Vyrážka pod prstýnky

4.9.12 21:36

"vyrážka" pod prstýnky

Ahoj, nemáte s tím někdo zkušenost? Co pomohlo? Celý život nosím prstýnky, dřív stříbrné, ted zlaté (bílé zlato). Letos v létě se mi pod prstýnky, nosím snubák a prstýnek s drobnými kamínky, začala loupat kůže, tak jsem si řekla zapařený, sundala je když se mi prsty zcela zahojili tak jsem prstýnky včera zas nasadila. No a dnes je po jednom dni musela sundat, po snubáku mám tmavě červený proužek, jen z vnějšku prstu a tam jak jsem měla ten s kamínky tak zase jen z vnějšku drobné pupínky, nevím možná puchýřky. svědí to. Jsem z toho naštvaná, že už nebudu moct nosit ani snubák!!! Jsou mi ted trochu ty prstýnky těsnější, ale ne malé, tak nevím co s tím…nemáte někdo něco podobného? Ani se neptám jak to ted vyléčit, spíš jestli co v budoucnu? Je řešení jen je nenost? Ach jo. Na vyrážky, ani exémy netrpím, jen jako dítěti mi chvilku hnisaly uši v naušnicích, ale ted už mraky let naušnice bez problému nosím pak už nikdy nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.9.12 21:46

Mě se to dělá taky, hlavně na podzim a v zimě, už pomalu začíná sezóna :( Pomáhá mi to hodně promazávat, dobrá je buď modrá indulona nebo krémy od Neutrogeny. Prstýnky sundávám na noc, ale jinak je nosím dál, když to vyložené moc nesvědí. Letos už se asi konečně dokopu na kožní, řekla bych, že to je nějaký exém a asi by se to mělo léčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karen10
4.9.12 21:48

Martino, to bude asi alergie na nikl. Ten je bohužel skoro ve všem, i v bílém zlatě. Na kožním ti v případě zájmu udělají testy, které to buď potvrdí nebo vyloučí.

• Nahlásit
  • Citovat
3031
4.9.12 21:53

Taktéž se přiklání k názoru, že je to alergie na kovy. Mně takhle začala, pak jsem nesnesla ani knoflík na džínách, skončila jsem na kožním, páč jsem měla na břiše mokvající místo, tak o průměru 10cm :zed: Natestovali mě na kde co a vyšel z toho nikl, chrom, ještě pár dalšího :nevim: A nikl je skoro ve všem, v bílým zlatě bohužel je, takže ani já nenosím snubák :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
4.9.12 21:54

Mně se tohle stalo několikrát, vždy po léčbě antibiotiky…ušní lalůčky mi málem shnily pod naušnicemi :?
Na pár dní jsem sundala všechno a léčila, pak jsem zase nasadila - naušnice jsem se naučila na noc sundavat, prstýnky nechávám a už je to asi rok v pořádku…zatím.
Zkusila bych přechodně nasazovat jenom na den a na noc sundavat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
4.9.12 22:06

Muže to být alergie na kovy, konkrétně právě na nikl. Právě z toho důvodu mužu nosit jen žluté zlato, titan a tuším že i chirurgickou ocel. Mě se alergie objevila kdysi v pubertě, dělala se mi vyrážka pod hodinkama a bylo jasno. :( Při potvrzení alergie je jediné řešení šperky a věci obsahující nikl nenosit. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
4.9.12 22:13

Tak přesně takhle se mi před deseti lety rozjel atopák. Jsem silně alergická na nikl a snubák ho asi bohužel obsahoval víc, či nějaký agresivní. Nejvíc niklu je v bílém zlatě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12897
4.9.12 22:22

Mám kombinaci na snubáku bílé a žluté zlato. řešila jsem stejný problém a prostě jde prstýnek hned po příchodu domů dolů. a mám klid. alergii na nikl mám potvrzenou, nosím titanové hodinky a v uších momentálně chirurgickou ocel (jinak i žluté zlato, bižuterii bohužel nemohu :-( )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.12 22:45

Ahoj tak ja jsem mela to same jak pises ty ale co si tak pamatuju tak to bylo v obdobi kdy jsem nosila stribro… :nevim: ted mam tri prstynky dva z bileho zlata a jeden ze zluteho a zatim teda nemam zadny problem. nikdy me nenapadlo ze by to mohla byt alergie :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
4.9.12 22:50

Ahoj, jednou se mi to taky stalo. A stačilo prstýnky pořádně vyčistit a vydezinfikovat. Začala jsem to dělat pravidelně a již se problém neopakoval. Samozřejmě alergie to může být taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5277
4.9.12 23:25

My máme snubáky z bílého zlata a taky se mi pod ním dělají puchýřky. Nebo spíš takové vodnaté pupínky, vždycky to rozškrábu, pak ho nemůžu nosit, jak to mám bolavý :roll:

Zkusím ho pořádně vydesinfikovat a vyčistit a poctivě si mazat ruce, snad to pomůže :think: :nevim:

Naušnice mám taky z bílého zlata a ty mi problém nedělají a nosím je nepřetržitě skoro 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.12 23:42

Ahoj, děkuji za odpovědi, doufám, že to alergie nebude, v uších mám náušnice z bílého a dobrý, tak to nechám zahojit, vyčistím prstýnky a uvidíme. Kdyžtak si pak nechám zjistit tu alergii. Mějte se dobrou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35136
5.9.12 06:06

Prstynky, hodinky a nausnice doma nenosim. pod prstynky a hodinkami mi hnije kuze, nausnice me bodaji v noci do hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8569
5.9.12 07:00

Ahoj :) tak to jsem ráda že nejsem sama komu dělá prstýnek občas problém… :dance: zatím mi bílé zlato nevadí ale chirurg.ocel mi dělá pravidelně problém… Já to teda vždycky řeším konpnou mastí a chvíli prstýnek nenosím… Náušnice mi z chir. oceli nevadí bižu ale musím po max. týdnu vyndat - takže nosím fakt jen výjmčně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4810
5.9.12 07:23

Nejsi těhotná? Já to měla po celou dobu těhotenství - po porodu to hned zmizlo… Občas se mi to udělá v zimě, ale to minimálně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama