Dítě, rok a čtvrt, teplota 38°

Anonymní
5.10.21 14:01

Dítě, rok a čtvrt, teplota 38°

Ahoj všem,

dcera rok a čtvrt měla včera večer teplotu lehce nad 37. Dnes taky a ted po odpoledním spanku uz cca 38,3.

Teploru měřím v zadecku a vzdy 0,5 stupně odečítam. Namerila jsem v zadecku 38,8.

Je to moje první dítě, tak nechci plasit, ale zase ani nic zanedbat. Vypadá, ze ji nic neni. No nachlazena určitě neni, normálně si hraje..

Tak nevím, jestli to je treba od zubu? Do 38 jsem to neresila a ted odpoledne jsem dala cipek paralenu.

Nevím, kdy to případně řešit? Jestli pokud by teplota nesla srazit? Nebo vyčkat dalsi dny?

Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14437
5.10.21 14:11

Srazim detem od cca 38.5. Do 38 urcite ne, to delas dobre. Muze to byt klidne treba 5. nemoc :nevim:. Chodila jsem s detmi az 4.den horecky k Dr., pokud jsem nemela podezreni na napr. anginu a nutnost ATB. S vetsinou viroz se to lame prave 4.den - horecka jak rychle zacala, tak rychle skonci. :hug: :hug: Asi nejlepsi sledovat celkovy stav ditete, pokud vypada fakt spatne, neji, nepije… spis k Dr., pokud ma jen horecku a je treba jen mrzutejsi, tak vyckavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
5.10.21 15:21

Srážet teplotu můžeš zkusit i studenými zábaly. Zní to drasticky, ale nedám na to dopustit, jak to zabírá. Dítko se vysvlékne do plenky a studené mokré pleny se dají na ruce a na trup (ne na oblast genitálií). Teplota se pak měří s nějakým odstupem po zábalu. Pkus u horečky, pokud doma máte teplo, dítě nenabalovat, ale dát třeba jen bodyčko s krátkým rukávem. Pokud je dítko i při teplotě nad 38 hravé, má chuť k jídlu apod., tak bych jen srážela teplotu. Pokud by bylo spavé, apatické, bez chuti k jídlu, pak bych šla teprve k lékaři / na pohotovost. Pamatuji si, že v prvním roce měl syn několikadenní vysoké teploty (horečky) bez nějaké zjevné příčiny. Až cca 14 dní poté se mu prořízly zuby, takže to bylo zřejmě od toho, ale jak jsme příčinu neviděli, docela jsme plašili. U dětí jsem taky používala čípky panadol, ale nejsou tak účinné jako nurofen, ten zabíral rychleji a déle vydržel (ale taky se po něm děti dost brutálně vždycky do pár minut po… Právě proto jsme chodili i cestou studených zábalů).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15246
5.10.21 15:28

Zadny cipky.
Proc to chces srazet? Hraje si, je normalni, nech telo bojovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
5.10.21 16:06

Srazet od 38,5 po odečtu. Dřív ne. Zuby to mohou být. Hlídat tekutiny! Jen ne klasické zábaly, co tu zazněly. ty až v případě, že jsou horečky vysoké a nesrazitelne léky a jen se dává mokrá plena na tepny na trisla (info ze zachranky). Rychle ochlazuji a hrozí febrilni krece (mám zkušenost). To už jsou šetrnější octove ponožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15246
5.10.21 18:15
@PETRAKIM píše:
Srazet od 38,5 po odečtu. Dřív ne. Zuby to mohou být. Hlídat tekutiny! Jen ne klasické zábaly, co tu zazněly. ty až v případě, že jsou horečky vysoké a nesrazitelne léky a jen se dává mokrá plena na tepny na trisla (info ze zachranky). Rychle ochlazuji a hrozí febrilni krece (mám zkušenost). To už jsou šetrnější octove ponožky.

Pokud udelas zabal setrne, tedy spis vlazny (urcite ne studeny), srazi prave pomalu, o pul stupne. To je akorat.
Delam, kdyz je nad 39.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14437
5.10.21 20:41

K zabalu jsem pristoupila jednou, kdyz mel syn v 10m 40.6 po odectu a dalsi davku leku mohl dostat az asi za 3 hodiny. Jinak zabal ani octove ponozky nikdy nedelat, kdyz jsou studene koncetiny. On uz tehdy nastesti byl na maximu a zacal salat. A sjelo to na 39 docela rychle, cca za 20-30 minut, nic drastickeho, vlazna plenka na hrudnik a zada - to jsem nekde vycetla.

V podstate mam vyhodu, ze po synovych extempore mi 39 pripada jak zvysena :mrgreen: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.10.21 12:41

Urcite bych do 38 nesrazela. Pokud ji jinak nic neni, tak to muze byt od zoubku nebo klidne po ockovani, nebyli jste ted nekdy?
Nektere ockovani se totiz muze projevit az po tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat