DÍTĚ DO 300 DNŮ PO ROZVODU

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 22.09.09 09:27
DÍTĚ DO 300 DNŮ PO ROZVODU

Hezký den, chtěla jsem se zeptat, kdo má zkušenost s tím, že se mu narodilo mimi do 300 dnů po rozvodu, a tudíž jste museli podstoupit to martýrium popření otčovství. Jak to probíhalo atd. Prostě informace se liší, někde píší, že pokud exmanžel, já i otec dítěte vše odsouhlasíme osobně u soudu, nemusíme podstupovat test otcovství - někde zase píší, že ten test se dělá vždy. Ach jo!

Reakce:
Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.09 09:32

Kamarádka otěhotněla s novým partnerem v době rozvodu. Tak se taky bála, co a jak, ani to ex nechtěla říkat. Nakonec se asi dva měsíce před rozvodem brali - vyloženě kvůli tomu otcovství, jinak svatbu nechtěli.

Takže podle mě „nejjednodušší“ je svatba

Irias
Neúnavná pisatelka 15843 příspěvků 22.09.09 09:37

ahoj,

jednoduchým řešením je opravdu sňatek, pak je zapsán v rod. listu dítěte současný manžel .

Jinak běžná praxe je, že pokud u jednání shodně uvedou matka, exmažel a biologický otec, kdo je otcem dítěte, tak není nutný znalecký posudek. Soud pak vynese rozsudek o popření otcovství a následně po právní moci rozsudku se můžete s biolog. otcem dostavit na matriku a uznat otcovství, vč. příjmení.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 22.09.09 10:01

kámoška to měla podobně, ex bez problémů spolupracoval - jinak by musel platit na kukačku alimenty.

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 22.09.09 10:19

Tak to jsem ráda, že nebudeme muset platit ty DNA testy - je to pěkná pálka :(

jana79
Závislačka 4591 příspěvků 22.09.09 11:42

Já jsem si tím prošla. Milánek se narodil půl roku po rozvodu, automaticky mě v rodném listě uvedeného jako otce bývalého manžela, zažádali jsme o popření otcovství, bývalý u soudu podepsal, že neni otcem . Pak mě přišlo jen rozhodnutí a s tím jsme šli na matriku kde synovi předělali rodný list už se správným otce a i s jeho příjmením! Ale musela jsem zaplatit 1000 Kč nějaký poplatek! Držím palce ale vše jde docela rychle cca do měsíce od podání! :wink:

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 23.09.09 07:47

Jani díky moc, ani nevíš, jak moc si mi dodala optimismu!
Ani se mi nechce věřit, že něco naše soudy vyřídili tak rychle!
Navíc po zkušenostech s rozvodem, kde už přesně 2 měsíce po převzetí rozsudku čekáme na jeho nabytí právní moci :(

Kacabacka
Kecalka 138 příspěvků 15.07.15 14:30

Ahoj, řeším podobný problém. Rozvod se táhnul dlouho a rozvod a nabití právní moci proběhlo 25.11.14. Jenže v prosinci jsem otěhotněla s novým partnerem a problém je v tom, že budu v době porodu ještě pořád v ochrané lhůtě 300 dnů :-(
Jak zjistí na matrice, že jsem rozvedená? V občance nic uvedeno nemám? Zjistí to někde ze systému?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >