Dítě málo pije

689
18.12.18 22:23

dítě málo pije

Dobrý den maminky,

nemáte prosím nějaký tip, jak u šestiměsíčního dítěte podpořit pití (kromě UM)? Nabízely jste v tomto věku třeba vodu/čaj a s jakým výsledkem? Mě moje malá moc už nepije UM, spíš baští příkrmy, tak se snažím nabízet jiné tekutiny a zatím bez valného výsledku.

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

484
18.12.18 22:27

Moc neporadím ale jsem na tom podobně, syn sice pije mm (i když přes den už tomu moc nedá) a je mu už 9 měsíců, ale za den vypije max 100 ml vody nebo čaje. Ale počuraných plen má dost tak to zatím neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6970
18.12.18 22:28

polévky? jinsk to chce vydržet, ono to postupně přijde.
ale většinou spíš bývá problém ve volně vhodného hrnečku apod než že by děti nechtěli pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61049
18.12.18 22:31

Mne temer nepije ani 4 lete dite :zed:

Jinak ja musela nakoupit hromadu ruznych hrnecku, protoze nechapala ty savicky. Nakonec ji v 6 mesicich myslim vyhovoval hrnecek s pitkem obycejny, dela je i ikea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
18.12.18 22:36

Zkuste ruzne typy hrnecku, flasek, sklenicek nebo po lzickach. Uz resim opet u druheho ditete, ale moje pijou UM,prvni dcera mi zacla pit vodu az snad kolem roku a pul, do te doby jsem redila UM v horkach, nepila nic jineho. Te mladsi pulrocni opet nechutnaji zadne caje, voda, pije jen mleko. Tak davam cistou teplou vodu po prikrmu po lzickach, par jich tam spadne a pak uz to ze srandy plive…nebo vic naredim prikrm.
Jinak neresim, diky zkusenosti se starsi vim ze zizni neumre a jednou pit neco jineho nez mliko zacne. Starsi ma ted 2 a 3/4 roku a pije jen kakao, mleko, a cistou vodu, nema rada zadne caje, dzusy a ani ty slazene jupiky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
19.12.18 10:06

Já bych se raději poradila a lékařem, může to být přeci jen něco vážného.

• Citovat
  • Upravit
689
19.12.18 11:06

Děkuji moc za tipy a podporu. Určitě vyzkouším nějaké ty jiné hrníčky, to jsem zatím vůbec nezkoušela. Tak to prostě musím zkoušet a zkoušet, nic jiného mi taky nezbývá :-) Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12255
19.12.18 17:22

@kristyna5 a kolik ma pocuranych plen za den?pokud dost,tak bych to moc nehrotila,v zime sepije mene.
Ale zaradila bych polévky nabízela vodu,zkus ruzne typy,jak uz tu nekdo psal,nebo zkus z panakove sklenicky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.19 03:05
@kristyna5 píše:
Dobrý den maminky,

nemáte prosím nějaký tip, jak u šestiměsíčního dítěte podpořit pití (kromě UM)? Nabízely jste v tomto věku třeba vodu/čaj a s jakým výsledkem? Mě moje malá moc už nepije UM, spíš baští příkrmy, tak se snažím nabízet jiné tekutiny a zatím bez valného výsledku.

Děkuji.

V 6 měsících si vůbec nemusíš nad tím lámat hlavu, zvláště v zimních měsících. Je to ještě moc brzo, a když to nejde, tak nevadí. Stačí když má UM a polévky. Začni s pitím z pítka kolem 10 měsíce, v té době je už na to dítě tak trochu mozkově připravené (ale jsou i vyjimky a není jich až tak málo :-)). Teď od 7. až 8. měsíce začni dávat tekutiny po 5-10 kávových lžičkách za den (později víc lžiček) a nech dítě si zvykat na nové chutě…uvidíš, zda je typ na neslazené nebo slazené. Vyzkoušej vodu, pak neslazený čaj bylinkový (např.fenyklový nebo od Leros - žlutý obal, bylinkový čaj od 4.měsíce), pak slabý zelený čaj s medem nebo cukrem glukopurem (hroznový cukr)… Až to všechno po lžičkách vyzkoušíš a zjistíš co dítěti nejvíce chutná (2 měsíce to postupně zkoušej), tak potom zkoušej zase nejrůznější pítka (jsou různé děti, některé chtějí pít jen z flašky s klasickou savičkou-jako u mléka, některé děti zase skoro pijí z hrnku, nebo ze savičky, která se nerozlévá …je teď toho hodně na trhu, takže zkoušej a zkoušej, dokud nenajdeš. Doporučuji s úchytkami, ať si to dítě rychle osvojí samo. Ale nečekej, že se dítě chytne hned. Chce to moře trpělivosti. Napřed samo vypije 10ml - 20ml za den…po týdnu 50ml i více…a také bude mít dny, kdy vypije vše, a dny, kdy jen polovinu. Metodu dávání bych zvolila formou hraní (pokud budeš mít pítko, které se nerozlévá), dítě si bude hrát s hračkami a do toho mu dáš i toto pití a ono na to příjde, že z toho něco teče a dá se to pít…ale ukaž mu to na sobě, ať vidí jak na to…a uvidíš, že pak to bude za nějaký čas každou chvíli brát do ruky a ze zvědavosti ucucávat…no až nakonec se to naučí a pochopí, že to je na pití. Doporučuji vždy, když pití budeš dítěti dávat, spojila s nějakým jedním slovem (např. žízeň nebo čaj, voda, pití apod). Dítě si to slovo osvojí a pak už bude vždy chápat, co po něm chceš. Já svému dítěti v 14 měsících řeknu „čaj“ a on ho hledá, kde ho položil mezi hračkami, a pak ho vezme do ruky. Slovo „žízeň“ znamená, že má pít, no a pije :-). Dítě pije jen po troškách, takže se mu to musí neustále připomínat…a někdy to zase není potřeba a každou chvíli pije samo při hraní s hračkami. Někdy pak dítě přijde na to, jak to pití vylévat a dělat s tím neplechy, ale to už je pak třeba zakročit a naučit, že je to jen a jen na pití, a to chce taky hodně trpělivosti :-). Hodně štěstí přeji a hlavě klid..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
5.1.19 12:57

@pajaja12 Děkuji moc za takový pěkný ucelený návod! :-) Budu zkoušet, teď jsem začala zkoušet dávat vodu z flašky a samozřejmě bez velkého úspěchu, tak zkusím ty lžičky, to by mohlo být pro začátek lepší varianta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama