Dítě nechce jíst - odmítá polykat jídlo

11.7.20 14:40

Dítě nechce jíst - odmítá polykat jídlo

Ahoj chtěla bych se zeptat, zda někdo řeší podobný problém. Mám 13ti měsíčního chlapečka. Zhruba před 2 měsíci začal dost stávkovat s jídlem. Do té doby krásně papal a snědl vždycky skoro celou porci, kterou jsem mu připravila včetně svačin. Postupně ale začal odmítat večerní kaše a svačiny. Jediné co je ochoten jakš takš pozřít jsou obědy a večeře, i když někdy i to v dost malém množství. Nejdříve jsem si myslela, že se už přejedl těch různých kašiček, ale zřejmě to nebude jenom tím. K snídani mu většinou přichystám nakrájené pečivo s máslem či žervé nebo nějaký domácí koláč, on si vše vehementně strká do pusy, ocucává, ale jakmile mu zůstane větší či menší kousek v puse hned to vyplivne. To samé platí s ovocem - ochroupává, převaluje, ale nepolkne. To platí např. i u jahod, které by měly být měkké a chutnat mu, ale i ty cucky z jahod vyplivuje. Jestli do něj náhodou něco padne, tak to musí být opravdu miniaturní množství. Nemít to mléko, které má vždy k tomu na zapití, tak toho do sebe moc nedostane. Jinak je velmi čilý, už před rokem začal běhat a zatím prospívá tak nevím, jestli na to zatím jenom nepřišel, nebo je to nějaký závažnější problém, nebo si s jídlem jen hraje. Zoubky má zatím jen 2 a třetí se klube, kousat ale evidentně dokáže i tak…jen to nějak asi neumí „poslat dolů“ :roll:. Snažím se to zatím nehrotit a jídlo mu nabízím pořád stejným způsobem…Máte to s dětmi také některá tak? Předem moc díky za odpovědi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1977
11.7.20 15:35

@verucha90s asi mu staci mleko, ktere ma misto kazdeho jidla, jak sama pises (ke kazdemu jidlu). Odbourala bych mleko ke kazdemu jidlu a nechala ho jen obcas. Je problem diteti jidlo namackat/mixovat? Radej bych to delala, aby alespon neco snedlo. I kdyz co si pamatuji, tak memu diteti se z kousku nadavovalo. Z toho usuzuji, ze tvoje si jen hraje a vyuziva nabidky mleka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8611
11.7.20 16:03

Já bych to tipla na růst zubů. Já mám doma dva žravce a když rostou zuby, tak nechtěl jíst ani jeden. Vždycky jen kašovité a rozmačkané. Mléko k jídlu bych odbourala nahradila jinou tekutinou, nejlépe vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
11.7.20 17:07

První syn mi ve třinácti měsících kousky teprve polykat začínal, ale úplně mini - prostě až když mu narostly čtyřky. Do té doby se z nich byl schopný i pozvracet.

Rozhodně bych nedávala mléko na zapíjeni ke každému jídlu. Dala bych ho ke snídani, večer PO večeři a když bude hodně málo jíst, tak i po obědě, ale důležité je to PO. Určitě minimálně půl hodiny po jídle, jako samostatnou porci. K pití jinak vodu. Vezmi si to u sebe - kdybys zapíjela každé jídlo něčím sladkým, třeba kakaem, tak bys toho taky moc nesnedla :nevim: a zatím ještě mixuj a zkoušej pomalu znovu sem tam kousky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.20 15:39
@Bídžej píše:
První syn mi ve třinácti měsících kousky teprve polykat začínal, ale úplně mini - prostě až když mu narostly čtyřky. Do té doby se z nich byl schopný i pozvracet.Rozhodně bych nedávala mléko na zapíjeni ke každému jídlu. Dala bych ho ke snídani, večer PO večeři a když bude hodně málo jíst, tak i po obědě, ale důležité je to PO. Určitě minimálně půl hodiny po jídle, jako samostatnou porci. K pití jinak vodu. Vezmi si to u sebe - kdybys zapíjela každé jídlo něčím sladkým, třeba kakaem, tak bys toho taky moc nesnedla :nevim: a zatím ještě mixuj a zkoušej pomalu znovu sem tam kousky

S tím mlékem mě také napadlo, že ho dávám hodně. Zkusím mu ubrat, jak říkáte max. 3× po jídle a uvidíme. Mě právě zaráží, že ještě nedávno jedl opravdu pěkně a poměrně hodně a mléko už měl v podstatě jen tak na doplnění. Dokonce i pevnější kousky jídla mu nevadily a najednou je problém do něho dostat aspoň nějakou obstojnou porci jídla… někdy je to opravdu bída (proto jsem se snažila alespoň trochu to doplnit tím mlékem). Je pravda, že to všechno začalo, když se mu začal klubat první zoubek. Možná to s tím také může souviset, těžko říci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
13.7.20 15:02

@verucha90s jé, tak jestli mu roste zub, tak to bych viděla jako tutovku :D moje děti taky vždycky přestaly jíst a vyžadovaly mlíko :palec:

Ale určitě bych i tak nespojovala mléko s pevným jídlem, aby si nezvykl, že sní málo, protože se pak „doklepne“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
17.7.20 16:57

Ja jsem v tomto veku davala synovi mleko jen rano a vecer hrneček, jinak ho nemel. Jedl normalne. Kdyz zacal stavkovat, tak snedl, co snedl, ale mleko uz misto toho nedostal. Tak to bylo asi tyden a zacal zase normalne jist. Ted je mu 22 mesicu, obcas ji jak nezavreny, obcas nesni skoro nic. Zdravy, cily, vesely. Hlady neumre :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama