a byla jen jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 07:03

Pockala bych, jak se vztah mezi vami vyvine, vzdyt dle prispevku spolu ani nic nemate…nejdriv si zestabilnete trochu vztah, jinymi slovy spolu zacnete spat, reknete si, co od budoucnosti ocekavate, promluvte si i o detech atd. A teprve potom, co uvidis, ze mezi vami je to po vsech strankach ok, pridej dceru. Pokud to bude driv, pritelkyne by se mohla taky zaleknout a zbytecne nedat sanci fajn chlapovi, byt ma dite. Urcite bych dala sraz na neutralni pude, a to bud na nejakem hristi, v herne, apod., aby tam byla detska aktivita a holky se mohly nejak seznamit. Hlavne se na tech prvnich schuzkach spolu nemuckejte pred ditetem. Taky se ty musis hodne snazit byt most mezi nima, pokud je treba jedna i introvertnejsi, takze jim pomoc se rozmluvit. Az budes stupnovat pred ditetem fyzicky kontakt s pritelkyni, treba davat ji ruku, pusu, atd. vzdy vem i za ruku dceru, zeptej se, jestli ji muzes dat taky pusu, atd. aby se necitila ohrozena, kor kdyz je to mala holka, ktera mela tatinka jen pro sebe, mohla by tam byt velka zarlivost.

• Citovat
  • Nahlásit
14840
24.1.22 07:06

Maminka je jen jedna. Ještě bych to odložila, ste spolu jen chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36836
24.1.22 07:18
@mrav má podobnou zkušenost. Taky vychovává dceru sám, manželka zemřela při autonehodě.
Je mi líto, co se stalo. Přeji v životě už jen vše dobré :kytka:
Taky se kloním k názoru, že maminka byla jen jedna. Ale Ty máš právo nezůstat sám. Nicméně spojení životů Tvé přítelkyně a dcerky by mělo být velmi opatrné a pozvolné. Bez snah jí mámu nahradit. Nikdy, ani později, by se neměla stavět na místo její mámy. Dále by to bylo vhodné probrat s babičkami a ostatními příbuznými, se kterými jste pravidelně v kontaktu a kteří dceru znají. Mohou odhadnout, jak bude reagovat a mohou Tě podpořit. Taky záleží, jaká doba uplynula od autonehody, jestli si dcera mámu pamatuje a jestli to má zpracované. Držím pěsti :kytka:
@Honza1991 píše:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73721
24.1.22 07:19

S maminkou hod zpátečky. Na to je ještě mesice nebo roky čas. Chápu, že pokud nemáš hlídání, je to těžké. Pokud se jinak vídat nemůžete, tak bych ji vzala sebou na neutralni půdu, ideálně s bandou dalších lidí, kamarádů ditete i tvých a prostě bych ji představila jako Bozenu a nechala to plynout. Buď se dite bude ptát víc nebo ne. Rozhodně bych nezačíná novou maminkou. Pak takových maminek může být několik do roka. Nemůžeš někoho představit jako novou maminku. Tou se může stát, ale nestane se jí tím, že jí tak představit. To bude vyžadovat spoustu dřiny na vztahu všech zúčastněných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
24.1.22 07:30

Jeste jsi ani nesmocil a uz bys ji vedl dcerce? :mrgreen: taky radim pockat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73721
24.1.22 07:33
@Nenitamduch píše:
Jeste jsi ani nesmocil a uz bys ji vedl dcerce? :mrgreen: taky radim pockat

Hele, onoho možná jinak nejde… Dite ve výhradní péči, druhý rodič není… záleží na dalších okolnostech, především dostupnost hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72617
24.1.22 07:39

Mladsi, bezdetna, bydli u rodicu, jste spolu 2 mesice… ne, pockej, nepredstavuj, casu je dost. A maminka byla a bude jen jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
24.1.22 07:41

Muzete zatim spolu na prochazku a slecna jako „kamaradka“ (s jinymi kamarady taky chodite ven, ne?).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat