Reklama

DÍTĚ DO 300 DNŮ PO ROZVODU

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 22.09.09 09:27
DÍTĚ DO 300 DNŮ PO ROZVODU

Hezký den, chtěla jsem se zeptat, kdo má zkušenost s tím, že se mu narodilo mimi do 300 dnů po rozvodu, a tudíž jste museli podstoupit to martýrium popření otčovství. Jak to probíhalo atd. Prostě informace se liší, někde píší, že pokud exmanžel, já i otec dítěte vše odsouhlasíme osobně u soudu, nemusíme podstupovat test otcovství - někde zase píší, že ten test se dělá vždy. Ach jo!

Reklama

Reakce:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.09 09:32

Kamarádka otěhotněla s novým partnerem v době rozvodu. Tak se taky bála, co a jak, ani to ex nechtěla říkat. Nakonec se asi dva měsíce před rozvodem brali - vyloženě kvůli tomu otcovství, jinak svatbu nechtěli.

Takže podle mě „nejjednodušší“ je svatba

Irias
Neúnavná pisatelka 15743 příspěvků 22.09.09 09:37

ahoj,

jednoduchým řešením je opravdu sňatek, pak je zapsán v rod. listu dítěte současný manžel .

Jinak běžná praxe je, že pokud u jednání shodně uvedou matka, exmažel a biologický otec, kdo je otcem dítěte, tak není nutný znalecký posudek. Soud pak vynese rozsudek o popření otcovství a následně po právní moci rozsudku se můžete s biolog. otcem dostavit na matriku a uznat otcovství, vč. příjmení.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 22.09.09 10:01

kámoška to měla podobně, ex bez problémů spolupracoval - jinak by musel platit na kukačku alimenty.

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 22.09.09 10:19

Tak to jsem ráda, že nebudeme muset platit ty DNA testy - je to pěkná pálka :(

jana79
Závislačka 4591 příspěvků 22.09.09 11:42

Já jsem si tím prošla. Milánek se narodil půl roku po rozvodu, automaticky mě v rodném listě uvedeného jako otce bývalého manžela, zažádali jsme o popření otcovství, bývalý u soudu podepsal, že neni otcem . Pak mě přišlo jen rozhodnutí a s tím jsme šli na matriku kde synovi předělali rodný list už se správným otce a i s jeho příjmením! Ale musela jsem zaplatit 1000 Kč nějaký poplatek! Držím palce ale vše jde docela rychle cca do měsíce od podání! :wink:

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 23.09.09 07:47

Jani díky moc, ani nevíš, jak moc si mi dodala optimismu!
Ani se mi nechce věřit, že něco naše soudy vyřídili tak rychle!
Navíc po zkušenostech s rozvodem, kde už přesně 2 měsíce po převzetí rozsudku čekáme na jeho nabytí právní moci :(

Kacabacka
Kecalka 138 příspěvků 15.07.15 14:30

Ahoj, řeším podobný problém. Rozvod se táhnul dlouho a rozvod a nabití právní moci proběhlo 25.11.14. Jenže v prosinci jsem otěhotněla s novým partnerem a problém je v tom, že budu v době porodu ještě pořád v ochrané lhůtě 300 dnů :-(
Jak zjistí na matrice, že jsem rozvedená? V občance nic uvedeno nemám? Zjistí to někde ze systému?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >