Dítě alergické na pyly - vakcíny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 2 inzeráty 05.09.12 14:40
Dítě alergické na pyly - vakcíny?

Ahoj holky,

právě jsem dostala z alergologie potvrzeno, co jsem tušila, že dítě má dost silnou alergii na travní pyly (prý víc než 100, asi nějakých jednotek předpokládám). Mám se do příštího týdne rozhodnout, zda dítě bude brát vakcíny v kapkách nebo injekčně. Já předpokládám, že kapky to jistí, nedokážu si představit, že bych s ním každý týden dojížděla na injekce, ale prý ty kapky jsou záležitost tak na 3-5 let. Nevíte, jestli ty injekce jsou např. zásadně silnější, že je kratší doba vyléčení? Je tu někdo, kdo má vakcíny za sebou a dítěti pomohly? Nebo to může být běh na ještě delší trať? A pokud vakcíny bere celoročně znamená to, že i rýmu a kýchání bude mít celoročně, nejen v sezoně kvetení? Díky moc za všechny rady a doporučení, chci být trochu připravená, než k dr příští týden půjdu. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dituleska
Kelišová 6094 příspěvků 05.09.12 14:45

Tak to nevim ale alergie není vyléčitelná, ma. utlumí příznaky, mám jí celý život a peru se s s práškama

Aspera
Generální žvanilka 22344 příspěvků 05.09.12 14:53

Já jsem podstoupila léčbu injekcema a pomohlo mi to. Chodí se prvně po týdnu, pak po 14 dnech až se nakonec chodí jednou za měsíc. Doba léčby je taky 3-5 let, já jsem chodila asi 4,5. Už po prvním roce jsem měla menší příznaky a postupně se to zlepšovalo. Poslední roky zvládám sezónu jen s kapkama a to si kapu jen občas ne pravidelně jak tomu dřív. To jsem brávala denně prášek a ještě jsem měla rýmu. A u injekcí se to dělá tak, že mimo sezónu dostává udržovací dávku a na sezónu se dávka snižuje, aby to nebylo pro tělo takový záhul. Pokud bys měla nějaký dotaz ptej se.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15624 příspěvků 05.09.12 15:25

Dcera měla kapičky a je to lepší, postupně se naučila si je brát sama, bere se to pak 2× týdně, hlavně jsme nemusely nikam jezdit. Docela to pomohlo, i když úplně se toho nezbavila, brala to necelých 5 let. Nevýhoda je, že se musí chodit pro žádanku, ta se dá do lékárny a je až za nějakou dobu hotová. Nevím, jak injekce, ale vakcína se doplácela tak kolem 300 na 2,5 měsíce, cena se hodně měnila.

luthienka
Kecalka 476 příspěvků 05.09.12 15:33

Pokud budete chtít znát i jinou alternativu, jak se zbavit alergií (a jde to, není to tak, že se jen zmírní potíže), tak se mrkněte sem: http://www.proalergiky.cz/…295/strana/1

Moje kamarádka to umí :-)

zizinka
Extra třída :D 11933 příspěvků 05.09.12 16:33

Ahoj od mala mám alergii. injekce na zš mě dost obtěžovali na- častá aplikace.
posledních cca 6roku dostavám pollinex. je jak na trávu tak stromy. jsou to tři dávky aplikované začátkem roku, před sezónou.
teď už jsem byla dvakrát na aplikací ob rok. jako silný alergik a astmatik mužů klidně obracet seno.
zkus se dr zeptat i na tuto možnost.
pollinex tree
a vas by se tykal pollinex rye

Gina
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 2 inzeráty 05.09.12 17:27

Moc vám všem děkuju, na ten pollinex se zkusím zeptat. Jinak jsem spíš asi pro ty kapky, protože jezdit každou chvíli na injekce se mi nechce, máme to na alergologii docela kus, k tomu špatné parkování tam. A je to tedy tak, že při braní těch vakcín je rýma celý rok nebo ne?

vokishka
Neúnavná pisatelka 15624 příspěvků 05.09.12 18:00

Dcera měla hlavně problém s kašlem, každou chvíli měla rýmu, z té rovnou kašel - antibiotika, 2 týdny klid a zase znova. Ona má ale mnohem více alergií, vakcínu měla na roztoče, takže posmrkává pořád, bere Xyzal, ale už z toho nekašle, počet antibiotik se během braní vakcíny snižoval, teď už neměla ten šílený kašel nejméně 4 roky. Ale jako rodič si to musíte rozhodnout sama, jestli do toho jít nebo ne, protože každý je jiný, je možné, že to nebylo vakcínou, ale prostě z toho „vyrostla“.Ale kdybych vrátila čas a znovu rozhodovala, tak bych do toho zase šla.

nozu
Extra třída :D 12802 příspěvků 05.09.12 21:14

Dcera právě začala s vakcínou - kapkami starolal. kapeme 3× denně, už je to udržovací léčba. má nejsilnější alergii na břízu a trávy. jí se to teda projevuje na začátku sezony rýmou a záněty spojivek, jinak ještě ekzémem. letos poprvé jí ekzém nezmizel ani po pobytu u moře - přikládám to právě vakcíně. jsem zvědavá, jak bude vypadat začátek sezony. ale dám vakcíně čas. jako druhou variantu pokud to nezabere budu asi zkoušet homeopatika - absolutně jim nevěřím, ale kamarádka mě přesvědčuje, že jejího syna totálně vyléčila z alergie. ale já jsem zastánce tradiční medicíny…

luthienka
Kecalka 476 příspěvků 06.09.12 07:35

Zajímavá informace pro ty, kdo zvažují injekční podání vakcíny… http://www.slobodavockovani.sk/…ovu-alergiu/

nozu
Extra třída :D 12802 příspěvků 06.09.12 08:14

Ano, a taky bychom měli nosit dýchací přístroje, abychom nevdechovali olovo ze zplodin aut… OK, každý ať si udělá názor sám. osobně si myslím, že je kolem očkování extrémní hysterie…

luthienka
Kecalka 476 příspěvků 06.09.12 10:45

@nozu až budeš mít v okolí děti poškozené očkováním, jako mám já, možná názor změníš… ;-) Pokud by Ti nevadilo, že je osobně neznáš, můžeš si třeba počíst tady, co také umí očkování… http://www.modrykonik.sk/…po-ockovani/?…
Co se týče těch aut, nikdy bych nechtěla žít ve městě a ten smrad každý den dýchat.

zizinka
Extra třída :D 11933 příspěvků 06.09.12 14:22

Luthienka. přečetla jsem si jen nadpis. pro mě nic nového.
nechceš si kolem sebe dat skleněnou kouli? promiň ale já žiju v malém městě, na okraji na samotě a podle tvých slov bych dnes nemohla ani k dr pač je to v centru a čekala jsem na přechode.
a jestli dopis šperky tak je radši sundej. v nech bývá nikl. a jestli nosís pásek do kalhot tak si tam dej radši provázek. bůhví co je v ty spone.

tímto se omlouvám zakladatelce. mám na očkování atd taky nehezky názor ale někdy mi to přijde fakt dost přehnaný.

pollinex chrání přes celej rok mě dokonce dva. měla jsem teď trávy a očividně mě trápili stromy takže příští rok budu mít stromy. spí potížích beru prášky a to fakt sporadicky

luthienka
Kecalka 476 příspěvků 06.09.12 14:55

@zizinka, jenom jsem chtěla ukázat, že z alergií je i jiná cesta, než injekčně podávané vakcíny ;-) Sice pomohou do určitě míry desenzibilizovat, ale neřeší příčinu potíží…
Do města se nebojím chodit, když tam netrávím celý den na křižovatkách, tak to jistě přežijeme, nicméně minimalizuju pro sebe i svou rodinu rizika plynoucí z chemie kolem nás, jak to jen jde. Výborný pohled na tuto problematiku dává třeba prof. Strunecká ve svých knihách Doba jedová 1 a 2. Doporučuju ;-)

Jarynana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.13 20:49

Ahoj, nám byla vakcína lékařkou taky nabídnuta, na rozhodnutí máme teda 2 měsíce. Synovi stouply hodnoty alergie na trávy a plevele. Bere 2 druhy léků a nyní jeden sprej. V době největšího výskytu měl k lékům spreje dva 3× denně a jeden do nosu. Zdá se mi to hodně, navíc byl dost unavený a příští rok by měl jít do školy, tak se bojím, aby to zvládal. Chci se proto zeptat hlavně asi zakladatelky, jak to vypadá po roce, pokud do vakcíny šli. Manžel s vakcínou razantně nesouhlasí, Já váhám, pokud by mu to alespoň trochu pomohlo, šla bych do toho. Chtěla bych získat nějaký náhled pro sebe i pro manžela, proto buda ráda za veškeré vaše zkušenosti. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama