Dítě nepolyká jídlo

3399
5.5.16 09:24

Dítě nepolyká jídlo

Ahoj holky..už si nevím rady, je to čím dál horší. :think: Malej má 2.roky a poslední dobou když něco sní..ať už je to chleba, těstoviny, rýže..cokoliv jiného..strčí to do puse za,,škraň" co nejvíc to jde, má toho plnou pusu a tak to v sobě drží i 3 hodiny! Prostě to nespolkne a ani nevyplivne ven.. Vyndat z pusy mu to taky nejde, má zuby zaťaté. Ty 2-3 hodiny to v sobě drží, nepije, nemluví. Pak to nakonec spolkne a jede se znovu od začátku. Dříve to dělával jen s masem, tak jsem mu maso nedávala, ale teď už to dělá s jakým koliv jídlem, které není tekuté. Nemáte někdo zkušenost s tak blbým,,jídelním zvykem"?? Budu ráda za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54949
5.5.16 10:01

Asi to dělá z jídlem co mu nechutna.
Možná bych zkusila takový nenápadný ústupek.
Nabizej prostě jídla co víš, že má rád. Na malý talíř, menší porci, aby měl pocit, že je toho min.
A nechat být, nenutit, trpělivost. Ať si nevsugeruje, odpor k jídlu, že to nebo ono musí jest na sílu. Jestli teď preferuje polévky, tak nebizej polévky.
Davas mu nějaké ty decke jídla nebo už varis normalne?
Jinak s vybiravosti při třech deckach už zkusenosti máme :-D.
Nejstarší jednu dobu nesnedla nic, kde byl celý kmín. Ted vybírá hrasek z rizota. Prostřední nemusí od mala maso, zato je polévková, klidně bude jest polévku 5× denně. Neresim to. Nejmladsi je zlatý kluk, ten není vybíravý, sní vse aj po segrach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8055
5.5.16 10:08

Ja bych to zkusila opačně… Kdyz nepolykáš, nedám ti najíst… A kdyz se bude dožadovat jídla, dala bych, ale jen do te doby, než to začne opakovat. Hlad je svina, treba se chytne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
5.5.16 10:09

On právě to dělá i s jídlem, které má rád..nikdy nic neměl proti chlebu, rýži, těstovinám..atd.. Vím že problém byl od mala jen s masem. Ale poslední dobou to dělá s každým jídlem. Polívky ty fakt nejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5027
5.5.16 10:09

Já jsem si takhle jednou donesla maso až k doktoru :mrgreen: :mrgreen: nešlo mi to rozkousat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54949
5.5.16 10:27

Nelezou mu teprve pětky zuby? Že by ho třeba dasna bolely při kousani :nevim:.
Možná jen zkouší rozmar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
5.5.16 10:59

@Kelsey On už právě má skoro všechny zuby kromě 2 zadních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
5.5.16 11:09

Jsi schopná z něj vydolovat nějaké informace - bolest zubů, dásní, krku? Nepolyká, protože to nejde nebo protože nechce? V prvém případě je to na doktora, v druhém bych já osobně volila „vyhladovění“. Nechceš jíst? Nemusíš, další jídlo za dvě hodiny :nevim: nazdar bazar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.5.16 11:15

Když to nakonec spolkne, tak s polykáním snad problém nemá. Já bych mu řekla, buď to teď hezky spapáš, nebo prostě nic jinýho nedostaneš. Musí si zapamatovat, že takhle se to nedělá, že to není správně a že když nechce papat jak se má, tak prostě nedostane nic, dokaď nebude jíst normálně :nevim: však on ho hlad už donutí. Nebo to konzultuj s pediatričkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
5.5.16 14:09

@Mar__tanka1983 nevím proč to dělá. Pokud to tak bude dělat i nadále, asi budu muset zajít se zeptat k lékaři. Kdyby mu to nechutnalo, tak by to snad vyplivnul, ale on to bude v sobě dusit několik hodin..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
5.5.16 14:29

@LLenule111 jako když bych chtěla dělat chytrou, tak řeknu, že je jako nějaké zvířátko, ještě nemá hlad, tak si to nacpe do torny a sní, až když má hlad.
Tak možná by opravdu pomohlo to, že když uvidíš, že to nepolyká, tak prostě odnést talíř a dát jídlo znovu později… :think:
S tím, že mu přitom vysvětlíš, že jídlo patří do bříška a né nechat v puse (zkusit třeba, že to nedělá dobře zoubkům).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Omiii
10.5.16 11:56

Ahoj přidávám se do klubu…
Syn 16 měsíců přestal z ničeho nic polykat…nikdo to s jídlem u nás nebylo moc valné, ale to co předvádí teď je na mašli.
Snídaně, obědy, svačiny, prostě cokoliv drží v sobě a krmení trvá i 45 min.
Drží v sobě sousto třeba i pět minut než polkne. Dělá to i u potravin co miluje.
Dr. radila vyhladovět a výsledek je takový, že dnes je to 4 den a NIC pořád nepolyká.
Do krku se mu dívala, je zdravý, ani na zuby to prý nevypadá…
Máte některá podobnou zkušenost a rady??

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
3399
10.5.16 13:30

Nám zas lékařka řekla, tak ať mu dáváme stravu, kterou spolkne jako je např. přesnidávky, jogurty, sunar..vše co je tekuté a nemusí to kousat. Ale přece nemůže být na tekuté stravě dlouho.. 20.jdeme k zubaři, tak uvidíme jestli to není zubama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
7.8.17 21:17

Můžu se zeptat jak jste kdo s těmi nepapanky dopadli? Mam doma úplně to samé :( Ani po dobrém ani po zlem, už to trvá snad rok, prostě drží a nespolkne a nebo sní pár soust a pak konec, začne syslit. Malé je 2.5roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
7.8.17 21:28

@vioneta Chce to čas..malého jsem pak přestala krmit a dávala mu jídlo na talířek vždy v malinkatých porcích např.3 kousíčky chleba s máslem a začal si to napichávat na vidličku, hrozně ho to bavilo. Musela jsem přihlížet, aby si neublížil vidličkou, ale postupně to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat