Dítě a pas

46
29.11.06 23:29

Dítě a pas

Ahoj holky, v říjnu se nám narodila malá, chci se zeptat, zda jí musím nechat udělat pas, chtěli by jsme se jet podívat do Německa. Nemáte někdo zkušenosti, zda je pas bezpodmínečně nutný i pro malé dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

TP
2782
30.11.06 00:14

ahoj, pas si pro malou musíš zařídit. Děti se již nezapisují do pasů rodičů. Pas platí jen rok, stojí tuším 50,–, potřebuješ dvě fotky dítětě a prohlášení z matriky že je to češka, kde toto prohlášení stojí 100,–
Taky mám říjnovou holčičku a tohle nás čeká taky.
Jen zatím nevím, zda by nebylo lepší si nechat děti připsat do občanky a do zemí EU jezdit jen s občankou …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2226
30.11.06 06:57

ahoj, to nestačí, včera jsem se na to ptala, musí mít pas. trvá to měsíc. jedeme 9.1. do něměcka, tak mám nejvyšší čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
30.11.06 07:11

Ahojky, tohle jsme taky řešili, protože máme chatu na Slovensku :-)
Malý se narodil teď v říjnu, musela jsem na matrice zažádat o jeho občanství ( je k tomu potřeba rodný list rodičů a vypisuje se takový formulář), píší se tam i prarodiče a pokud jsou mladší než 1958 tak ještě prapra rodiče ( nechápu proč, je to pakárna). Pak to trvá měsíc než dojde z Brna papír o občanství.
Teď ještě prcka vyfotit na pasovou fotku a hurá pro pas. Myslím že vydání pasu trvá další měsíc, ale paní říkala, že se to v případě nouze dá uspíšit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
30.11.06 07:28

Pas je nutný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
30.11.06 08:52

Kde jste zjistily, že je potřeba pas? Včera jsem se ptala kamaráda celníka, co dělá pasovou kontrolu a ten mi říkal, že stačí mít dítko v občance a známí takhle jezdí … tak kde je pravda?:)

""http://www.rodice.cz/metrik/2816.png:http://www.rodice.cz/metrik/2816.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
30.11.06 09:24

my jezdíme s malým do Německa na občanku, jen říkali v TV, že se může stát,že lidi,kteří nemají pro dítě pas, můžeou z hranic poslat domů-víceméně záleží na celníkovi

• Citovat
  • Upravit
1715
30.11.06 11:00

My jsme minuly mesic jeli 2× do Rakouska na obcanku a slo to.
Jen jsem nekde cetla, ze s tim mohou byt problemy.
Meli jsme sebou pro jistotu i pas (kdyz uz ho domamame), ale ani jsme ho nevytahli.
U nas je to tak, ze ja mam dceru v obcance a u manzela, protoze to nejde, tak s ni jezdi s pasem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
30.11.06 11:51

Stačí občanka, akorát to nafukují, že by Tě nemuseli pustit, ale to také není pravda. Pokud pustí na občanku Tebe, proč by nepustily dítě, ketré je v ní zapsané. Někteří celnící vidí problém v našich rodných číslech. Proto se doporučují ty pasy. Tam není r.č., ale datum narození. Zapsání do občanky trvá týden nebo do dalšího úředního dne.
Navíc naše republika chtěla být zase iniciativní a přijala ten zákon v nejpřísnější podobě. Tzn, že tam kam nemůžeš na občanku musí mít dítě svůj vlastní pas. Zdůvodňují to novým typem pasů, že tam se to nesmí dopisovat. Ale není to pravda.Na sousedním Slovensku mají už pasy nové taky a vesele tam děti zapisují.

Jezdíme docela pravidelně do ciziny a jezdíme na střídačku s pasem nebo občankou. Jak se nám chce. Ještě nás nikdy nevrátili.

Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
30.11.06 12:11

Stačí mít dítě zapsaný v OP, ale stejně se to musí jít vyřídit tak proč nevyřídit rovnou pas, aby pak dítě nebylo závislé na té osobě u které je napsaný v OP…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
30.11.06 12:20

Díky za odpovědi. Pro zapsání do OP budu potřebovat jen rodný list?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama